Policajná škola

Martin456

Ahojte všetci. Chcel by som sa len spytať, ako je to teraz s tým prijímaním novych do zboru, či sa vôbec oplati podať žiadosť kym neni zvolena nova vlada. Dakujem.

Vector

Filthy:
Ja ak by som sa nahodou dostal na fyzicke, tak by to bolo do KE, kde pokial viem sa plave v 50 m bazene, cize 2 dlzky.
Ty ak si plaval 4 dlzky, tak to zrejme bolo, ako pisal juchuchuuu, v 25 m bazene na akademii v BA. Ak obaja myslite jeden a ten isty bazen na skusky a rozdielne podmienky, tak mi napadla este otazka, ze ci to ako sa moze plavat, ci sa mozu menit styly pocas dlzky, alebo az na novu dlzku nezavysi od konkretneho skusajuceho "komisara" ci ako ho nazvat. Chapate, jednemu to bude jedno, plav jak chces kedy chces, len doplav do 5 min a tak aby sme ta netahali pritopeneho z vody :) A druhy striktne jednym stylom celu drahu, ziaden oddych atd.

juchuchuuu

Filthy- neviem kde si bol na prijimackach ale ked som ja bol na nich a aj pocas studia na skole ked sme boli pomahat na prijimacky tak bolo absolutne jedno akym stylom kto plava a kedy sa rozhodne zmenit styl plavania bolo len na nom. Dokonca som videl ako podaktori pocas plavania oddychovali aj na chrbte. Na prijimackach v pezinku sa chodi plavat na akademiu do bratislavi a tam je 25m dlhy bazen.

Filthy

Vektor v tom plavani musis 1 dlzku odplavat jednym stylom a az ked doplavas mozes zmenit styl ...ale musis ju vzdy doplavat v jednom style aj znak mozes aj psa co chces :D :D ja som isiel 3 dlzky kraul a poslednu znak a vysledny cas som mal 1:40 sak pochvalim sa nie ?? :D :D :D

Vector

bebkabb: Na pohovore nas personalistka upozornovala aby sme si dali zalezat na vypisovani tych papierov, ze to pojde potom k dvom riaditelom, tak nech to ma nejaku uroven. Tak som si myslel ze najprv vybera okresny a ten potom tych vybranych posuva krajskemu a ten nasledne rozhoduje kto pojde na testy a kto nie.

Ohladom plavania. Nerad by som sa nechal zahanbit, ale tak plavanie nepatri medzi moje oblubene cinnosti. To skor beh a ani tej hrazdy sa neobavam. Ale jednoducho do bazena sa chodim radsej "pocapat" ako plavat sustavne hore dole ako to je vidno u niektorych ludi, ako naposledy asi 60 rocna zenska si hodinu plavala hore dole bez prestavky. Aj ked pomalsim tempom. Tu mi zrejme neostava nic ine, len poriadne trenovat.

bebkabb

Vector - k tomu prijímaniu... niekedy vybavovali okresný riaditelia, teraz je to na krajských, lebo aj ja som mala takúto skúsenosť.
A k tomu plávaniu, je jedno akým štýlom to odplávaš, môžeš meniť počas plávania, v bazéne sú dráhy, ale nesmieš sa zakvačiť na tú predeľovaciu pásku, ale na konci pri otočke si asi môžeš oddýchnuť, ale nie na dlho... Ale zase keď to baby odplávajú bez odpočinku, tak sa hádam nedáš zahanbiť... Inak k tým fyzickým testom, bola som dva krát,a bolo to strašne smiešne, keď niektorý chalani sa na hrazde nezdvihli ani raz, alebo len raz... Už keď sa na niečo dám, tak si to riadne natrénujem. A aj na plavárni boli také "esá", že sa vrhli do vody a po pár metroch vyseli na predeľovacej páske.

