Protištekací obojok

Dajto

Zuzka tak ty máš nejakého zmrda čo šteká toľko , že po dvoch hodinách je vyštavený z toho, ale susedov máš v paži len ten tvoj chudáčik je z toho vyštavený ? Na týchto psov , lepšie povedané majiteľov , ktorý ničia život ostatných ľudom funguje asi iba jedno - otrava. Sloboda by mala byť potiaľ pokiaľ nezasahuje do slobody iného a podľa mňa to je teda riadny zásah keď človek nemá pokoja , prečo by mal trpieť nejakého zmrda , budiť sa v noci a nemať kľud ???

zuzkas

slobodna neboj,ten elektrický mu nedám:-),ten sa používa väčšinou u väčších plemien a sú také aj výcvikové pre agresívnych,alebo moc neposlušnych psov.jasné,má svoje miesto-svoj peliešok,kde leží vykotený hore nohami väčšinu dňa:-)on je inak rozumný-vonku vie byť bez vodídka-pribehne na zavolanie,keď poviem ostaň-tak čaká,vie sadni,dá packu,akurát ten štekot.ja som už skúšala aj moje oblečenie mu dať,aj maškrty.aj ho dám,alebo pošlem do pelechu keď odchádzame,ale jeho vtedy nič nezaujíma.suseda robí na veterine,tiež mala problém so štekajúcim psíkom a musela ho dať preč,nedalo sa to odstrániť a susedia jej vkuse písali listy pred dvere a posielali tam policajtov.ja nejdem žiadny obojok hneď teraz kupovať,len som zvedavá na skúsenosti s nimi,lebo som z toho nešťastná:-(,ale určite by som ho kvoli tomu preč nedala,je to moje zlatíčko!

Slobodna

pes potrebuje mať nejaký režim a skús ho naučiť na miesto- má svoje vyhradené miesto? Povel-odmena(piškóta, pochvala) vždy keď niekam pôjdeš tak mu povieš miesto a zostaň. Skúšaj to aj keď sa pôjdeš čo i len sprchovať. Nevyhadzuj peniaze za antištekacie obojky, nepomôže ti to, trošku výcviku a lacno. Len to chce trpezlivosť.

Slobodna

zuzkas tak o ultrazvukových som ešte nepočula ale vďaka dozvedela som sa niečo nové. Pri tých bude ten problém, že psík si na to postupne zvykne a nemusí to až tak účinkovať. Tak prosím ťa ten elektrický mu nedávaj, ďakujem :-)
Problém je v tom, že je na teba veľmi naviazaný, poznám to, mám doma dvoch a keď idem s jedným na prechádzku, ten druhý doma plače. Skús mu ešte pri odchode nechať nejaký kus tvojho oblečenia, ktorý má tvoj pach- napr. ponožku, ktorú si mala predtým na sebe. Bude ťa cítiť a možno nebude za tebou až tak štekať. Ak budeš pravidelne odchádzať z domu, psíkovi trvá min. 3 dni kým si navykne na nový režim, on plače lebo si s ním stále a skoro všade ho berieš. Nemyslím, že ti v tomto pomôže antištekací obojok.

lost

jj, pudlika :)
ten je tiez Extremne naviazany na pritomnost cloveka (i ked myslim ze mu staci ktokolvek).

a ten tvoj psik je ake plemeno?

zuzkas

keď odídem z izby,tak sa ani nepohne.on vstane len keď počuje otvoriť chladničku,alebo sáček keď šuchne a ešte keď bežím z izby,tak vtedy sa prebere,lebo myslí že k nám niekto ide.ja viem,že je rozmaznaný a strašne na mňa naviazaný,lebo napr.keď sa idem sprchovať,tak on celý čas kňučí za dverami kúpelky a môžu byť všetci doma,aj tak čaká na mňa.no,niečo poriešim,už som si čítala aj o sprejových obojkoch a tie sa mi najviac pozdávajú.inak môj je aj taký demolátor keď niesme doma a zabudnem dať kôš na wc,tak máme smeti po celom byte.ty máš pudlíka myslím,že?a Ďakujem za príspevky,inak chodím aj na dogfórum,ale nejak mi nepomohlo.

lost

No hej, lepsie je kupovat po precitani skuenosti ludi :)
lebo nie je to lacny spas tie obojky..

inac som videl taky dokument, kde sa psa nechaneho sameho v miestnosti snazili ovladat cez TV a obraz jeho pana, alebo cez robota a pes na nich celkom kaslal :D cize ktovie ako reaguju na neludske prikazy, mozno je to u nich dost individualne..

lost

neviem ci poznas ale dogforum.sk tam by mozno vedeli aj pomoct s vycvikom, ked uz nic ine, alebo teda to je zamerane na psikov a vsetko okolo nich :)

no sam sa asi boji, alebo naozaj to nema rad no... ale nauci sa to urcite :)

a to ze spi ked ste s nim doma, tak to je asi normalne :) kedze tusim som neikde cital ze prespia aj 15-16hodin denne. a ked sa kazdy pohne z miestnosti kde je psik prec/von len z tej miestnosti, tak ide za vami?

lebo ten moj (pol rocny) tiez casto spi, resp "polospi" alebo tak lezi a vyzera ze spi, ale na najmensi pohyb reaguje hned ze "co?co?" a ked idem prec z izby a zostane tam sam, tak chvilocku caka.. ale potom vzdy pride pozerat co sa deje :) tiez skace na nohy, alebo je ako pojaseny ked uz vidi ze sa obliekam a idem prec.. uz som chcel aj tak robit ze ho sledovat cez webkameru z mobilu, ked je sam doma :D ale nakoniec som od toho upustil.... ktovie co robi doma, teraz som zneistel :D ale vzdy ked pridem tak lezi na posteli, sleduje kedy sa dvere otvoria :)

no je mozne ze je rozmaznany :) ale to je v podstate mozne nejak riesit :) tak mu drzim palce :)

zuzkas

lost -www.canicom.cz- tu som našla aj také,kde sa dá nahrať hlas pána.len ja by som bola najradšej,keby som si prečítala skúsenosti ľudí,lebo mi je lúto vyhodiť eura len tak:-(