Biedny rodinny zivot-som zufala

Príspevok v téme: Biedny rodinny zivot-som zufala
Comamspravit

Uz pomaly neviem co mam robit. Moj otec je bezcharakterny clovek kt. ked sa napije hovori svoje nezmysluplne chore nazory a nema problem nadavat aj predo mnou vyziva sa v hadkach so mnou ,prizvukuje mi ze zachvilu pridem opita domov,tehotna aj ked vacsinu casu sedim poslusne doma ucim sa dobre a nedavam mu dovody aby tak o mne rozpraval ublizuje mi to..s mamou ziju z povinnosti voci nam detom,inak hadky ...a posledna vec ktora ma dnes v mojom roddinnom zivote dorazila je ze som mame zistila milenca..je mi z toho vsetkeho nanic,chce sa mi ujst,co asi aj spravim poslem si sama prihlasku na internatnu skolu..ak je toto novodoby rodinny trend,zalozit si rodinu a ked ma to prestane bavit zacnem robit vsetko preto aby som ju znicila tak sa nikdy vzivote nechcem vydat a mat deti., som zufala a znechutena

drobecencek

Prečítala som si tie predchádzajúce príspevky, ktoré písali asi "podobné mamy" ako tá tvoja... ktoré nie sú finančne samostatné a preto musia žiť v takom manželstve.

Toto bol problém aj u nás - mama neodišla, lebo bola finančne závislá od otca.

Aby si to zle nepochopila - treba odísť z domu, ale všetko postupne. Hlavne sa treba učiť, nadobudnúť vzdelanie, to ti pomôže byť finančne samostatná...Veľa detí z takýchto komplikovaných rodín dopadne zle - hlavne dievčatá, lebo doma zázemie nemajú, odídu a je veľká pravdepodobnosť, že natrafia na podobných "záchrancov" ako boli ich otcovia...

Vo všeobecnosti je problémom aj to, že mnoho žien kvôli ich nesamostatnosti musí zostať v manželstve aj za cenu, že budú trpieť aj s ich deťmi.

Samostatnosť je základným kameňom úspechu. A keď aj nebodaj nenájdeš toho správneho partnera a budeš mať deti - nemusia trpieť ako ty, pretože sa budeš schopná o ne postarať aj bez ich otca..
Samozrejme ak budú v primeranom počte, lebo potom by to bol neriešiteľný problém, keďže v dnešnej dobe je ťažké vychovať aj jedno dieťa..

Keď nemáš doma podporu budeš to mať možno ťažšie ako iné deti, ale treba všetko postupne...škola..práca...bývanie...až potom rodina a deti...

drobecencek

Písala si, že sa bojíš, aby si nebola taká istá ako rodičia... Ja si myslím, že si už za vodou, pretože máš v sebe odhodlanie to zmeniť. Základom je, aby si človek uvedomil, že to čo robia jeho rodičia nie je správne...

Ako som ti písala - takých ľudí nevyriešiš. Ja som toho presvedčenia, že takí ľudia, ktorí si nerozumejú by nemali byť nikdy spolu. To že má mama frajera a otec ťa provokuje, je len výsledkom celej situácie.

Inak ja som mala s otcom podobný problém. Tiež mal tendenciu ma provokovať, asi to bolo spôsobené tým, že mama sa s ním už nehádala, tak si hľadal náhradu. Noo, keď som bola mladšia tak som sa s ním hádala, lenže neskôr som pochopila, že to nikam nevedie. Len som ho ešte viac rozzúrila a kvôli takému človeku si ja nervy ničiť nebudem...

Ono je to celkovo veľmi ťažké, napr. ja som teraz v štádiu, že som našim odpustila. Aj keď som si vedomá, že po takom detstve by sa mnohé deti nikdy doma neukázali. A mám pocit, že sa vďaka mne aj oni sami zmenili - k lepšiemu. Možno si uvedomujú, že by mohli prísť aj o to jediné, čo si nikdy nevážili..

Myslím si, že je u teba nádej na zmenu, keď odídeš z domu. Aj ja som čakala na to dlho. Od svojho detstva teda skoro 20 rokov. A tiež to nie je ľahké, musíš sa tisíc krát prekonať, veľa si poplakať, ale ide to...

Aj keby sa mi niekedy stane, že budem mať deti - budú pre mňa všetkým... Vieš ono vzťah rodičov vyjsť nemusí, ale nechápem prečo si to kompenzujú na deťoch.. Mnoho rodičov si neuvedomuje, že deti sú jediné čo majú... A možno zistia, aké sú pre nich dôležité, až keď bude neskoro...

Takže ťa úplne chápem, lebo čo človek zažije to pochopí najlepšie... Je ťažké žiť v takom prostredí...

Ak ti pomôže aspoň takáto "diaľková podpora" veľmi rada ti napíšem...

