Doplnenie jódu

RNG

Jod sa podiela v tele na hromade funkcii, na rozne hormony, rozne enzymi od cistiacich(cysty, myomy a ine "smetiska"), na odmorovani atd.Ma stovky a mozno aj viac roznych funkcii.
Ja osobne odporucam brat najma kelp a jod transdermalne z jodovej tinktury alebo lugolovho roztoku.

Jodove pilulky co sa predavaju na pripad nuklearneho ziarenia maju konske davky, 65 az 130 mg KJ.
Daju sa sice zlomit az na stvrtiny(tableta ma vrypy) takze sa da aj toto teoreticky brat ako doplnok, najma kratky cas, tzv loading dose(nalozenie tela na urcitu hladinu jodu),ale samozrejme nie kazdodenne dlhodobo.
Osobne odporucam len davky od 2 do 6 mg denne, a viac len v pripade nevyhnutnosti(rakovina,radiacia).

Najznamejsia znacka z antinuklearnych z tychto KJ tabliet je IOSAT, napr distributor nukepills.com ich ma balenie 14 x 130 mg za desat dolarov.
Su aj lacnejsie, napr
lef.org

evellina

aha...dik a chcem sa este opytat,tie jodove tbl kupim bez receptu v lekarni,alebo to potrebujem od lekara recept?....a mam tomu tak rozumiet,ze jod moze pomoct z tela odstranovat aj napr.cysty?...

RNG

Pokial nezoberies privela silnych jodovych tabletiek(predava sa aj 65 mg KJ na pouzitie proti radiacii pri zamoreni po vybuchu atomovej bomby alebo nehode v atomovej elektrarni), tak sa nemusis bat predavkovania jodom.

evellina

RNG....takze z presovskej soli a zo solnych jaskyni jod do tela nedostanem...Ale tabletkovou formou sa mozem rychle predavkovat?...ci ako,uz tomu vobec nerozumiem....

evellina

ahoj Drobi....zistili ti stitnu zlazu?a co mas presnejsie s nou?...
Mne tiez pred dvoma tyzdnami zistili znizenu cinnost stitnej zlazy a musim uzivat hormon L-Thyroxin...

Drobi

Ahoj te ani neviem co vlaste mam pisat, len tak nahodne my urobyli sken a zistyli tuto chorobu ,stytna zlaza som proste zufali. Pravdu aj zniceny to vsetko co som pocul a cital o tej chorobe vlastne ani neviem coma caka ,viem len to ze mam problem a bolesty chrptice krk a nohi k tomu aj psichyka .
ja zijem v anglicku a lekari tvrdia ze z liekmy sa da vsetko tak verim tomu ze tu maju vyspelejsiu technologiu OB ZR
A napiste my prosim ak viete a lebo mate skusenosty s liekmy JOOD vraj jeto Radioaktivny liek . napiste prosim cakam .

RNG

Neviem ako sa moze dostat zo soli, kde je primalo jodu dost do tela,teda dost podla novsich znalosti, nie podla starej nedostatocnej odporucenej dennej davky.

evellina

ahojte....takze jod mozme do tela dostat aj kupanim sa v presovskej soli?....a co myslite take tie solne jaskyne a termalne kupaliska?...moze aj toto obsahovat jod???..

sissia

najvhodnejšie je kupať sa v prešovskej kupelovej soli, alebo obyčajnej s jodom. pripadne kupel noh v slanej vode. a nepiť!!