Mononukleóza / Toxoplazmóza

Príspevok v téme: Mononukleóza / Toxoplazmóza
2bodka

Zdravim vsetkych prispievatelov. Som tu nova a potrebujem poradit... Uz piaty mesiac mam zvacsene lymfaticke uzliny na krku a pod sankou. Po vsetkych vysetreniach, kde vysledky boli negativne ma nakoniec poslali na onkologiu, pretoze bolo podozrenie, ze by mohlo ist o lymfom. Na onkologiu uz chodim x-ty krat, pokazde mi spravia sono a odoberu krv. Vysledky krvvi neukazuju na nejake zmeny v krvnom obraze, kt. by mohli poukazat na lymfom, sono vsak ukazalo (posledne sono), ze jedna uzlina ma 2,4 cm, pricom oni (lekari) beru reaktivne zvacnese uzliny pri velkosti DO 1,5 cm (reaktivne uzliny su tie, ktore su zvacsene, ked je v tele infekcia/zapal..) Kedze to trva uz velmi dlho, obratila som sa na homeopatku, kt. ma vysetrila pristrojom OBERON a povedala mi, ze mam v tele toxoplazmozu v kombinacii s mononukleozou. (Je pravda, ze testy krvi ukazali zvysene protilatky na EBV a CMV virusy, avsak mononukleozu nepotvrdili, rovnako toxoplazmozu krvne testy nepotvrdili). Chcem sa spytat niekoho, kto ma skusenosti s prekonanou mononukleozou, ktora nemala bezny priebeh (teda vysoke teploty, velke uzliny, pripadne zahnisane mandle), pripadne niekoho, kto prekonal toxoplazmozu - ako vam to prebiehalo, ako dlho ste mali zvacsene lymfaticke uzliny, pripadne do akej velkosti, konzistencie..
Ci ste mali aj ine problemy, pretoze ja som mala tri mesiace zvysenu teplotu do 37,5°C. Homeopatka mi dala nejake lieky na precistenie pecene a lymfatickeho systemu a absolvovala som u nej aj detoxikaciu pomocou vanicky Mary Staggs detox ( www.karneval.atknet.sk ), ale uzliny mam stale rovnake a nemam pocit, ze by mi to velmi pomohlo :( Prosim poradte co robit. V utorok mam ist na onkologiu na vysetrenie CT a som uz z toho zufala.. Cloveku tvrdia, ze keby islo o rakovinu, tak by boli aj ine priznaky, pripadne zmeny v krvnom obraze.. lenze potom ked nejde o rakovinu, preco stale tie vystrenia? Kazdy mesiac? - je to ubijajuci pocit travit tam cely den (pretoze na sono sa caka aj 3-4 hodiny), clovek tam chyti taku depku, ze uz nevie ako dalej.. Chcem sa uz zase tesit zo zivota...

RNG

Nuz ze nazivam vybranie uzlin amputaciou to je mozno trochu prisilne, ale je to spravne pouzite slovo.
Amputare v latine je zlozene z ambi a putare, tj orezat, a pouziva sa v zmysle odrezat, vynat chirurgicky.
Ja vobec nekomentujem na teba osobne, ale len na to co tu radis.
Ty tu zastupujes konvencnu organizovanu medicinu a ja alternativnu. Ja ti neprekazam vyjadrovaniu konvencnych lekarskych nazorov, prosim nezabranuj mi vyjadrovanie nazorov alterrnativnych lekarov.
Oboje sa snazia liecit ako najlepsie vedia(tj ti, co su svedomiti) a oboje maju rozne uspech a neuspechy. A oboje su uzitocne pre pacientov . Mnohe alterrnativne metody sa po case prijmu do organizovanej mediciny, ale ja nevidim dovod, preco by sa mali zatajovat tie, ktore su ucinne a este z roznych dovodov neprijate oficialne organizovanou medicinou.
Naviac na spresnenie, ja si objednavam momentalne 8 roznych periodik od roznych lekarov a lekarskych skupin, nie casopisov,a za poslednych skoro 17 rokov, co ich studujem a aplikujem som mozno nazbieral mozno viac skusenosti, ako ty co praktizujes stale to iste.
MOzno nie nie viac, ale aspon z uplne ineho hladiska, na poznanie coho maju mat ludia PRAVO, aby si mohli sami slobodne vybrat.
A nie aby im jednostranne diktoval jeden z viacerych lekarskych smerov existujucich na svete.

llek

RNG, nekomentuj moje prispevky. Ja nekomentujem tie tvoje. Ty mas internet a objednanych asi 17 casopisov a ja mam svoje vedomosti, skusenosti a zivych pacientov kazdy den. Nechaj na tych co sa pytaju nech si sami vyberu z nasich odpovedi.Vybratie uzliny nie je amputacia, to je zase ta tvoja demamgogia, fakt dookola stale to iste.

