Spravna antikoncepcia

Príspevok v téme: Spravna antikoncepcia
mila22

Zdravím,

chcela by som sa spýtať na antikoncepciu,aku používate, ci ste z nej pribrali, plet,prsia,sex .. rok som brala lindynette, narastli mi prsia, vzdy chodilo vsetko nacas, ale pribrala som 10kg, pred kramamy som bola strasne rozcitlivená .. chcela by som prejst na nejaku nizkohormonovu, ak by sme mi vedeli poradit dakujem, diskusii som si precitala vela...a fakt neviem ktorá, najviac pozítívne pisane bolo na HAK yadine, ak by ste mi pomohli dakujem

lenkaTR

RNG: článok to bol zaujímavý...ale stále sa to netýka SVK. Tu je jediný dostupný spermicíd pharmatex (aj to len čípky a krém - tampóny nie) Rada by som používala spermicídy, ale pharmatex spôsobil alergiu, aké iné možnosti potom človek má? Pesar sa tu prakticky nedá kúpiť a spermicídy tiež nula bodov...Ak poznáš stránku, kde sa dá zakúpiť aj iný účinný spermicíd, tak ju prosím nalinkuj. Budem Ti veľmi vďačná, lebo začínam mať pocit, že ak človek do seba nechce ládovať HAK a má náhodou alergiu na pharmatex...tak si môže akurát tak trhnúť nohou :P

Lucinka26

ja beriem HAK Lunytta a som sňou 100 percentne spokojná. Každý hovorí že pri užívaní HAK sa zvýši chuť do jedla a znížu chuť na sex.. u mňa je to presne opačne ;))

RNG

Najmenej skodliva je antikoncepcia vo forme kremov a pien, ktoru nazyvaju chemicka, hoci HAK je tiez chemikalia a nie prirodne hormony.
Zalozene su najma na spermicidnom (spermie zabijajucom)nonoxynole-9, ktory sa dava vo forme ,kremy, peny ci spongia do vaginy. Tam sa to zdrzi len niekolko hodin, nie je to hormonalne, velmi malo sa absorbuje do tela a pracuje to pomerne dobre, az vyse 90% ucinne. Viac o tom najdete na
www.birth-control-comparison.info

bella12

Najsprávnejšou antikoncepciou je zdržanlivosť, rešpektovanie plodných dní ženy. Je to jediná prirodzená, neškodná antikoncepcia, ktorá nezasahuje negatívne do tela ženy. Plodnosť je dar rovnako ako je ním aj dieťa. Tak ako sa nečudujeme, ak človek konzumáciou potravy priberie, nemalo by nás prekvapovať, že pohlavným stykom môže dôjsť k oplodneniu.

User_37597

yaz som nebrala...ja berem vreyu a som s nou spokojna..jedine co neodporucam brat tak silnu antik.na plet ako je chloe lebo po vysadeni sa vsetko vrati aj s urokmi

User_37597

tak teda posledny krat..ani jedna neni usita na mieru pre teba...musis skusat a zistis...a ked sme pri tom priberani..ak mas nabeh na priberanie/priberes aj s takej s ktorej by si nemala.
mimochodom ja som s yadine pribrala 10kg a to zas niesom nejaka prasnica.takze zbitocne sa pytas na to komu aka byhovuje a bola dobra pre neho lebo pre teba nemusi byt.