v mojom vztahu nastala kriza

Príspevok v téme: v mojom vztahu nastala kriza
karma

prosim pomozte mi neviem co mam robit. mam uz skoro 9 mesacny vztah(moj aj jeho najdlhsi) s istym muzom (ma 22 rokov a ja 20)dajme tomu ze sa vola X. dlho nam bolo spolu krasne az sa to vsetko zmenilo a ja neviem co robit. trpim pretoze sa neviem pohnut z miesta. vsetko to zacalo po krasnom valentinovi ktori sme spolu stravili. pozname svoje hesla na rozne socialne siete a tak ma napadlo ze sa dva dni po velentinovi pozriem na jeho spravy ( neodcudzujte ma prosim viem ze som to robit nemala ale vsetko mi to prislo az moc krasne na to aby nas vztah bol skutocne taky dokonaly). v jeho spravach som objavila spravy ktore pisal neznamym zenam ci sa s nimi nemoze zoznamit a podobne jednej dokonca napisal ze ma na nu strasnu chut. vytocilo ma to plakala som ved som si myslela ze je stastny so mnou ved to bolo take dokonale a krasne tak preco toto...vecer som sa s nim o tom cez chat rozpravala dlhe hodiny mi to vysvetloval vraj to vsetko bola iba sranda nudil sa miluje mna a to co im vypisoval boli iba reci. este teraz mi trva vyrovnat sa s tym no viem ze uz si nevipisuje takto s neznamymi ( stale ho kontrolujem - bojim sa mu uverit). viem ze by som nemala ale nieco vo mne sa buri a ja to jednoducho musim robit. naposledy ked som mu kontrolova spravy na facebooku objavila som spravy z obdobia ked uz sme spolu chodili no nie dlho pisal si z viacerimi babami ako ich miluje a podobne no uz ich nema medzi priatelmi tak som to nechcela riesit nevie o tom no ja s tm bojujem pri kazdom pohlade jemu do oci. moc ma to trapi a ked si predstavim kolko ma uz asi klamal idem sa zblaznit...
minuly tyzden som mu tiez pozerala spravy na chate pisal si s kamaratkou a volal ju do sprchy zaraza ma ze jej povedal ze to medzi nami uz dost skripe hoci mne vravi ako mu je so mnou krasne a podobne.
nechcem ho opustit no vyzera to tak ze on si hlada nejaku lepsiu odo mna a ked ju najde mne da kosom.
nemozem uverit ze by sa to malo s nami takto skoncit to som vazne necakala ze ma to takto zaboli
prosiiim vas vyjadrite sa k mojmu problemu potrebujem pocut co si o veci myslite vy milujem toho chlapca, milujem jeho rodinu a kamaratov tolko mi toho pomohol v zivote prekonat ze ked si predstavým ze by som o neho mala prist praska mi srdce. nechcem ho dalej kontrolovat lebo si upne uvedomujem ze vztah bez dovery za nic nestoji a tiez viem ze by ma nebavilo cele dni sa pred nim pretvarovat a predsierat ze som stastna.
prosiiiiim vas vsetkych o pomoc som na kolenach a idem sa zblaznit z toho neviem ci on bude niekedy v zivote toto vyznanie citat ak hej (co je malo pravdepodobne) chcela by som mu povedat ako velmi vela pre mna znamena, tolko toho pre mna urobil a videl ma uz aj na dne nechcem ta stratit laska ja len nerozumiem preco mi tak moc ublizujes toto som si od teba nezasluzila to ti fakt uz ide iba o sex a nie o mna...nie som taka silne ako sa zdam byt ale bez teba by som neznamenala nic
v kazdom vztahu to niekedy zaskripe najhorsie je ze pre teba viem vela vytrpiet laska prosim vas neignorujte moje zufale volanie o pomoc
potrebujem kazdy nazor

dakujem vam :-*

karma

dakujem ti za nazor a radu
katheryne no asi mas pravdu ze je nevybureny pretoze on bol panic ked sme sa spoznali a so mnou to bolo jeho "prvy krat" ...vies ja viem velmi dobre co robi pocas dna pracuje a ked pride z prace chvilu si pospi a ide na net kde si potom spolu piseme pretoze kvoli mojej skole nemozeme byt spolu kazdy den a prave preto chodime aspon na tu socialnu siet.

