Iný ako ostatný

chladomor

Pouvažuj nad tým, ako pôsobíš na ľudí. Nepôsobíš odmerane, nebodaj až namyslene? Keď sa s niekym rozprávaš, pozeráš sa mu do očí, alebo niekde na zem? Vieš sa na niekoho aj usmiať? Vieš vôbec dostatočne komunikovať?
Skôr než sa začneš trápiť otázkami, či ťa prijmú medzi seba, skús najprv odpozorovať sám seba pri kontakte s ľuďmi. Ono to nie nemusí byť o inakosti, ale o schopnosti komunikovať. Tam môžu zavážiť maličkosti, ktoré si ani nemusíš uvedomovať. Keď budeš komunikatívny a budeš sa vedieť medzi ľuďmi dostatočne dobre prezentovať, inakosť by nemala brániť začleneniu sa medzi ľudí. To že musíš doma spávať s bibliou pod vankúšom, alebo nosiť vo vrecku ruženec nie je predsa žiadna spoločenská prekážka. Aspoň v dostatočne slušných spoločnostiach, ale iné dúfam ani nevyhľadávaš?

[zruseny7]

To je úplne super, že si iný.. hlavne sa ním neboj byť a buď sám sebou! :) Väčšina ľudí sa v tejto dobe len na niečo hrá a pretvaruje sa ..tvári sa, že je niečo viac a skrýva samých seba ..:( Keby bolo viac ľudí ako ty ..

jajka001_

je vela ludi ktori su podobni ako ty. nikto na svete nie je ako ty. nikto nie je uplne identicky s niekym inym. to je uplne normalne. svojim pocitom inakosti sa sam izolujes.

aretemis

ale veď konkretizuj...

je to len o tom náboženstve? veď je veľa aj kresťanských spoločenstiev a podobných akcií, kde sa môžeš stretávať s ľuďmi ako ty...

Linguistics

Sprav z toho svoju vyhodu.
Ja som napr. ina v tom, ze nemam rovnake myslienkove pochody ako vacsina ludi, pacia sa mi ine filmy, hudba. Alebo sa obliekam inak, vela veci kombinujem, zboznujem napr. spolocenske rukavice atd. Ale ved to nie je zle. Aj ja mam len par priatelov, ktori ma chapu a moja 'inakost' sa im paci. Preco chces byt ako ostatni?

ustrachany

Mam ine zaujmy aj povahovo som uplne iny. Som z dost nabozensky zalozenej rodiny a prirodzene aj ja som trochu taky.