po skole materska, alebo kariera?

jajka001_

naco ti je vs ked potom ides na matersku, vsetko zabudnes, prax nebudes mat, kto ta uz potom zamestna este aj male deti na krku, kazdu chvilu chore.

bibi123

no, aby si dostala matersku, musis byt 270dni poistena, takze najprv by bolo rozumne aspon rok praca s vyssou mzdou a potom babo

JankaaaaB

podľa mňa asi najlepšie je zamestnať sa a potom otehotnieť..zamestnavatel može miesto podržať že sa po materskej vratiš a ešte ti aj polroka prispieva na matersku, neviem presne ako to je...a ešte k tomu vyška materskej zavisi od toho či si niekde rpedtym pracovala či nie ?? a to čo pise milllla je pravda deti su nevyhodou ale takisto aj to že nemás skuenosti, prax je nevyhodou...aspon v mojom pripade

milllla

ja som hned po skole isla na matersku,lebo tak mi to vyslo - neplanovane. Ale nemyslim, zeby to bolo vyhodnejsie. Absolvent ma cerstve vedomosti. Zena na materskej ma len ten isty \"kolotoc\" - dieta domacnost, zabudne vsetko zo skoly....
Dalej zeny, ktore uz maju deti nechcu zamestnavat pretoze ked dieta ochorie treba s nim byt doma.....
to je dalsia nevyhoda. V praci sa vyzaduje flexibilita, co pri rodine a hlavne detoch je dost komplikovane...
No je toho vela....