aktualne dejstvo vo svete

sweater

ja som sa nejako nestretol so slovakmi co by sa stazovali ake je to zle v krajinach kde ziju, ked chcem odist si predsa vyberiem nejaku kde su na tom lepsie ako mi nie? a v com to tam maju napr. horsie? a ved je jasne ze vsetko ma svoje pre a proti, zalezi co prevazi. a ano mame nizke platy a vysoke ceny... vsetkeho vysoke ceny teda prace nie...

jeanny

lebo som to mala na skole a pocuvala o nich skoro kazdy den a preto mi pride smiesne ked sa niekto zacne takto stazovat :)
ano sme natom biedne co sa tyka platov ale zas vedla to neni uzasne v inych veciach, je tam kopu veci horsich ako tuna a kadzy slovak co zije v zahranici sa aj tak zase len stazuje takze je to o jednom

sweater

odpoviem za losta :-) lebo v tomto sa s nim stotoznujem, ja som takto ´zostarol´ ked som koncil strednu a ked som prisiel na vysoku tak hotovo... a naco nas porovnavas s krajinami tretieho sveta, sa pozri ved kde su krajiny v nasom okoli...

jeanny

a lost mas pravdu, ale na slovensku sa mame este veeeelmi dobre, poznam kopu ludi co boli v takychto krajinach a naozaj mozme byt radi ze sme radi. my sme stale viacmenej sucastou "zapadneho sveta", ktory tvori len mensinu planety...napr. nedavno som citala knihu pustny kvet a ledva sa mi ju podarilo docitat, proste hroza..aj to sa v mnohych krajinach uz situacia zlepsila a aj tak je to strasne zle.
a este jedno nechapem "Inac tiez som si za mladi myslel ze zivot je jednoduchy" lost ty si kedy stihol zostarnut? :D

jeanny

ja chapem ze to maju ludia tazke a nikoho nechcem urazit, ja mam stastie a som zato vdacna ale proste to sa neda porovnavat s tym ako to bolo kedysi, nehnevajte sa

jeanny

preco to porovnavam? lebo vy to porovnavate, neustale su tu nejake temy o tom ako sa svet ruti kam si do zahuby, vsetko je strasne zle, ludia su zli a pod., najviac sa bavim ked zacnu rozpravat o vojnach ako keby unas zurila uz par rokov :) pritom vojnovych konfliktov a obeti praveze ubuda
a jajka chapem co chces povedat, ale nezaujem. ja som nikde netvrdila ze sa mam zle pretoze nemam, aj koli dobe ktora dnes je! netusim kde ty zijes a ake existencne problemy riesis ale ludia pracovali aj v minulosti, naopak nemohli velmi studovat ani cestovat ako mozem ja a vacsina mladych ludi pretoze nemali tie moznosti ktore dnes su! prave vdaka tomu som este podla teba decko a uzivam si mladost hoci kedysi uz by som mala na krku styri decka, manzela, okopavala kdesi rolu alebo inak tazko pracovala...namiesto toho tu sedim v teple pri vlastnom pc, vo vlastnej izbe a zerem uz asi tretiu veceru

lost

sweater, mna tiez chytju nervy, alebo mi stupa krvy tlak, ci pulz?
ked citam ake ... sa na v nasej krajine deju.

SME VOBEC ESTE KRAJINA? :D REPUBLIKA? :D

A to je ... skoda. Sice kazda krajina ma iste muchy, vid krajiny ako Svajciarsko. neviem ci su naj priklad, kedze sa hovori ze ziju len vdaka bankam atd..

Avsak slovaci nie su blbci, mohli by byt daleko sebestacnejsi, naco nam je EU, naco nam je EURO, naco nam je vlada taka ako ju dnes pozname? Je skoda tej nejednotnosti naroda. Netusim kde je ale hacik, kde je problem, "kde to vázne"

A to by mohlo byt Slovensko super statom :(

Mame velmi velmi dobre uzemie
- z geografickeho hladiska
- nie sme obrovsky stat, cize podla mna by bolo jednoduche sa postarat o mensi stat ako je SR.

Ale co vidim je, vsetko sa rozpredava, vsetko ovlada zopar zbohatlikov, co nikdy nebudu mat dost, ak tu nie je monopol, tak je tu kartel a ak tu nie je ten, tak je tu velke nic.

Skoda no...

lost

Inac tiez som si za mladi myslel ze zivot je jednoduchy, staci hento a hento a toto a toto a som OK :D

A potom som sa zobudil :D

Ale zase, asi aj 0vecka ma v niecom pravdu, i ked - neda sa to globalizovat..

Pred 500 rokmi musel byt zivot tvrdy, ale zase nikto z nas tam nebol, aby sme vedeli ako tvrdy :) Dnes to z NASHO pohladu vyzera, ako keby v nasej spolocnosti nebolo mozne NEUSPIET, ale je to naozaj tak ?
Vstat rano o 6, ist do roboty z nej do dalsej, prist vecer o 9-10, pozriet sa na deti ci spia, toto 6x do tyzdna, v nedelu dospat stratene. To tiez nie je bohvieco, aj napriek tomu ze ten clovek zije v dome/byte.
Kolko rodicov musi odcestovat na dlhe casy, aby uzivili deti.

A kolko zien sa musi predat v Thajskom hlavnom meste, aby uzivili svoje deti. (Pisem UZIVILI a nie dostali na prestiznu skolu) Ano tam je to horsie, ale sme pred takym osudom ochraneny? Kto nas ochrani?

Je pravda ze tosku sikovnejsi clovek moze mat stastie na pracu atd... Ale zaroven aj nemusi.

Podla mna je to take relativne :)

sweater

sry, ze som napisal az taky akcny prispevok jeanny :-), ked sa nad touto nasou krajinou zamyslam, vzdy ma nervy chytia. nikdy som to nevidel az tak biedne, ale teraz ked chodim do skoly daleko od domova, posielaju mi peniaze z domu a nie malo a skoro vsetko miniem na jedlo, este stale je to pre mna take, neviem az neuveritelne by som povedal, a doma nam zostane zalostne malo financii, ubija ma to ze kvoli mojmu vzdelaniu, musia davat tolko penazi prec, ale aj tak to nieje az tak moc, doma skoro nic nezostane navyse a to su ludia z diplomami vysokoskolskymi, a ktomu este aj to studium samotne mam bezplatne... ach do placu je to..