domáci pôrod

Rodicka

Ty sa zobud.Jezisi rodit doma, to uz akoze fakt ta zenska si nevazi, ze vobec ma to stastie a moze rodit a musi takto riskovat???Nikdy by som toto neurobila svojmu dietatu. Strasne by ma zaujimalo, co by taka zena hovorila keby sa naozaj nieco skomplikovalo a dietatko by zomrelo, kvoli par sekundam a blbosti matky rodit doma.Fakt by som bola zvedava. Ze vyskolene porodnicky, boze. To s tou naturalnou varechou bolo fakt dobre:)Ide o zivot dietata preboha

doubledog

ak niekto nechape, ze porod v prijemnom prostredi (co je hlavny ciel domacich porodov) je hlavne o potrebach dietata, mozno ho povazovat za nevzdelaneho ignoranta.

ludia, kde vy zijete?
ja som sa asi dostal do stroja casu a citam si vyjadrenia ludi z 19 storocia. :))

ako je mozne, ze v dnesnej dobe internetu su ludia tak zufalo neinformovani????

vsetci melete len o pristrojoch a chirurgoch, liekoch a najmodernejsom vybaveni

ale v inej teme ste schopni sa rozculovat nad tym, ze lekari pristupuju k pacientom ako k materialu.
nechapete, ze prave to je pricina, preco chcu zeny rodit doma?
lebo nemocnicny system odludstuje?

ZOBUDTE SA

AdamKrt

Zaujimao by ma, co urobi porodna baba, ak dieta bude obratene nohami a nie hlavou, ako ma byt ? Alebo, co ked sa mu obtoci pupocna snura okolo krku a bude treba cisarsky rez ? Ci co ked rodicke stupne tlak, praskne nejaka zila, nieco sa stane a zacne krvacat z vnutra ?

Co ked bude mat zena velke bolesti ?

V nemocnici je vela lekarov, aj chirurgov. Maju potrebne pristroje, lieky a vybavenie na VSETKO. Porodna baba moze mat iba nieco, nie vsetko.

A kto si mysli, ze doma je to extra bezpecne, ak je na omyle. Otazna je kvalita porodnej baby, hygiena, vhodnost pomocok, moznost pripadnych komplikacii.

Ked sa dieta narodi aj zdrave, tak ho caka aj tak planeta plna exhalatov, geneticke modifikovane potraviny, rozne svinstva vo vzduchu, jedle a vode.

Zena, ktora ma domaci porod, proste riskuje, ze sa to moze zvrtnut a svoju pohodu tak vymiena za moznost ohrozenia zivota dietata i seba. Ale kazdy je sam strojcom svojho stastia...

watermelon

zdravej zene sa pocas porodu nema co skomplikovat, a ak sa, porodne asistentky su na to vystudovane a pripravene. prenos do nemocnice ktora musi byt blizko bydliska je zaruceny. porodna asistentka nepride na porod s holymi rukami ale ma vybavenie. v Holandsku rodi vyse tristvrtina zien doma, to im akoze na detoch nezalezi?? blbost. Ja som rodila doma prave preto ze mi zalezalo na mojom dietatku, aby ho lekari neposkodili, aby sa mu nedostali do tela chemikalie, oxytocin, aby ho nikto nestresoval monitoringom, ale to zadubene zeny ako lionessssssssss nemaju sancu pochopit. domaci porod je rovnako bezpecny z hladiska mortality deti ako porod v nemocnici - su o tom jasne studie, staci citat a vzdelavat sa. Ak sa tehotenstvo vyvija bezproblemovo, je extremne mala sanca ze by sa prave pri porode nieco pokazilo, a opakujem, ak by sa tak stalo PA vie zareagovat.

lilek

musim suhlasit s delphiou....myslim ze to uz je ta sibnutost naturalistov privedena do extremu ...pri porode sa moze hocico skomplikovat nikdy neviete co sa moze stat a potom co? budete to dieta vytahovat nejakou naturalnou varechou????

ajjaja

lionesssssss, trošku by si mohla zvažovať slová. Čo sú to za hlúposti napísať watermelonke, že " zrejme ti na dieťati nezáležalo a šlo ti len a len o vlastnú pohodu a spokojnosť " ???
Evidentne nevieš nič o tom, prečo sa ženy rozhodnú rodiť doma. A určite nie pre vlastné pohodlie!
Pre tvoju info - ja som rodila v nemocnici. Ale počas tehotenstva som veľa čítala o pôrodoch doma, stretávala sa na rôznych prednáškach s matkami, čo rodili doma a URČITE to neboli typy čo by im na dieťati nezáležalo ...
Mimochodom, pôrody doma sú len u nás takou raritou, v iných štátoch to nie je nič extra výnimočné ...

lionesssssss

watermelon, ubezpečujem ťa, že ak by si mala bezproblémový pôrod, tak by ti nikto syna nevyťahoval kliešťami... hádam si nemyslíš, že prioritou gynekológa-pôrodníka je poškodiť dieťa a nechať matku trápiť sa dve hodiny. Moja mama porodila za dve hodiny aj s cestou... a to bolo velice dávno... takže ani vtedy a ani teraz sa to tak nerobí...

mala si obrovské šťastie, že sa ti pôrod neskomplikoval... zrejme ti na dieťati nezáležalo a šlo ti len a len o vlastnú pohodu a spokojnosť...

stačilo by malé "zaváhanie" a boli by ste v peknej kaši...

watermelon

skus pozriet na tuto stranku jej prevadzkovatelka rodila doma, urcite ma kontakty - mozno su aj na tej stranke, ona zaroven vydala knihu o domacich porodoch na Slovensku s pribehami
vnimavetehotenstvo.sk
rodit doma je uzasny zazitok, ja som rodila doma a bolo to skvele, ta volnost, to sukromie, praca s partnerom a zaroven to bolo velke stastie, v nemocnici by ma nenechali tlacit 2 a pol hodiny a vytahovali by synceka kliestami a tym by mu mohli ublizit - ako sa uz velakrat stalo.
vela stastia

delphia

lost, o tom by ti vedeli basnit naturalisti. ale zo zdravotneho hladiska ci matky, ako aj dietata... nikdy by som neriskovala a svoj naturalizmus na tych cca 4-5 dni "odlozila"