mozem ist k ocnemu lekarovi na vysetrenie ak nosim ososvky ale nie od neho?

Príspevok v téme: mozem ist k ocnemu lekarovi na vysetrenie ak nosim ososvky ale nie od neho?
petaaaaaaaaa

kupujem sosovky cez net, ked som naposledy bola u ocneho, tak som sosovky este nenosila, potrebujem si ist premerat dioptrie ci sa nieco nezmenilo. potrebujem ist najprv za vseobecnym po vymenny listok a tak na ocne? a vysetri ma ocny ked nosim tie sosovky , ktore u neho nekupujem? mam mu vobec povedat ze nosim sosovky? to asi zisti nie?

petaaaaaaaaa

super, dakujem, tiez som z ke, takze tam zajdem :) v podstate viem ake sosovky mi vyhovuju , len potrebujem zmerat dioptriu lebo tato sa mi uz zda slaba a citala som tu niekolko prispevkov ze ocny lekar v ambulancii nevysetri pacienta ktory si sosovky nekupuje v tej ambulancii

lochness

neviem o tom zeby to preplacala poistovna, nechodim k ocnemu vobec, len k ocnej v optike takze toto fakt netusim..

no v tej prvej optike som vycalovala 27 eur za vysetrenie + sosovky + roztok + puzdro, cize dost, ale to som isla v podstate do prvej optiky co som videla ja blba tak som prerobila...

isla som potom do inej (grand optical v galerii v KE) a tam som sa objednala na vysetrenie na den ked tam ocna bola (len par dni do tyzdna tam je) a za vysetrenie + sosovky som dala iba 12 eur...

inak sosovky tam su tiez dost drahe, 40 eur za skatulku co na nete stoji 23, ale maju tam casto akcie, ja som napr kupila 2 skatulky sosoviek + velky roztok dokopy za 40, takze to sa mi oplatilo este viac nez z netu... ale ked sa mi minu tiez si asi objednam odtial, ak zase nevychytim akciu :)

petaaaaaaaaa

no prve sosovky mi dala kontaktologicka po vysetreni ocnym lekarom - lenze to bolo len po znamosti a uz som tam viac nebola, lebo sa tie vztahy po znamosti nejako narusili :D a tie sosovky boli strasne drahe od ncih. kupujem vsetko cez net a je to aj o polovicu lacnejsie.
no lenze ked si isla do tej optiky a tam ti vysetrili oci a davali tie sosovky tak si zato asi dost platila za to vysetrenie a to vsetko myslim. ci nie? lebo ked pojdem k ocnemu do ambulancie tak ci mi to vysetrenie preplati poistovna alebo nie kedze si sosovky kupujem len tak bez kontroly a bez vsetkeho.

lochness

sosovky si si na nete kupila len tak? bez vysetrenia?

kludne mozes ist, listok ti myslim netreba, len sa asi budes musiet objednat - ja som bola v jednej optike kde mi ocna dala sosovky ale nesadli mi a boli drahe, tak som isla do inej optiky v jednom nakupnom centre a tam som povedala ze chcem si u nich kupit skusobny par sosoviek aj s vysetrenim a ze nie som prvonositelka cize si ich viem davat a v pohode ma objednali, nepytali sa od koho ich mam ani nic.. a tiez tam bola ocna doktorka samozrejme takze myslim ze s tym problem nebudes mat