Ja uz nevladzem

Príspevok v téme: Ja uz nevladzem
nezamestnana

Mam 25 rokov, minuly rok som sa stala magisterkou a od vtedy som nezamestnana...Nech robim co robim neviem si pracu najst. Momentalne si robim kurz uctovnictva a idem si aj letny kurz anglictiny robit, ale ja uz zacinam byt strasne zufala :-(. Vystudovala som ucitelstvo, ale ani do skol ma nepotrebuju. V podstate sa na pohovor ani nedostanem, lebo ani na ten ma nepozvu, len mi odpisu, ze ma vedu v evidencii, ale momentalne volne miesta nemaju...Som na dne uz...Mam sice rodicov, ktori ma utesuju, ze pracu si najdem, a nadalej ma zivia ako keby som mala 10 rokov :-(....Ale ja mam 25, preboha. Minule som si poslala 33 zivotopisov a ani na jeden pohovor som nebola pozvana. Jedine za predavacku, pokladnicku by ma prijali...Ale zase zarobit 310 v hrubom..Ved to ani na vyzitie nie je..A navyse mam vysku, tak nebudem robit pokladnicku...Ja uz vazne nevladzem. Co mam robit? Ja sa uz zblaznim :-((

jajka001_

suhlasim to ze mas vysku neznamena ze nemozes robit predavacku. ini by kludne brali aj to, lebo proste praca nie je. ked budes moc preberat tak sa ti moze stat ze sa nezamestnas nikdy. jasne ze si cakala ze po skole hned ziskas skvele miesto zodpovedajuce tvojej kvalifikacii ale tak to nefunguje. chod robit aj tu predavacku, inak nebudes mat absolutne ziadnu prax, stratis pracovne navyky- resp neziskas. a ked uz budes robit skor si najdes cez znamosti lepsiu pracu.

Matyo

"A navyse mam vysku, tak nebudem robit pokladnicku"
máš nedobrý prístup, určite je lepšie začať ako predavačka a postupne sa vypracovať ako fňukať doma do vankúša, porozmýšľaj o tom...

soffa

v dnesnej dobe ma vysoku skolu skoro kazdy.teraz nechcem nikoho urazit.pred takymi 12 rokmi,sa na vysku clovek ani nedostal,boli brutalne tlacenky,a teraz beru kazdeho,lebo kazdy clovek znamena "financie" pre skolu.v dnesnej dobe mat znamosti,znamena mat dobre zamestnanie.treba byt dravy,sebavedomy,precizny a ist ostymi laktami vpred.treba dat o sebe vediet.chodit na ponuky ,vytrcat z radu,aby si kazdy povedat,tak tato bola ina,tu chcem.a hlavne netreba sa dat odbit,brat vsetko co pride,prax je dolezita,otukas sa ani nebudes vediet ako.to ze mas vysoku skolu neznamena,ze si mas vyberat,lebo ponuky tu nie su bohvieake.

Na okraj

Dali sme už za 2 roky asi zo 30 inzeratov na tvorivú samostatnú ukolovú tvorivú prácu aj vo svojom okolí, pre celé Slovensko. A nik sa nám neozval.Hovorí sa , že mladým patrí svet.
Ale je to veľká somarina, lebo ak nevidia hneď 1000e plat tak sa ani neozvú !!!
A nič pre to neurobia bez peňazí.
Karieru si musíte budovať od začiatku a kto vytrvá dosiahne aj veľké úspechy.

Anaya

NEZAMESTNANA--- Tento istý problém má teraz veľmi veľa mladých ľudí, ktorí skončili školu, majú titul a nemôžu zohnať prácu, takže nezúfaj, nie si v tom sama.
Je veľmi dobré, že si robíš kurzy a učíš sa jazyky a tak si zvyšuješ kvalifikáciu.
Ale nebolo by aj tých 310 eur lepších ako nič?
Veď to bude len dočasné riešenie, popri tom hravo zvládneš všetky kurzy a budeš mať aj nejakú tú korunu navyše :-).
Ja poznám Ing., ktorá išla oberať jahody do Talianska( alebo tam niekam), keď doma nemohla nájsť prácu.
Ináč - 310 eur je plat, ktorý poberá veľmi veľa ľudí a často sú to ľudia, ktorí majú rodinu, deti a z toho ich musia uživiť.