stale mu kontrolujem (tajne) postu ale uz tam nic od inych bab pise si len so mnou dokonca ma cez vikend vzal k jeho vlastnemu otcovi a babke na obed. predstavil ma im ako jeho priatelku preto si myslim ze uz mozem tieto jeho vypisovacky uzavriet a zacat mu viac verit...viem ze sa mi asi mnohý budete cudovat ale je to tak....videla som jeho oci a to ako sa na mna pozeral ked sme boli u jeho babky miluje ma! viem to! stastie je vrtkave a nikdy sa na nas neusmieva vecne ale mozem vam vsetkym odprisahat ze vedla neho som velmi stastna moc ho milujem a preto sa chcem posunut dopredu a odppustit mu pretoze to mam overene ze to uz nerobi no zaroven viem ze moju doveru si uz viac nemoze dovolit pokusat pretoze potom to vidim vychodisko iba v rozchode a to definitivnom.
dakujem vam vsetkym co ste sa vyjadrili k mojmu problemu moc si to vazim a verte mi velmi vela som nad vasimi radami premyslala a viem ze ste mali pravdu ale skuste pochopit aj moju situaciu a to ze ked niekoho skutocne milujete nechate si po sebe sliapat pretoze viete ze aj ked vas to boli bez neho by to bolo iba horsie a tazsie. nemyslite si ze som zbabela ked som ho neopustila prave naopak ani si neviete kolko sil ma to stalo zostat pri nom a verit tomu co hovori. nesudte ma ak sa vam moj nazor k tejto situacii nebude pacit kazdy sme iny a veci inak prezivame iste je ze ho milujem a chcem byt len a len s nim ineho nepotrebujem to co mi dava moj X mi iny nikdy neda a to je nesmierna sila pocit stastia a niekedy aj velkeho smutku ked som s nim dlho neni a tiez aj ten neskutocne nadherny pocit ze UZ nie som sama

moc dakujem za vasu pomoc

katheryne

ja ho nechapem, s mojim priatelom sme si na zaciatku vysvetlili, ze ked sme uz isli do vztahu nebudeme vysedavat na nete a s kadekym si vypisovat, ani s kamoskami si uz nevypisuje, ak mam chut kecat tak zavolam a stretneme sa a nie doma trcat na zadku, z toho clovek len pribera. niekolko krat sme sa pohadali a to cez net a odvtedy je pokoj, ani jeden z nas nechodi na net a nevypisuje si len tak od nudy, mozno par viet, nejaky ten mail, ale nie hladat novych ludi, Ten tvoj 22rocny "X" je este asi nevybureny, to nema co robit??len vysedavat za pc a zoznamovat sa??vies co robi cely den??chodi do pracu?do skoly??ma nejake hobby???povinnosti??keby zil aspon trosku zivot na urobni svojmu veku nevysedaval by tolko na nete a nebavil sa o blbostiach....moj nazor. este nedorastol na vazny vztah, klame ta do oci, mna by to tak nasralo, ze by som mu to rucne strucne vysvetlila. nech sa spameta, nech robi daco uzitocne a nie kraviny.
PS: chapem ze ho milujes, neopustis ho, lebo ho natolko milujes, ze ho ty nevies opustit. skus sa nasrat a vytmavit mu to do oci, ze sa sprava ako decko a ze je to primitivne, hrat na dve strany, a povedz mu ze vies o vsetko. nemas co stratit.