RNG

Treba odstranit dovod pre zvacsene uzliny, nie amputovat ich z tela.Uzliny maju svoju funkciu, ktoru amputaciou miestne porusis.
Tym sa narusi lymfaticky tok a zvysi miestne zamorenie v tele. To samozrejme vedie k hromade problemov, vcitane vytvaraniu viac poskodenych buniek, tj aj rakovinnych, tj bujnejucich.

Ani pozorovanie nic nevyriesi, treba konat, nie vyckavat.

Zinok, selen, jod, citricidal oreganovy olej, lapacho, betaglukany, extrakt z olivovych listov atd. Prostriedkov je dost, potravinove doplnky su neskodne, daju sa aj kombinovat, tak niet co vahat. S trochou stastia natrafis na spravny, co ti tu mikrobialnu alebo paraziticku pricinu vyriesi.
Odmorovanie tela tiez prispieva k udrzbe zdravia, trochu silnych enzymov a precistenie pecene protokolom dr Berksona je tiez uzitocne pre zdravie.
Aj rozne protizapalove(curcumin, dumbier, boswelin, bromelain) pomahaju a je este cela hromada adaptogenov, ktore tak isto telu pomahaju sa vyrovnat s roznymi zdravotnymi problemami.

Vyckavat, ci ti to telo samo bez pomoci vyriesi alebo cakat, kym sa to zhorsi az do situacie, ze "operacia je nevyhnutna" je velmi zly postup

llek

Neviem, ake velke su tie tvoje LU na pohmat, aky maju tvar, ci nejake pribudaju, alebo su tam stale tie iste, v ktorej casti krku su a podobne. Pri rozhodovani co s uzlinami potrebuje clovek viacero informacii. Na krku v podstate SONO uzlin ani nieje potrebne, je to lokalita, kde u vacsiny ludi vieme LU dobre nahmatat a tie co nenahmatam, tie nie su zaujimave. Tie co maju viac ako 1 cm sa daju takmer vzdy nahmatat, Tolko k tym ultrazvukom. Ak sa rozhodneme sledovat lahko zvacene uzliny, tak preto aby sme vedeli, ci bude nejaka dynamika- teda ci sa zvacsuju, ci pribudaju a podobne. Do uzliny na histologickej urovni nikto z nas nevidi, takze mozeme len predpokladat urcite priciny. Ak je velka neistota a uzlina ma viac ako 2 cm, tak je na mieste zvazit dat ju vybrat (nie do nej pichat). Dat ju vybrat a poslat na histologiu. Aj skuseny odbornik zazije, ze vo vybratej uzline nie su ziadne nadorove zmeny, ale ze ide len o rektivne zmenenu uzlinu. (reagovala na nieco, co v tele prebehlo, velmi casto ale neprideme na to, co to bolo)
Tie vysestrenia ti davaju robit preto, lebo si nie su isti co v tej LU je a zvazuju, ci ju dat alebo nedat vybrat. Este treba povedat, ze ziadne laboratorne ani zobrazovacie vysetrenie nepovie co v tej uzline je, to moze ukazat jedine histologicke vysetrenie

RNG

Na parazity su rozne protiparaziticke prostriedky, najucinnejsia je formula dr Huldy Clark, trojzlozkova s presnym harmonogramom brania, najdes ju napr dodnes ako vyrobok formy NAP pod menom "20 day parasite kit" a drzi ich viacero distributorov, ja som to kupil kedysi od Swansonvitamins.com

RNG

Zapal je vzdy vysledkom nejakeho skodliveho zamorenia, ci uz z potravcin(tazke kovy, pesticidy, herbicidy, domace chemikalie...) alebo a to najcastejsie z mikrobialnej cinnosti, tj bakterie, virusy, plesne , kvasne kultury, L-formy a mykoplazmy, pripadne aj parazity a tym myslim vyse 100 roznych moznych druhov, nie len toxoplazmozu.
Zapal sa da adresovat protizapalovymi, ale zialbohu to je len potlacanie symptomu. Trena adresovat aj pricinu. Na kazxde z menovanych su prostriedky aj v prirode, na trhu ako neskodne potravinove doplnky.
Odporucam zacat s pitim roztoku GSE(60 kvapiek na liter vody="horkac") a branim oreganokveho oleja so zarucene dostatocnym mnozstvom aktivnej latky, carvacrolu, ktoreho treba na ucinnost najmenej 3x100 mg denne.
Horkac sa pije po malych glgoch cely den.
oreganovy olej sa berie ako silna korenina len s jedlom.
Najlepsie forma je entericka, ktora nedrazdi zaludok a dobry je v tomto vyrobok napr firmy NOW pod menom Oregano Oil, capsules, kde v 180mg enterickych kapsuliach je az 100 mg carvacrolu na kazdu kapsulu.