Podnikanie?

Príspevok v téme: Podnikanie?
katussska24

Ahojte možno netypická téma, ale ja už fakt nevládzem z týchto "podnikateľov", ktorí vyciciavajú človeka, ktorý sa cíti ako posledná handra, využívajú ľudí za minimum všetko aby človek robil, ja už nevládzem, som psychicky na dne... Každý sa bojí, že príde o prácu tak radšej bude držať krok, nemôže si dovoliť otvoriť hubu, je to ako otrokárstvo.. Napadá ma začať podnikať, ale viem, že to nieje tiež ľahké, a neviem ani začať, máte s tým niekto skúsenosti? Ako presne postupovať? Ďakujem za každú radu.

pracant

jaj a este s tym autom pises ze prve roky ste ho nemali to znamena ze ho uz mate.Skoda ze ja pracujem uz 25 rokov a mam velke hovno pretoze musim uzivit svoje dve deti a manzelku a vyplatit byt a ich skolu a tiez lieky pre manzelku

pracant

Tak co ti brani prestat? Vies kolky zamestnanci tiez v den vyplaty cakaju ze im nabehne a niekomu vobec nenabehne pretoze maju mozno presne takych majitelov ako ste vy ze im to nejde ale ak nieco maju tak samozrejme ze si uleju skor pre seba a svojim zamestnancom nedaju nic len sluby ze ved nabuduci mesiac ja nerozpravam napr.o BA alebo mestach kde si mozete najst robotu inu ale o mestach kde je velka nezamestnanost a musite teda ak mate robotu drzat hubu a krok.Ty mozno si teraz v nemocnici ale ked si sedela za papiermi 12 hodin tak si aspon sedela a v teple co ja makam 16 hodin vonku ci je horuco ci je zima a nemozem sa ani poriadne sprepacenim ist vystat lebo si musim cvaknut karticku tak sa podme len porovnavat.To bude skveleeee

Deee

Pracant podnikaj čo len jeden den, prvé roky sme ani nemali firemné auto, to nie je len platiť leasing, ale ty na ten leasing musíš vyrobiť, dovolenka? Nechodime, nie je cas,
Marodka? To čo je? S rannymi nevolnostami som behavala od notebooku na toaletu, teraz ležím v nemocnici a po veceroch robím účtovníctvo lebo nie je nikto komu by som to zverila a daňový úrad nepocka len preto, že ja sa necítim...
Takze skús podnikať, a žiť s neistotou či si výrobis na plat...

uhlie

pracant,

podnikatelia si auta vacsinou kupuju preto, aby nevykazovali velke zisky a nemuseli odvadzat dane skorumpovanym uradnikom. Ked si za ne nekupia dane oni, tak si ich kupi za ich peniaze niekto iny.

Problem skor vidim v tom, ze tu si ludia nechaju skakat od zamestnavatelov po hlave. Vzdy to funguje tak, ze peniaze zoberu tam, kde sa to da a tomu, kto si ich necha zobrat.

pracant

Ano je to tazke tak preto sa vacsina podnikatelov vozi na lepsich autach ako obycajny robotnik preto si moze dovolit dovolenku kt.chce a robotnik but na ziadnu alebo len na taku kt.ma trosku nasetrene a to len jedenkrat do roka.Preto si podnikatel moze dovolit ked je chory chorobu vylezat bez toho aby sa musel niekomu prosikat ze uz nevladze a ma vysoku teplotu a vela vela inych veci ved ked nechce podnikat tak nech to ukonci a nak zacne pracovat a uvidime ako sa mu bude pacit

uhlie

Podnikanie nie je lahka vec. Ludia a firmy uz nevedia, co pytat za najom, plyn, elektrinu, naftu, benzin, Myslim, ze na Slovensku sa oplati podnikat akurat tak v IT, kde je jedina investicia do pocitaca a programu. Ked ma clovek zaplatit dane a naklady na nejaky 'kamenny' obchod, tak sa musi snazit 10-12 hodin denne, aby zaplatil len naklady a povedzme stravu, nie este pomyslat na nejaky zisk.

george303

ja som tiez robil autoskolu tak tam bol trenazer aj stara skoda ani monitor to nemalo ani nic iba som sa ucil radit natom ale bola tam aj fabia trenazer a to uz bola pohodicka ale aj tak nazivo je to uplne ine :D

system

trenazer bol skoda 120 :D aspon na nasej autoskole :D tak 20 rocny s 20 litrovim autom, tomu by som neuveril ze si nanho zarobil sam. inac lost ty mas kolko rokov ?
george303: jo jasne kazdy normalny chlap chce poriadny stroj .. a poriadnu zensku :D ved sme chlapi :D

lost

no ano, lebo ked ten kamos tu audinu ci beemwecko rozbije, tak to bude iny vodopad slz :D

stratit 1/2 majetku za maly okamih, nechcel by som :)

ja mam tiez take smejd lacne auto, na zaciatok staci :D