karma

dakujem vam za prispevky problem je v tom ze ja ho nechcem stratit no neviem ako mu mam povedat to ze ma to dost trapi myslim si ze vztah s nim bolo to najlepsie co ma v zivote stretlo pomohol mi ked som bola na dne a to pre mna nikdy nikto neurobil prave preto mi to tak ublizilo ze som sa to dozvedela
prosim vas skuste ma pochopit ze ked niekoho skutocne milujeme nevieme jednoducho urobit len tak za vsetkym bodku
moc ho milujem neviem kde by som bola bez neho

podobne

a ešte niečo. ja mám tiež 20 a priatel tiež 22 :) sme spolu síce o dosť dlhšie, ale viem, že podľa veku sa nedá vždy dobre súdiť.... proste občas sa stane, že človek pod vplyvom nejakých udalostí možno dospeje skôr.
píšem to len preto, lebo nemám rada ak niekto súdi podľa veku. lebo tak ako silviklh napísala, že pubertálne správanie, tak viem o viacerých, čo sa tak správajú a majú hodne cez 20 aj 30 a aj viac. takže to nie je vekom. človek je jedinečý. samozrejme, že vek ovplyvňuje, ale nemôže byť za žiadnych okolností smerodajný.

silviklh

dobre napísala podobne.ale tú poslednú vetu by som preštylizovala z ak ťa miluje,vstúpi si do svedomia na AK ŤA MILUJE,toto by nikdy neurobil

silviklh

ahoj,nechce sa mi to vypisovať.len tak v skratke.ten chlapec ešte nedorástol,veď vieš,že chlapci dozrievajú neskôr..skrátka,ešte taký akoby blbý pubertiak,nevybúrený...mala by si sa s ním rozísť.toto si ja nvm predstaviť že by môj toto urobil a tiež viem,že keby som ja takéto dačo urobila(resp.robila) okmažite do hodiny by som mala kopačky.
možno,že ťa aj podvádza...hovorím možno..ale toto by som ja netrpela... :-(

podobne

Karma. viem o čom hovoríš. Ja som sa s ním porozprávala, a vysvetlila si veci. keď to takto čítam tak si myslím, že by si sa mala rozísť, ale keď si to premietnem do reálu, tak viem, že to len tak nejde. priznám sa, ani ja môjmu na 100% neverím, a už nikdy ani nebudem. a to on vie. ale snažím sa mu veriť, aj keď mám pochybnosti. ale keď už k tomu príde, že mám tie pochybnosti, tak mu to otvorene poviem. vie, že ďalšie klamstvo by som nezniesla. a zo začiatku som si overila aj u pár iných ľudí, že ako to je, a viem, že už hovorí pravdu. aj keď ak raz stratíš dôveru, tak ju už nikdy nedáš do pôvodného stavu. tak skús sa s ním porozprávať, a ak s ním zostaneš, tak musíš počítať s tým, že nikdy to nebude to čo to bolo. ale kto hovorí, že to bude niečo zlé? čas veľa vecí aspoň trošku prelieči. :) hlavu hore a porozprávaj sa s ním. ak to nevyjde, tak proste nemáš čo ľutovať. lebo ak ťa miluje, tak si vstúpi do svedomia.

karma

dakujem za radu ale pre mna je to velmi tazke priznat si ze to nefunguje bojim sa ze uz nikdy nebudem nieco take k niekomu citit no v kazdom pripade mas pravdu

moc ti dakujem

flowerss

no pozri sa....sklamal ťa, neveríš mu, stále ho kontroluješ - dôvera tam nie je...a vzťah bez dôvery nevydrží...hovoríš, že ho nechceš stratiť, ale v takomto vzťahu, ktorý je plný podzrievania, pochybností a neustáleho kontrolovania by podľa mňa nikto dlho nevydržal...buď sa s ním porozprávaš a povieš, že ti to vadí, ubližuje a trápi alebo to ukonči...vzťah je vždy o dvoch ľuďoch a keď si ťa on nevie vážiť tým a ponižuje ťa, tak by si mala naozaj zvážiť, či ti to neustále trápenie stojí za to...držím palce