steatoza pecene + vysoky krvny tlak

Príspevok v téme: steatoza pecene + vysoky krvny tlak
anonym_1736

Som muz, mam 37 rokov, asi pred 2 rokmi mi diagnostizovali nealkoholicku steatozu pecene. Pravdepodobne by som na to nikdy neprisiel, pretoze toto ochorenie je samotne bez priznakov. Avsak pridruzil sa druhotny priznak, ktory mi sposoboval (bohuzial recidivuje - zvacsa po dietetickej chybe) problemy. Jedna sa o zvysenie krvneho tlaku cca.1 hod. po poziti akehokolvek jedla na 150/110 niekedy aj vyssieho, co sposobuje nevolnost, zavrate az mdloby. Gastroenterolog mi nepotvrdil suvis medzi disfunkciou pecene a tymto druhotnym priznakom, mojou otazkou na Vas teda je, ci to spolu suvisi. Gastroenterolog dalej uviedol, ze predpoklada, ze ked sa potrava dostane do tenkeho creva, z neznameho dovodu zlcnik nevypusti zlc (chyba impulz) a tym padom sa potrava riadne nestravi a poskodzuje sa aj pecen. Napriek tomu, ze vobec nekonzumujem mastne jedla, jem vela ovocia a zeleniny, hladinu triglyceridov a cholesterolu v krvi mam vysoku. Teraz mi liecia vysoky krvny tlak, domnievam sa ale, ze je to len druhotny priznak. Poradte mi prosim, ak viete ako na tento problem. Vsetkym vopred dakujem. S.

RNG

Pretucnela pecen je casto z prebytkov cukrov, najma fruktozy. Odtucnit sa da enzymami(lipaza 10 000+ FIP na prazdny zaludok)) a Calcium D glucaratom , 2 x 500 mg denne.
Pomaha precistit si aj pecen protokolom dr Berksona.
Na znizenie triglyceridov a cholesterolu(LDL) pomaha brat Policosanol(polyol, vytazok z listov cukrovej trstiny, davka 20 az 40 mg denne)
Znizenie tlaku sa da dosiahnut znizenim prisunu sodika(Natrium) a zvysenim prisunu draslika(Kalium/potassium)
Vhodna je na to najma sol so znizenym obsahom sodika, kde cast NaCl je nahradena KCl, najdes ju napr v Bille.
Znizenie tlaku sa da dosiahnut aj prirodnou vasodilataciou(rozsirenie ciev)napr hlohom(Hawthorne), ktory ma ACE efekt ako mnohe lieky, ale ziadne ich skodlive postranne ucinky.
Zvyseny tlak je casto sposobeny zapchatymi cievami tukami a tukovobielkovinnymi zluceninami, takze kazdemu bez vynimky odporucam si cistit cievy aspon raz tyzdenne lyzicou cisteho praskoveho/granulatu lecitinu ak sa chcete vyhnut porazkam a infarktom.
Inac lecitin je vyborny aj na mozgovu cinnost, zvysuje IQ. Nie div, ved skoro 30% suchej vahy mozgu je lecitin.
Inac lecitin pomaha odtucnit cele telo, vcitane pecene ciastocne.