Vhodne potraviny na veceru

Sisi135

pipinipi: píšeš že sa chceš zdravo stravovať ale toto nie je zdravá strava. Ovocie na raňajky samotné?? Pri chudnutí ovocia 1 kus denne a nikdy nie samotné! Na raňajky potrebuješ komplexné sacharidy. A prečo nechceš jesť múku?? Bielu jasné že nie ale celozrnnú v rôznych formách by si mala. Takýmto jedálničkom máš kilá naspäť, a aj to čo schudneš nebude hlavne tuk ale skôr svaly. Dievča, fakt myslím to v dobrom

pipinipi

sisi135 dakujem velmi pekne za info ale ja mam brutalny metabolizmus velke vykyvy vahy u mna je pocas tyzdna rozdiel aj 5 kil.... :( proste skusala som uz vsetky diety a som zufala ...tak som sa rozhodla stravovat zdravo a to ze na ranjky ovocie 2 kusky a to hociaake....desiata tak to bude alebo zas 2 kusky ovocia alebo biely jogurt,kefir atd.. obed o bude zas nejaka bielkovina s varenou zeleninou ...ol.-zelenina a vecera tak ako si napisala ze striedat syry a masko...nechcem jest muku ani sladkosti lebo potom mam zachvaty pazravosti :(

Sisi135

pipinipi: aj cottage aj kuracina sú na večeru vhodné, striedaj. Na obed chceš syr ak som správne pochopila? Syr skôr na raňajky / desiatu / olovrant s chlebom, na obed len ako doplnok. Na obed potrebuješ z tej bielkovinovej časti získať cca 20 g bielkovín. A keď si dáš také množstvo syr aby si dosiahla toľko bielkovín, vybehnú ti tuky. A na syry celkovo pozor treba vyberať tie s čo najnižším množstvom tuku.
PS: To mäso nemusíš robiť len na vode je plno fajn spôsobov

pipinipi

dakujem velmi ste mi pomohli a teraz este jedna otazocka ... kuracie prsia na vode varene resp.grilovane su vhodnejsie na veceru ako tvaroh resp.cottage cheese ?co by ste mi navrhovali dat syr na obed a kuracie masko na veceru bude to vhodnejsie????vzhladom na to ze ak som spravne informovana kuracie masko ma 0 % sacharidov ...dakujem ...a ten kefir biley jogurt a acidko dam teda na desiatu :) dakujem

Sisi135

Na večeru treba hlavne bielkoviny a opatrne so sacharidmi. Z toho čo si napísala by som na večeru dala cottage, prípadne ten tvaroh a acidko, kefír na 2. večeru - na večeru bielkoviny, a kým tvaroh a cottage majú na 100 g okolo 13g bielkovín a okolo 3 g sacharidov acidko a kefír majú cca 3,5 g bielkovín a cca 4,7 g sacharidov. Jogurt by som dala na ráno s vločkami, ovocím a orechmi napríklad - ale určite nie nízkotučný a to isté i kefír / acidko

ververka

urcite to je fajn na veceru. su to bielkoviny. urcite by som tam zaradila niekde aj so zeleninou a aj s maskom obcas prestriedat.