Mali by mať homosexuáli právo adoptovať si dieťa?

doubledog

podla mna nie
prirodzenym riesenim je rodina muz+zena

a fakt, ze ani takato rodina neni casto idealna (nasilnici, alkoholici a pod), nemoze byt dobrym argumentom.
ved medzi gaymi je predsa rovnako vela hovad a kretenov ako medzi heterakmi.

alebo si niekto trufne tvrdit, ze gayovia su moralne lepsi? :)

lioness_01

zhrniem to ešte raz pre menej chápavých, tzn. euba a spol.

Dieťa má právo na rodinu. Klasickým modelom rodiny je muž a žena.

Homosexuálne milujúce úžasne a neviem aké "naj" páry sú síce super, ale nemôžu zabezpečiť dieťaťu to čo mu zabezpečí milujúci úžasní a neviem ešte aký "naj" hetero pár.

problematika detských domovov je smutná, a hlavne zložitá...

tých detí je mi ľúto, ale napriek tomu si myslím, že je lepšie aby si ich adoptovali hetero páry a nie homo páry...

na otázku či je dieťa šťastnejšie v DD alebo v homo rodine neviem odpovdať, opýtajte sa priamo dieťaťa.

ja viem len to, že dieťa má právo na MATKU aj OTCA... preto mu toto právo neodopierajme tým, že mu ponúkneme akúsi alternatívu...

tých, ktorých tak veľmi bolí problém detí v DD nech zlepšia informovanosť verejnosti, nech motivujú neplodné páry k adopcii starších detí a nie len novorodencov/bielych/zdravých...

ja netuším čo je pre dieťa lepšie, ja len viem, že má mať mužský aj ženský vzor... v prvom rade vychádzam zo seba - neviem si predstaviť, že by som od malička žila s dvoma chlapmi/ženami...

neviem si to určite predstaviť 99% z vás, ale momentálny trend - byť čo najliberálnejší - vám to nedovolí si priznať.

týmto som skončila v tejto téme, urobte si s touto mojou informáciou už čo chcete...

očakávam hneď nejaké "ale...", "podľa teba teda..." , atď.

ja niečo napíšem, niekto to prekrúti... z tradičného modelu urobí vzoroví a pod.
to sa ťažko potom dačo vysvetľuje...

moja odpoveď na otázku je jednoducho NIE, NEMALI by mať homosexuáli právo vychovávať deti.

a verím, že to u nás ani nikdy nebude možné... ešte stále sa hľadí aj na záujmy dieťaťa, nie len na záujmy štátu

lost

a preco vo vazeni ludia menia svoju orientaciu? :)

alebo preco v thajsku je tak vela transiek?

nie je mozne predsa, aby vyvoj dietata neovplyvnovalo aj prostredie, minimalne o par percent :)

Fanfalina

Som zásadne proti. Rodinu tvorí žena, muž a dieťa. Ak má niekto opačnú orientáciu a nedokáže splodiť potomka s človekom ktorého ľúbi, nemá právo byť rodičom. Každý rodič preberá úplnú zodpovedniosť za to, aby jeho dieťa vyrastalo v plnohodnotnej rodine. Ak sa tá rodina rozpadne, ešte vždy má dieťa oboch rodičov, čiže matku a otca, aj keď spolu nežijú. Nemám nič proti homosexuálom, ani lezbám v školstve, či celkovo v spoločnosti, ale nech sa nesnažia byť ešte aj rodičmi! To je už pod ľudskú dôstojnosť a jednoducho to tam nepatrí. Aj keď verím, že sú medzi nimi citliví, milujúci a chápaví ľudia.

euba

lioness, sorry,ale ani "zjec mi rit" nevyzera na inteligentnu diskusiu:D ty nerozumies teme, minimalne mas klapky na ociach a odmietas ich otvorit. Nedala si este ani jeden agrument proti okrem toho, ze ti nie je klasicky model rodiny.A ked sa ta spyali aky vplyv to moze zanechat, tak odpovies, ze to nebudes pisat a ze dotycny sa ma este vela ucit:) Takze si kralovna inteligentnych diskusii(ak by si nepochopila, bola to ironia).

lioness_01

euba, vieš čo... zjedz mi r.i.ť...

s tebou sa proste nedá... čokoľvek napíšem, otočíš proti mne... tak nevyzerá inteligentná diskusia...

nerozumieš tejto téme, tak si daj pohov a nerieš ma prosím ťa, nájdi si lepšiu zábavu

euba

ja sa nepytam na konkretne dieta, ale otazka znela : PODLA TEBA....:)takze odpovedou si neprekvapila,lebo inokedy presne vies co dieta potrebuje, atd, ale zrazu nevies porovnat dva jednoduche modely zivota dietata...