Problem s tazkym zaludkom a travenim

Príspevok v téme: Problem s tazkym zaludkom a travenim
Roqi

Dobry den, mam problem s tazkym zaludkom a travenim, grganie, atd.....dosledkom nedostatku kyseliny...Chcem by som sa spytat..., robim si tibetsku kulturu kefiru ktora je aj kysla, ale vraj dost zasadita, ktoru som bral rano a vecer po jedle, len sa chcem spytat ci to nieje zle ked je zasadity, ci by som to nemal brat radsej pred jedlom...? ked mam nedostatok kyseliny... A este by som sa chcel spytat ako by som mal vhodne skombinovat Probiotika, Kefir, Zeleninu, Ovocie, BetainHCL a Jedlo....co pred jedlom, co po jedle, co rano, co vecer....Dakujem pekne, neviem uz na koho sa mam obratit....Mam len 19, zivotosprava super nejem sladke bielu muku, pijem 3 litr cistej vody denne, nepijem, nefajcim, nejem premastene jedla, sporujem. Dakujem!

RNG

Vyratat, s ktorym jedlom si treba pridat zdroj kyselin a kolko prichadza s praxou. Tiez je zla myslienka si riedit zaludocne kyseliny alebo jest na vrch tazkych bielkovinnych jedal mucniky a pit sladke napoje.
Maso a ine bielkoviny totiz vyzaduju silne koncentracie kyselin a ked si ich rozriedis polievkou alebo pitim, tak ti zostane jedlo v zaludku ako tehla a kvasi a hnije, lebo zriedene kyseliny ho nestacia konzervovat a rozlozit.
Mne obvylle staci jedna kapsula, ale ked mam vacsie jedlo, dam si pre istotu dve.
Prinajhorsom, ked ma zacne boliet zaludok, glgnem si koloidnej striebornej vody, ktora potlaci kazenie sa jedla v malokyslom zaludku na aspon hodinu/dve
Pre tych co maju castejsie hiatalny reflux(tj reflux z dvanastornika a tenkeho creva do zaludka) odporucam viac vlaknin, vyborne je napr zjest pred spankom jablko, to to vsetko potisne a absorbuje zaroven dalej do criev.

0zzy

To teda znamena, ze ked si dam kapsulu Betain-u spolu s jedlom a o 2 hodiny ma zacne dost zasadne palit zaha, mam si dat dalsiu kapsulu Betain-u?

Standardne si dam trochu sody a palenie prestane, zatial som neriskoval si na to palenie dat dalsiu kapsulu ...

RNG

Za hodinu sa rozozute jedlo v zaludku zacne kazit a vyvijat plyny, ktore nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom.A tm vyrazi spolu s plynami aj cast obsahu zaludka, ktory je uz dostatocne kysly na to aby popalil pazerak.sSoida a helicid potlacia kyseliny, tj aj palenie v pazeraku, ale znicia traviaci proces, na ktore kyselina je nevyhnutna.
Je dost vysoke percento ludi, ktore pre nizke kyseliny maju v zaludku premnozeny helikobakter pilori, ktory poskodzuje steny a vyrobu ochranneho mazu. Taki ludia mozu reagovat bolestami na zvysenie kyselin v zaludku.
H.p. tyreba najprv znicit a vyhojit zaludocne steny(aloe vera a DGL) nez si zvysis kyseliny na normalnu potrebnu hladinu.
Spravne mazom pokryty zaludok znesia akekolvek silne zaludocne kyseliny bez ujmy.

0zzy

Ahoj RNG,

v minulosti som tu vo fore pisal k svojmu problemu (GERD) a uzivanie helicid-u. Standardne ho nejedavam, a viac menej som ok. Ked som zacal mat pravidelne zahu, skoro kazdy den (aj ked som pol dna nejedol, aj ked som jedol pravidelne), zacal som opatovne jest helicid. Po par dnoch zaha sice ustala ale som citil, ako keby mi jedlo stalo v krku, resp po vacsom obede som mal tazky zaludok aj viac ako 24 hodin.

Tak som zacal jest miesto helicid-u Betaine HCL od NOW, a narazil som na dalsi problem. Niekedy ked si dam jednu kapsulu s jedlom (a mam aj miernu zahu) tak to prejde a je to ok, v zaludku doslova citim, ako mi tam kyselina zacina vsetko rozozierat :) Ale niekedy, ked si k jedlu dam jednu kapsulu, tak cca hodinu po obede zacnem mat tak silnu zahu, ze to musim potlacit sodou, lebo sa to neda vydrzat.

