Cinky - jednoručky... aké?

Príspevok v téme: Cinky - jednoručky... aké?
anyyy

ahojte... kedze ide leto tak som sa rozhodla ze uz konecne pre seba nieco spravit ... zacala som behavat kazdy den ... lenze chcela by som mat nejake tie svaly na rukach... viem ze niekomu sa to na zenach nepaci ale vazne len take normalne ako maju tie fitnesky a podobne:) ... kamosi mi odporucili jednorucky... lenze... neviem aka by bola idealna vaha... myslite si.. ze takych 5 kg staci??.. lebo zevraj je zbytocne 1-3 kg dvihat ... a chcela by som nieco co by naozaj stalo za to.. tak ak mate nejake skusenosti tak mi ich napiste prosim:) alebo mi poradte :) ... dakujem :)

PAX

telesna hmotnosť?
lebo neviem či maš ruky chude alebo naopak maš na rukach nadbytočny tuk, od toho zavisi aj trening tak isto strava

anyyy

nemam chude mam tam aj nejaky tuk :)) ... a nejem vyprazane, sladkosti a podobne... jem biele maso, zeleninu , ryby ... a mam okolo 65 kg... tak sa snazim nieco zhodit behanim...

PAX

telesna hmotnosť?
lebo neviem či maš ruky chude alebo naopak maš na rukach nadbytočny tuk, od toho zavisi aj trening tak isto strava

PAX

aha, tak zasa svaly nespraviš s 5kg činkami, a nezavisi to len od posilnovania ale aj od stravy
a zasa neviem čo su podla teba vhodne vyzerajuce svaly pre ženu

Eva531

Ja mam dvojkilove a uplne mi stacia, o vyssej hmotnosti ani neuvazujem. Ale nejedna sa mi ani o chudnutie, ani o svaly. Nikdy som nemala sklony k priberaniu a ani nemam, ruky mam dost tenke, nakolko mam tenke kosti a cvicim iba preto, lebo ma to bavi a ked cvicim, citim sa byt v lepsej kondicii. Keby som necvicila, citila by som sa byt mlandrava, slabsia a vsetko by mi tazsie padlo... Daju sa mi vidiet male naznaky svalov na rukach, da sa vidiet, ze sa jedna o cloveka, ktory trochu cvici a pokial ide o postavu, takto mi to staci. Ked som zacinala cvicit a postupne mi stupala forma, nezvysila som hmotnost na cinkach, ale pocet opakovani, lebo tak mi to vyhovuje. Ale to, aku hmotnost ciniek si zvolis ty, zalezi samozrejme od toho, ci ti ide o vybudovanie si nejakej väcsej svalovej hmoty alebo o chudnutie... Najlepsie bude, ak navstivis Fitness centrum a poradis sa s trenerom, on ti uz navrhne cviky, ktore su na zaklade toho, co chces cvicenim dosiahnut, pre teba najvhodnejsie a aj najvhodnejsiu hmotnost ciniek na domace cvicenie. Cvicenie je SUPER, uvidis!!! :)

kamoska_

ja som zacinala so 4kg cinkami, niektore narocnejsie cviky s 3kg a uplne v pohode. teraz cvicievam s 5kg a tiez mi to staci a vyhovuje.

doubledog

cinky na joging?
ved pise, ze chce mat svaly ako fitnesky a tiez nieco o dvihani
to skor ukazuje na posilovanie, ako na behanie s cinkami.

PAX

doubledog ona chce činky na jogging, nakladacie činky sa použivaju pri posilnovani :D
s takymi by sa jej behalo dosť nepohodlne a je to aj neprakticke