nestastna zo 17rocneho syna

Príspevok v téme: nestastna zo 17rocneho syna
miamaMA

SOM ROZVEDENA,MAM 2SYNOV 17 A 9 ROKOV.STARSI SYN MI ROBI STAROSTI JE V DRUOM ROCNIKU STREDNEJ SKOLY,TAKMER VOBEC SA NEUCI ZHORSIL SA V DRUHOM ROCNIKU NA VYSVEDCENI SAME STVORKY.NEVLADZEM S NIM VYHOVUJE MU KE SA NEROZPRAVAME,NIC NECHCE ROZOBERAT,RIESIT.MA POVAHU PO EXMANZELOVI,JE NERVAK,FLEGMATIK.CASTO HRA S CHLAPCAMI POKER..KAMARATI SU NAJ...MNA NEPOTREBUJE K ZIVOTU,STACI KED MA JEDLO,CISTE OBLECENIE........SOM Z NEHO NESTASTNA.

miamaMA

K BRATOVI MA DOBRY VZTAH BOL TO JEHO VYTUZENY BRACEK JE MEDZI NIMI ROZDIEL 8ROKOV,TAKZE AJ TO MA SVOJE VYHODY AJ NEVYHODY.TO CO PISETE O KOMUNIKACII S TYM SUHLASIM TO JE VELMI DOLEZITE...ALE NIE PRE MOJHO SYNA,SO MNOU NEPOTREBUJE KOMUNIKOVAT PRAVEZE,LEN VTEDY AK MA NEJAKY PROBLEM.NAJVIAC MA MRZI ZE TO BOL VELMI DOBRY CHLAPEC POMAHAL DOMAHAL DOMA,CELKOM DOBRE SA UCIT,O TU SKOLU MI ANI TAK NEJDE,NEMYSLIM SI ZE MU NA SKOLE NEZALEZI,KED SA NAUCI VIE OPRAVIT ZNAMKY,MRZI MA ZE AKY MAME VZTAH.ON SI VELA ODIESOL ZO ZLEHO MANZELSTVA BOL SVEDKOM TAKYCH VECI CO MALOKTORE DIETA,JEHO OTEC ZIJE PROMISKUITNY ZIVOT PLNY PODVODOV,BOL AJ VO VYSETROVACKE NIEKOLKO MESIACOV.

lost

a moj brat ma 13 rokov tusim a zacina byt dost drzy.
- do skoly sa mu ucit nechce, no nema najhorsie znamky.. ucit sa VIE, len sa mu nechce.
- neposlucha atd. stale sedi pri PC a hra sa atd..
avsak "hlboko v srdci" nie je taky drzy a zly.. to sa lahko prekukne.. mozno to ma len zo skoly a z okolia. lebo NIKTO sa nenarodi ako grazel.. za to moze SKOLA a okolie, a SKOLA ktora KASLE na svojich ziakov! pozdravujem skoly, ktore kaslu na svojich ziakov.

Vtip je v tom, ze nikto iny ako on sam nevie co je pre neho najlepsie, co ak sa vdaka tymto hram vypracuje niekam kam sa dostal Bill Gates ?!
Nemozne to nie je ;)
No nepravdepodobne ano...

Preto si myslim ze komunikacia je extremne dolezita.. Ale zase nezatracovat jeho napady, nech sa kludne aj popali mlady chalan, aspon pochopi..

tak ale ked nic ine nepomaha, tak zarache je aspon ponaucenie :) mozno..

On hra poker.. cize mozno raz z neho bude multimilionar... = nie je to nemozne. avsak je vysoka sanca ze bude v dlhodobom minuse, ak tam zapoji emocie (zalezi od toho aky flegmatik to je)...

tazko povedat..

akinku

No zase ani zaracha nieje najlepsi sposob moze sam utiect z domu v tomto veku je to uz ako normalne vzdy by mal kam ist najma prespat u kamaratov a tak takze zaracha asi moc nie.Ta skola pokial prechadza tak to netreba riesit hlavne ze dostuduje dajako ale treba trvat to uz ano aby dostudoval ci uz zo 4 to je jedno.Neviem ci mu to aj vbravite ze sa podoba na svojho otca teda na exmanzela ale ak ano tak to je zle to si treba nachat pre seba a jemu to nevravet.A este ci nema nahodou take zmyslanie ci sa viac nevenujete tomu mladsiemu nahodou ci aj to ho niako netrapi aj to vela robi a ak je ten mladsi lepsi tak urcite ho neporovnavat ze tvoj brat ma menej rokov a viac rozumu to tiez nie

lost

ale aj katressa ma zaujimavy nazor, teraz uz len zistit, ci aj ten 17rocny syn si uvedomuje situaciu a planuje do buducnosti..

ja som v jeho veku mal tiez zle znamky, zvcsa bol priemer tak 3,2-3,4 , na skolu som sa kvazi vykaslal, lebo som mal uplne ine plany a nikym som sa o tom nebavil. enai rodicia, ani rodina, ano kamosi, nikto.. teraz som o 5 rokov starsi, no ale ci som si vybral spravne alebo nie, tazko povedat.. avsak dost mi prekazalo ked si o mne mysleli ze som nezodpovedny - v podstate uplne to iste co katressa pise.. moja chyba bola ze som NEKOMUNIKOVAL, no lenze moje predstavy o zivote boli tak sialene, ze nikto by ma nechapal, tak som nemal na vyber a isiel som sam..

kazdopadne problem treba riesit cim skor (cize to sa uz zacina zalozenim tejto temy minimalne), pretoze neskor je uz tazko :/

jajka001_

nie neper mu, ved to zvladne aj sam
ak nenakupi tak mu nedaj ani jest, daj mu par korun na jedlo ale nie tak aby sa mohol nadzgavat v restike
proste obmedz vreckove
je povinny ti pomahat a nesetri ho
ak sa neuci a flaka sa, tak zaracha

katressa

zaracha, branie mobilov a pod. uz davno neplatia:D dnesni chalani si zozenu v pohode dalsi, pojdu kamosovi na comp, kludne aj k nim byvat. vie ze na ulici neskonci, psychologicke sa vysmeje do ksichtu alebo bude hrat formu, ze to bere dobre ale poza chrbat vie ze su to hovadiny. akurat sa na tom s kamosti dobre zasmeje. zijem medzi takymi ludmi, viem dobre ako reaguju.
to ze si moze pokazit zivot mu vtlkanim do hlavy nevysvetlite. na to musi sam prist.

miamaMA

ZMENILA SOM UZ TO ZE HO NEOBSLUHUJEM JEDLOM,NEMAM MU DAT NAJEST???/JE SICE PRAVDA ZE TO BERIE ZA SAMOZREJMOST/NEMAM MU PRAT?DAT MU ZARACHA?NEPOSLUCHOL BY.U PSYCHOLOGICKY BOL PPRED PAR MESIACMI...NIC Z TOHO.