bolest zuba a lieciva vlozka

Príspevok v téme: bolest zuba a lieciva vlozka
kachiqua

Dobry den,
mala som na horne patke pod plombou kaz. Nechala som to dost dlho len tak, lebo sa zubarov bojim. Nakoniec vcera ma bolest zuba vyvolana zuvanim zuvacky prinutila ist rano k zubarovi. Ten mi zub otvoril, rozvrtal plombu a dal mi tam vlozku. Povedal mi, ze ak sa to zhorsi, mam ist k nemu zase.
Problem je, ze o dva dni odlietam na Kanarske ostrovy, zub ma napriek uzivaniu analgetik pobolieva (tlak, sem tam pocit ihly v zube a vystrelujuca bolest smerom k uchu a ku klbu sanky).
Je normalne, ze zub boli aj ked ho mam zakryty vlozkou ??? Preco mi zub rovno nezaplomboval ? Mozem letiet lietadlom ?? A mozem sa obavat nejakych problemov pri zmene klimy ??
Vopred dakujem za rady.

wendyy

Ja som mala presne ten isty problem. Ulomilo sa mi zo zuba, zubarka mi ho dva krat zaplombovala, ale stale ma bolel, tak som zmenila zubara, ten mi odstranil poslednu plombu, povedal mi "cele zle", ze to ide az do nervu, dal mi tam liecivu vlozku, s ktorou som vydrzala dva mesiace (takisto mi robil zakrok dva dni pred odletom), ale zub ma vobec nebolel, len vecer po zakroku a upozornil ma, ze moze boliet aj na dalsi den, ale potom to preslo.
Teraz som bola na skok doma, otvorili sme ho a robil mi tam nieco, aby sa mi obnovila zubovina pri narusenom nerve a perkryl mi to novou plombou, ktoru pvoedal, ze mozem povazovat az "trvalu". Uvidime sa opat v septembri.. dufam, ze dovtedy sa zub nebude ozyvat..