Držím palečky:))

Comamspravit

Pride mi blbe teraz sa zastat otca ale asi som vam ho zle vykreslila nie je alkoholik, tym napije som myslela vecer zo 3 piva a ked je len pod "parou" robi toto..a matka ach pamatam ked otcovi-nebolo to davno-vycitala frajerku a tajne mu prehrabavala mobil..uz sa jej nemozem ani do oci pozriet..a rokov,rokov nemam dost na to aby som sa od nich osamostatnila.. Su za mna zodpovedny co mi radi vykrikuju ked sa chcem porozpravat o spominanom internate ..ale ja tu nesmiem zostat,nechcem aby zo mna vyrastlo v konecnom dosledku nieco podobne.

bibi123

ja som mala skutocne dobre rodinne zazemie a dalo mi to krasny zaklad do zivota, ale aj v mojom okoli bolo vela ludi, co nemali to stastie. skus teda ist na ten internat a neber svojich rodicov ako vzor pre - ako si napisala dnesny rodinny trend - kazdy mame svoj osud vo vlastnych rukach a sme si strojcami vlastneho stastia, Ty mas moznost sa poucit z chyb, ktore robia rodicia a v buducnosti byt dobrym a milujucim rodicom. To iste plati pre drobcenecka - na nej vidis priklad, ze da sa to, len treba najst v sebe silu. Drzim palce!!!:O)))

drobecencek

a ešte ma napadlo... nezaoberaj sa svojimi rodičmi to nevyriešiš... snaž sa zariadiť si vlastný život...

ja som tiež riešila "našich" snažila som sa ich zmeniť, ale to nejde... povedala som si, že za to, ako žili ja ich súdiť nebudem aj keď určité veci im asi nikdy neodpustím...

zameraj sa na svoj život, aby ti kvôli tvojej "neschopnej" rodine neušiel tvoj vlak... lebo by ťa mohlo byť škoda:)

papa

drobecencek

to je presne môj život...otec alkoholik, mama síce nemala milenca ale nič-moc... ani sa nedá napísať čo som všetko vo svojom živote zažila, mám len 25 rokov a prežila som toho ozaj moc...

teraz bojujem sama - chodím na vš, financujem sa sama, domov takmer nechodím, ale uľavilo sa mi odkedy som odišla z domu...

je to ale ťažké, tiež deti nechcem ani rodinu... aj keď si niektorí ľudia myslia, že som to zvládla ja so zážitkami s detstva a s tým biednym životom budem bojovať stále...

ale ak ti mám poradiť .... choď na internát, odíd z takej rodiny keď môžeš, bude to ťažké... budeš prežívať a nie žiť, ale to už je náš osud...

prajem ti veľa šťastia a chuti bojovať a neboj sa nie si sama:)

plne sa stotožňujem s tvojím postojom k rodine ani ja nechápem načo takí rodičia - ako moji mali deti... zatiaľ čo oni sú v tej ich naivite, ja sa budem celý život trápiť...

je to kruté a nespravodlivé, ale takí je život...

ak by si chcela mail... môžem ti poslať a popíšeme...

veľa zdaru, a síl

fffffffa

Viem,ze to mas tazke,ale skus sa zamysliet aj nad dlhorocnou situaciou tvojej mami.Ona uz urcite v tom vztahu s otcom neni z lasky.Je tam urcite koly tebe a zase tebe,az potom peniaze...Kazdy potrebuje dobit baterky.A ver,ze urcite dlho odolavala.Hlavu hore a usmej sa,ved zajtra zasvieti slniecko.

sansara

..nesúď, aby si raz sama nebola súdená, či nebodaj v rovnakej situácií ako sú teraz Tvoji rodičia
Nechaj, aby si rodičia sami vyriešili svoj život, svoje súkromie, svoj vzájomný vzťah a ako sa kto z nich správa. Myslím si, že Tvoji rodičia žijú už roky vo vlastnom "zakliatom" kruhu/kolobehu akoby nevedeli či nechceli nájsť cestu z neho von. Tvoj otec pije a ak sa k Tebe takto správa ako opisuješ, čo myslíš, ako sa asi správa k Tvojej mame? Vy ich deti možno ani neviete netušíte, čo sa deje za dverami ich spálne, či domu keď nie ste doma, alebo aj možno ste..
A Tvoja mama? Možno sa už roky snažila/snaží zmeniť svojho muža správanie pitie atď..zrejme jej už došli sily viera nádej, možno už rezignovala že sa to raz aj zmení, a tak zrejme to čo si zistila, si len takýmto spôsobom hľadá cestu východisko z celej situácie..alebo len hľadá trošku pochopenia nehy lásky.
Myslíš, že rozvod vyrieši situáciu u Vás doma? Ak by sa aj rodičia rozviedli, rozišli, odlúčili....tak a čo ďalej? Ako a kde budú ďalej žiť bývať, predajú dom/byt? A ak jeden z nich odmietne, tak ostanú žiť aj tak pod jednou strechou a budú si robiť ešte väčšie schválnosti prieky atď
Proste je to celé veľmi zložité a len oni dvaja - Tvoji rodičia si to musia celé vyriešiť, nie Ty
Ty sa skôr snaž žiť inak a lepšie (hlavne si dávaj pozor, lebo si v rizikovej skupine, ktorá má tendenciu si nájsť čosi podobné ako je Tvoj otec a raz sa sama môžeš nachádzať na mieste Tvojej matky). Preto na sebe makaj, uč sa - vzdelávaj sa, ak už si školu skončila, tak pracuj realizuj sa a snaž sa osamostatniť odpútať a žiť najlepšie ako budeš vedieť a môcť. Každý jeden si nesieme svoj vlastný kríž. No každý jeden z nás sme aj strojcom svojho vlastného šťastia a preto nemrhaj silami na niečo, čo musia riešiť iní a hlavne sa zameraj na svoju vlastnú prítomnosť budúcnosť a na to, aby si žila tak, ako sama chceš a budeš môcť

Comamspravit

Ja ani neviem co si mam o tomvsetkom mysliet. Na jednej strane som si priala aby si mama niekoho nasla ale nie takto a nie na toto.skuste ma pochopit ake je to pre mna ked sa na mna zrazu zvali tolko veci o ktorych by som radsej nevedela jedine co chcem je ujst.