Cim by to mohlo byt, ze niekedy kapsula Betaine HCL zahu utlmi a niekedy ju nastartuje tak, ze je to na nevydrzanie?

Dakujem.

optid

Taketo tazkosti su urcite neprijemne, a kyseliny ich urcite nevylepsia. Je v podstate jedno ako sa stravujeme, ak potrava narusi acidobazicku rovnovahu, ochorieme(cysty, nadory, dna, ateroskleroza atd). PH tela je mierne zasadite, teda doporucujem zmerat PH tanneho mocu, a ak ja vysledok pod 7, najucinnejsií komplexný prípravok o ktorom viem, le lifePak, teraz v akcii predavany aj s omega marine. Jeho ucinkom sa dokonca upravi hladina antioxidantov v tele, a ako jediny produkt na svete ma v tomto smere meratelne vysledky (prve meranie 7€, kontrola nasledne po celom svete zadarmo, cca 2 min). Neviem ake su celkove tazkosti, ale mouno by som doplnil aste IgG Boost .

Ivka 1

R ogi v prvom rade by som odporucala precistit a kolonizovat creva probiotickymi kulturami.Nasledkom zlych stravovacich navykov su zanesene creva.Su v nich premnozene patogenne bakterie a z toho vyplyvaju aj traviace problemy ako plynatost,hnacky alebo zapchy.Dosledkom toho su aj zapaly na crevach.Od stavu criev sa odvija aj vyska imunity a nasledne alergicke reakcie rozneho druhu.
Takze zacni s kvalitnym aloe,ktore ma antibakterialne a protizapalove ucinky,k tomu uzivaj probiotika vo vyvazenom pomere a vlakninu.

Genesis

podla mna problem s travenim a aj plno inych zdravotnych problemov suvisi s potravinovimi intoleranciami ... strasne vela ludi ma intoleranciu na rozne potraviny a ani o tom netusi pricom tato zalezitost mu moze sposobovat siroku plejadu priznakov od zleho travenia, ekzemov az po depresie a problemy s klbami .. priroda je bohu zial pekna svina a sposobov ako moze cloveku ublizit su nekonecne.

jedina obrana proti intolerancii je vylucenie danej potraviny ... intolerancia vsak nie je alergia na potraviny ... odlisuje sa od nej hlavne oneskorenim odozvy napr po prijati potraviny na ktoru ste intolerantny moze sa jej negativny dopad na vas prejavit od 2 do 72 hodin

jedina moznost je eliminacna dieta a zistit na co je clovek intolerantny:

postup:
1 dva dni hladovka len voda
2. potom zaradit do potravi napr dve potraviny napr maso a ryzu
3. jest tieto dve potraviny napr 4 dni a ked sa priznaky zlepsia pridat dalsiu potravinu atd.

jednoducho metoda pokus omyl

sú na to aj testy ale zas keby ste sa mali riadit nim tak nebudete moct jest nic :) ... preto najlepsie je zistit to eliminacnou metodou tie potraviny ktore vam v praxi robia problemy.

simka111

Skuste začať brať čierny zazrak..myslim ze vela ludi tomu neveri, ale je to najlepšia vec na doplnenie vitaminov, mineralov, je z toho pekná plet, vlasy.. a tiez sa budete citi plny zivota a energie..treba len vyskusat ved to nikomu nemôže poškodiť. :D ja ho beriem uz 3. mesiac a citim sa super :D
A pomaha aj na žaludok a čreva.

R ogi

RNG viete na zaklade coho sa to da diagnostikovat?? Tu hovoria ze kultivaciou so stolice sa to u nas nerobi... A hadicou cele tenke crevo tiez neprejdu... :(( ach jaj..

r ogi

posledne 2 tyzdne mi je na odpadnutie, som strasne slaby a chudnem, ja uz neviem co mam robit, citim ze vsetky ziviny stracam
:(( vysledky z biopsie budu az pondelok ale ja uz neviem vydrzat, stavy na odpadnutie a strasne vycerpanie, i ked spim, jem vela, aj nasilu pijem sladke dzusy, aj ineralky s veeela sodikom, ale je to hrozne.. preto ma napadla ta diagnoza