Ako dlho chodiť v čiernom

lea26

no, tak na pohreb mojej babky prisla jej kamaratka v oranzovom svetri! Vsetci sme na nu pozerali ako sprosti:)takze kazdy clovek to ma asi inak... ja nosim cierne v den pohrebu a tyzden po pohrebe, potom zvolna tmavsie farby...

žažiká

pohreb v cienom potom uz nie...aspon ja to tak robievam, kaslem na ludi...(nie zosnulych, ale zivich co to riesia)

ta3

chodit v ciernom po pohrebe len preto, ze sa to patri, aby nas neohovarali ak smutok nenosime je hlupost, je dolezite, co citis vo svojom srdiecku a nie to, v com si oblecena, ak za starkou smutis, lebo si ju mala rada a velmi Ti chyba, aj tak nemusis chodit v ciernom, radsej si najdi cas, zapal sviecku a v tichosti si na svoju starku s laskou spominaj

elsa5.5

to záleží od teba,ale ja som išla na pohreb v čiernom a potom som sa obliekala normal ako kto uzná za vhodné...

lochness

ako uznas za vhodne... ja chodim v ciernom stale lebo sa tak dobre citim, ale tebe ak to bude prekazat tak sa zacni obliekat normalne kedy budes chciet, je to iba zvyk, naco budes ukazovat ludom ako ty smutis... na babku si predsa spomenies isto aj bez ciernych siat...

muc

..vsetko vymysleli ludia... a v konecnom dosledku vsetko je len zvyk (odhliadnuc od zakladnych zivotnych potrieb). aj samotny pohreb je zvyk...