Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

zuzicka41

ivulik, ste velmi statocna. Rozhodnut sa pre operaciu hemoroidov chce velku davku odvahy a statocnosti, mnoho ludi zo strachu pred nou len trpia s vedomim, ze lepsie to uz nebude. No strach je silnejsi. Ja som nad nim zvitazila. Pred troma tyzdnami som takisto bola operovana laserom, no mam pocit, ze este stale tomu nie je koniec. Nemam z toho dobry pocit, zda sa mi, ze to este bude treba dooperovat, no memam z sil tolko bojovat a ciel stale v nedohladne. Rada by som si o tom popisala s niekym cez ip (kto ma mozno podobne pooperacne pocity ako ja)...

44ivulka64

Dobry den idem sa podelit aj ja.Po 26tich rokoch pestovania hemoroidov som sa po dlhsom krvacani rozhodla riesit moj problem laserovou operaciou v Zeleznicnej nemocnici v KE. Operovana som bola 25.10.2016 ako povedal p.doktor boli velmi rozsiahle ,bol to IV.stupen. dala som sa dat do celkovej anestezi,uz pri prekladani z lehatka na postel som sa preberala s neskutocnymi bolestami,mozem povedat,ze porody boli oproti tejto bolesti prechadzkou v ruzovej zahrade. Kazdych 6 hodin lieky proti bolesti ,vo stvrtok som bola prepustena. Rana boli,je to cele napuchnute a vraj este dlho bude,stehy trcia a najvacsie obavy prichadzaju pri uvolnovani vetrov,moceni a o stolici radsej nehovorim,to mam smrt v ociach. Po operacii som sa rozpravala s doktorom a povedal,ze tu operaciu co mi robil by mal robit na dva krat ale isto by som uz druhy krat takuto bolest nechcela podstupit,povedal ,ze obdivuje ludi,ktori idu na takuto operaciu,ze on sam by to urcite nedal.

Neva

Perfektne laserom odoperovane vonkajšie aj vnútorne hemoroidy v poslednom štádiu v lokalnej anesteze. Bez bolesti manžel prepustený domov po 2 hodinách. Riadne chodí, zatiaĺ 2. deň bez problèmový, bez bolesti. Vrelo odporúčam súkromnú kliniku Chirkoz Bratislava Gercenova. Cena 500 Eur. Operuje uznávaný chirurg MUDr. Dimov.

Neva

Perfektne laserom odoperovane vonkajšie aj vnútorne hemoroidy v poslednom štádiu v lokalnej anesteze. Bez bolesti manžel prepustený domov po 2 hodinách. Riadne chodí, zatiaĺ 2. deň bez problèmový, bez bolesti. Vrelo odporúčam súkromnú kliniku Chirkoz Bratislava Gercenova. Cena 500 Eur. Operuje uznávaný chirurg MUDr. Dimov.

Fairyst

Asi tyžden predtým než som si našiel hrčku na analnom otvore som mal mierne neskôr trochu silnejšie bolesti pri vylučovaní, myslel som si že to je z toho že som mal veľmi tuhu stolicu. V nedeľu som si našiel maličku hrčku ktorá bolela na dotyk a cityl som to hlavne keď som išiel si sadnúť, nechal som to tak lebo v pondelok a utorok bol triedny výlet, a bolo to prvýkrát čo som s nimi mohol ísť. V stredu som zašiel k svojej obvodnej doktorke a tá mi povedala že mam hemoroidy a poslala ma k chirurgovi, ten určil že sú to hemeroidy a že zajtra bude operácia o 7:30 a cena je 300€ a chce sa porosprávať s rodičmi. Chcel by som sa spýtať čo mám robiť, len aby ste vedeli som celý spálený z výletu a mam byť operovaný laserom v Žiary nad Hronom.

Camilka

Ahojte, prave lezim po vcerajsej operacii hemoroidov v Zeleznicnej nemocnici v Kosiciach. Operacia prebehla cca.25min laserom, lokalna anesteza, nic som necitila. Po operacii som zaspala. Po zobudeni co bolo tak 4hodky po operacii som zacala pocitovat bolest, avsak dostala som infuziu od bolesti na 8hodin, dali mi ju o 18tej, v pohode celu noc som spala, rano ma nic nebolelo a ani neboli. Lekari, sestry a vsetok personal velmi prijemny a ustretovy. Mozem iba doporučiť. Zajtra idem domov, cize pobyt 4dni.

erik1

Čaute, chcel by som sa aj ja s vami podeliť o svoje skúsenosti s týmto problémom. Som tri dni po operácii hemeroidov, s ktorými som sa trapil cca10 rokov. Po nekonečnom odhodlavani ist na vyšetrenie k lekárovi a s pomocou mojej polovičky ktora ma tam dokopala som to všetko absolvoval. Vyšetrenie bolo v poriadku bez problémov len ten nepríjemný pocit že vám niekto pozera do zadku. Po nasledovala reakcia lekára ze sa tým uz neda nic robit len operovať. Na operáciu som šiel hneď na druhý deň po vyšetrení. Samozrejme ze boli obavy ale uz keď som sa na to dal tak to nejako zvládnem. Operačný zákrok trval asi pol hodiny a vcelkovej anamnéze. Bol robeny laserom. Poviem vám že som urobil dobre že som sa nechal uspať. Po zobudeni som mal len slabé bolesti ktoré sa dali vydržať bez akýchkoľvek liekov. Asi po pol hodine som sa normálne postavil a začal som chodiť. Cítil som sa úžasne, zrazu som mal pocit že mi tam nič nezavadzia samozrejme okrem gazi. Všetko bolo v poriadku bez problémov celý deň. Večer som už normálne jedol stravu jak stále co som čudoval keď mi to priniesli. Myslel som si že budem musieť mať nejakú diétu ale nič. Po večeri bolo všetko v poriadku, chodil som akoby sa nič nestalo. Pred spaním mi došla sestra pichnúť infúziu proti bolesti a to bolo všetko. Normálne som zaspal skoro nič som necítil. V noci sa všetko začalo keď som potreboval na malú. Stal som asi 10minút a nič a tie tlaky. Podarilo sa mi vymocit na silu s veľkými bolesťami. Potom som znova normálne zaspal. Rano sam som sa zobudil len s malými bolesťami. Prišla sestra znovu mi dala infúziu a bolo všetko v pohode. Pri vyzite som sa pýtal domov tak ma pustili. Zobral som spravu pre lekára a pod ho. Doma v prvý deň v pohode trošku bolesti nic viac. Obával som sa potreby ktorá musela prísť a aj prišla na druhý deň po operácii. Dám vam jednu radu ako to zvládnuť s minimálnymi bolesťami. Ja som pil caj ktorý sa vola senna. Pri potrebe som mal bolesti ale neboli až tak hrozne skôr ma palila rana ktorú som hneď ukludnil sprchou. Teraz to je cim ďalej lepšie,večer pijem čaj a ráno nemám žiadne problémy s vyprázdňovanim. Na záver uz len: neodkladajte návštevu lekára ak máte tieto problémy. Nieje nic lepšie ako pocit ze vám tam nic nezavadzia.