Vector

Takže najprv vás všetkých zdravím, hlavne Strejda a zvyšok aktívnych prispievateľov ;)
Práve som dočítal všetkých 145 strán tohto fóra. Takmer 5 rokov diskusie, zaujímavých, užitočných informácií a rád ohľadom vstupu do PZ, priebehy prijímacích konaní (či už rýchle alebo pomalé, úspešné alebo neúspešné), života na škole, života v službe. Zaujímavé bolo sledovať kroky niektorých z vás od podania žiadosti až po nástup do služby :). V živote by mi nenapadlo, že na stránke zdravie.sk by človek mohol nájsť takéto \"autentické\" informácie z prvej (a niekedy aj druhej) ruky ohľadom všetkého čo sa týka prijímania k PZ.
Vďaka vám som sa uistil v tom, čo som si myslel o tom, ako to s prijímaním do PZ v skutočnosti je. Rozoberať to tu ďalej nebudem, keďže to tu už aj tak bolo povedané :)

Ale dosť bolo teplých slov, teraz trošku kritiky (snáď si to po prečítaní všetkých 145 strán môžem dovoliť a odpustite mi) :P
Dovolte sa mi TROŠKU, vážne len trošku, zastať sa ľudí čo sem prídu položia otázku a dostanú odpoveď, že nemajú byť lenivý, že si to majú naklikať pár strán dozadu alebo použiť vyhľadávanie na tejto stránke. Ja som si skúsil niečo nájsť len tak cvične klikaním na stránky a poviem vám, nie je to veľmi praktické, klikať na tie číselka dole a doslova hľadať ihlu (odpoveď na otázku) v kope sena (vaše osobné naťahovačky a hlavne rješeňye pravopysu :P) V takej kope sena sa fakt môže stať, že človek jednoducho odpoveď na svoju otázku prehliadne alebo jednoducho pri klikaní na tie číselka sa jednoducho preklikne o 2 stránky ďalej a Murphyo zákony zafungujú a hľadaná odpoveď sa určite bude nachádzať na preskočenej stránke :) A k tomu vyhľadávaniu na tejto stránke. Skúste si len tak cvične napísať do toho okienka vľavo hore v tejto diskusií hojne používané slovo \"tlačenka\" a uvidíte čo vám vyjde :D

Teraz k mojim veciam :)
Do zboru som si podával žiadosť už dva krát. Stále to bolo okresné riaditeľstvo v mieste môjho trvalého pobytu. Prvý krát mi prišla zamietavá odpoveď od okresného riaditeľa, druhý krát zamietavá odpoveď už od krajského riaditeľa. Mám si to vysvetľovať tak, že na druhý krát som sa dostal o schodík vyššie, cez okresného r. ku krajskému, kde to padlo? :) Že či náhodou podľa postupnosti by som na tretí krát nemal prejsť aj cez krajského :P

A druhá otázka sa týka plávania.
Limity mám naštudované, stránku MV poznám lepšie ako personalistka na okrese :P Ale nejako som sa nedostal k popisu konkrétneho prevedenia plávania. Viem, že sa pláva v 50 m bazéne tam a späť. Ale je jedno ako sa človek dostane na druhú stranu a späť? Konkrétne mám na mysli, či je možné odplávať tam kraul, dať si nejaký oddych a späť plávať napríklad prsia, poprípade meniť štýl plávania kedy chcem. Znak asi povolený nie je, keďže to by vo výkone človek asi nevidel kde sa nachádza topiaci ak by k nemu plával znak.

Sorry za omáčky okolo toho, ale po 145 stranách vašich príspevkov, som sa potreboval vyventilovať :P

Ináč o tom prijímaní ľudí do zboru, by som tiež vedel rozprávať podľa toho čo som sa podozvedal už od terajších policajtov :)

bebkabb

Neviem ako je to s tým zákazom... lebo ja nastupujem 1.2. Je to asi tak, že niektoré okresné riaditeľstvá majú dosť veľký podstav, tak majú výnimku a prijímať môžu, ale určite nie do úplného stavu... To si len ja myslím.

lara21

bebkabb: Díky. Postup viem aký je, zatiaľ som teraz v štádiu, že mám po informatívnom, ale ešte neodpovedali. Som chcela vedieť či ten rozkaz neprijímať nových ešte trvá. No uvidíme ako sa to vyvinie.
filthy: nedám :)