Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom

Príspevok v téme: Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom
Genesis

Mám trojizbový byt v petržalke v zateplenom 12 poschodovom dome v ktorom trištvrte roka nikto nebýval. Včera mi došlo vyúčtovanie za obdobie od 7 - 12 mesiaca v ktorom stálo že preddavky na kúrenie boli 220 eur a skutočné náklady boli 200 eur. Vôbec tomu nerozumiem keďže nikdy som za to obdobie nepustil radiator (všetky boli vypnuté) a sú na nich pomerové merače. Chápem že časť tepla prechádza cez steny lenže tá cena sa mi zdá neúmerne vysoká. Neviem si predstaviť keby som naozaj kúril (a to je zateplený dom).

Chcem sa spýtať či sa vám to zdá v poriadku a keď nie tak ako sa dá voči tomu brániť. Nemám s tým totiž vôbec žiadne skúsenosti.

doubledog

sposob vypoctu je zo zakona urceny tak, aby ludia, co nekuria, museli platit.
tak ako pise adam.

tj. uplne nekurenie nie je vobec vyhodne.
a spustenie kurenia neznamena, ze ta cena nejak mimoriadne stupne.

AdamKrt

Tusim sa uctuje 40? percent, aj ked nekuris, prave pre prestup tepla. Lebo ak si niekto vypne kurenie, odcerpava teplo susedom a ti musia viac kurit.

Je to spolocny dom. To sa neda len tak svoj byt odstrihnut od tepla, aby to neovplyvnilo ostatne byty.

Ak sa Ti to nezda, opytaj sa susedov, aku maju spotrebu.

Tebe sa zda 1,66 EUR mesacne vela za to, ze ostatne byty Tvoj vykuruju ? Stavba sa nesmie odstavit uplne od kurenia, aj keby si tam nebyval. Dochadzalo by totiz k plesniveniu stien a poskodzovaniu budovy, vlhnutiu, roseniu.

Treba pocitat s tym, ze vlastnictvo vsetkeho nieco stoji.