domáci pôrod

mimisek

Statistika z roku 2009 - umrtnost babatiek na Slovensku: 5,8 z 1000. Vo Svedsku (kde sa rodi len s babicou doma) 2,3 z 1000. USA, kde je vysoke percento cisarskych rezov - 6,8...

Tazko sa z toho clovek vysomari... Zakladom je dobry lekar, ktoremu sa da verit, skutocny odbornik, ktory urobi to, co uzna za vhodne. Inak neviem, co k tomu povedat.

mimisek

Nie cisarak, ale prirodzeny porod je lepsi pre imunitu dietata a podobne. Odkial to mam? Citam lekarske studie a myslela som, ze je to tak ci tak zname. Vid napriklad tu:
www.pregnancy-and-giving-birth.com

lionesssssss

mimisek, možnože cisarák je z hľadiska astmy a imunity lepší (aj keď netuším odkiaľ máš túto info), no pri prirodzenom pôrode hrozia poškodenia na neurobiologickom podklade a tých je skutočne mnoho

mimisek

sweater, cisarsky rez je povazovany za velkobrusnu operaciu, aby sa dostali k maternici, musia prerezat niekolko vrstiev. Rana boli ako slak este niekolko tyzdnov, nemozes dieta ani zdvihnut, 15 hodin porodnych bolesti vymenis za x dni bolesti. Mala som robenu drobnu operaciu a manzel ma musel nosit na zachod, od bolesti som brala silne tabletky, len som lezala ako taky lazar, neviem si predstavit, ako by som sa citila po cisarskom rezu, ked treba obskakovat dieta. Okrem toho, pre dieta je zdravsi prechod porodnymi cestami, menej deti ma astmu, ktore sa narodili prirodzene, takisto ich imunita je vacsia. Mlieko sa tvori pri cisaraku neskor, maternica sa zavinuje pomalsie... Telo sa da dohromady urcite neskor ako pri prirodzenom porode. Na druhej strane, pri prirodzenom porode hrozi zenam inkontinencia urcite castejsie ako tym,ktore mali cisarsky. Akokolvek, cisarsky bol povodne pohotovostna forma porodu a tak by to aj malo ostat.

sweater

julia chod odrodit do nemocnice omg, sa ti paci ako zili kedysi, tak preto to chces? alebo preco? vysvetli mi ako si prisla na taku hlupost, naco potom ty doktori existuju?

sweater

mimisek co ti nevyhovuje na cisarskom reze? mas odrodene za 15 minut, nie za 15 hodin ako sa to casto stava, telo sa da dohromady omnoho skor, dietatu hrozi mensie riziko ze sa mu stane nieco pri porode... akurat ti zostane jazva na bruchu. alebo to ma nejake nevyhody o ktorych ani len netusim?

mimisek

Sefkina svagrina zije vo Svedsku, rodila doma (tam sa vacsinou rodi doma)a do nemocnice nestihla prist... Dietatko zomrelo. Lekari povedali, ze keby prisla vcassie, mohlo zit. Potrebovala urgentny cisarsky rez. Na druhej strane, umrtnost pri porodoch doma v severskych krajinach je nizsia ako porody v nemocnici v USA...

Ja som uvazovala o porode doma, alebo aspon cakat doma s porodnou asistentkou a potom si ist odrodit do nemocnice, aby som predisla nezelanemu cisarskemu rezu, ktory v USA robia v 80 percentach pripadov, aby lekari nemuseli cakat, kym zena spontanne porodi! Ale asi nebudem riskovat a pekne naklusem do spitalu...