domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...

Príspevok v téme: domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...
malina25588

pekný deň, dlhšie ma isté veci doma zarazili, no nevenovala som im zvýšenú pozornosť, teraz už to došlo do takého štádia, že len uvažujem, či som vadná ja a stav aký v rodine panuje je v podstate bežný, normálny. Alebo je to trochu na hlavu. Hlavný problém, okrem množstva iného (čo tu už rozoberať nebudem) sa týka varenia. Chcem sa vás opýtať, ženy, matky ... ako sa u vás doma varí? Je to podobne ako u nás? ... že mama varí vždy len o 4-pol 5 poobede (celý deň je doma), len preto, aby jej chlap keď príde z práce aby mal čerstvé? pritom ja so sestrou "hladujeme", teda vieme si vziať niečo pod zub, i navariť, lenže už keď mame prispievame z nášho sirotského na stravu, tak nám dosť málo zvýši, aby sme si varili aj niečo zvlásť (vzhľadom na to, že si platíme internát, školu, lieky, oblečenie, hygienu - prosto všetko ostatné). A okrem iného aspoň u mňa riešim problém s výrazne chudou postavou, chcela by som pribrať a viem, že treba jesť v pravidelných intervaloch 5-6x denne - no proste v našich podmienkach to nevychádza. Keby sme si so sestrou varili zvlásť, tak neviem či by nám peniaze ostali aj na to ostatné. Je to ako začarovaný kruh, nijako z neho vyjsť von sa nedá. ... a napríklad dnes na mňa mama kričala že som zjedla posledný rezeň čo bol v chladničke zo včerajška. ja už mám zo všetkého taký pocit, akoby som nemala právo doma jesť. je mi blbo.. a hlavne teraz keď mám skúškové, ze potrebujem trochu kľudu-ako napriek.

malina25588

bibi123: ... este aby som vec ujasnila, pretoze mam stale pocit, ze su tu iste nejasnosti, tak - ak aj navrhujes riesenie, varit si z toho, co sa doma najde - u nas to neprichadza do uvahy z dovodu, ze to su mamine potraviny (muka, vajcia...) proste vsetko si tu doma delime, uplne vsetko (okrem toaletneho papiera, ktory kupujeme striedavo)... takze aj ked doma mame vajcia, muku, cestoviny, zavaraniny, leco a pod... tak ja si mozem piskat, lebo je to vsetko mamine. Ja mam len to, co si kupim a z tych penazi si rozhodne vela veci nemozem kupit.

malina25588

jajka: ďakujem, chvalabohu to dnes dopadlo úspešne, mala som šťastie na otázky :))) skúška za mnou, taky kameň zo mňa opadol. Lebo tento predmet bol zabiják. A co si tým paragrafom myslela? :)

tpch

Neviem si predstavit, ze by som nedala najest svojmu nezaopatrenemu dietatu, ktore sa pripravuje na buduce povolanie, snazi sa obracat, ako sa da, ale dala by som prednost nejakemu vyuzivacnemu debilovi, ktory by ma obrabal a za to by ocakaval full-service. A este by som od tych deciek pozadovala peniaze na tohoto nabijaka. Non-sense. Matka je zjavne nevyrovnana osobnost s rysom vyrazneho lakomstva, zavislosti a egoizmu.

jajka001_

to je v pohode ze dievcata prispievaju nejakou sumou ale napr u nas to bolo tak ze ked deti zacali zarabat dali mame tisicku ci dve,podla moznosti a jednoducho mali postarane o stravu. samozrejme s tym ze nakupia upracu atd. ale nic take ze rozratavat kazdu korunu a nedam ti nic navyse.

malina25588

dá sa, ale proste musím počítať, šetriť a pod. A samozrejme, v lete brigádujem, lenže ani to nie je veľa peňazí čo zarobím... no tie si odkladám na účet a sporím, lebo ak doštudujem a už nedostanem sirotské prvé mesiace aby som mala z čoho žiť, lebo štát veľa asi nedá. Takže aj čo zarobím (v lete), tak si to musím odložiť - pozerám do budúcnosti- vždy a stále.

soffa

hrozne,treba ist prec...inak to nebude.aj tak si myslim ,ze normalna "mama" neberie peniaze za stravu svojich deti!!!!od hanby by som sa prepadla..