Solárium - Bledá pokožka a blond vlasy

Príspevok v téme: Solárium - Bledá pokožka a blond vlasy
stinky40

čaute potrebovala by som poradiť,
mám svetlú pokožku blond vlasy, a rozmyšlam nad soláriom, čiže by som chcela vedieť na kolko minut ist (pocula som ze na patnast min. ked som taká bledula) a kolko raz do tyzdna treba ist aby som bola uz viditelne opalena. keby som isla tak zo pať ráz na tých 15 min týždeň alebo dva stačí?
treba použit opalovací krem či nie, drahé solarkové pripravky neplanujem kupovat :ň)

dakujem za skoré odpovede

ghost.lady

Eva, neboj sa, ze budes najbledsia zo vsetkych, lebo najbledsia som ja :) Ja som v zivote nebola este asi normalne opalena, na slnku mi je stale zle, priserne ma rozboli vzdy hlava. A pri mori zasadne prve 2 dni vraciam, takze radsej ani na dovolenky nechodim. Asi mam vzdy nejaky upal, aj ked dodrziavam bezpecnostne pokyny. A solarko neprichadza u mna do uvahy, ani keby mi zaplatili :)

moonriver

ak si originálne biela pokožka neodporučam ti ist do solária,nechytí ta a budeš červená a slnko ta slabo opáli.

Kúp si samoopalovacie mlieko a postupne sa opaluj postupne na slnku.

jankaaaaaaaa

tiez nechapem rpeco chcete byt vsetky hnede .. ved prirodzenost je najkrajssia. nehovorim ze netreba vybehnut na slniecko, ale zas nie za kazdu cenu sa pchat do solarka aby som bola oranzova (nie hneda lebo zo solarka sabyt hnedy neda) lebo je to IN byt v leteopalena? ved aj bleda pokozka je pekna

xy:)

solarka su roznej intenzity, na bledu pokozku sa nikdy nedava na zaciatok 15 min. na slabom ti staci 7-8 min na zaciatok, na silnejsom 5. aj tak je to zbytocne, lebo vonku sa da krasne a hlavne bezpecnejsie opalit. hlavne si na zaciatok nedavaj vela minut, ak silou mocou chces do solarka.

jankaaaaaaaa

15 minut kazdy den??? preboha cosi normalna? ved to je strasne vela prebledu pokozku a este k tomu na zaciatok..ň
nechape naco chodite do solarka, je to neskutocne skodlive a palenie solarkom vyzera strasne nepekne a neprirodzene. je to nechutne. netreba byt kazdy den na slnku staci tak dvakrat trikrat do tyzdna a nato si verim kazdy najde cas. a nie solarko coje neskutocne drahe a nadmerne skodlive a navyse nepekne.
mam kamosku co je blondyna so svetlou pletou a zo solarka nikdy opalena nebola. vzdy z toho bola nepekne cervena niekolko dni a po opaleni ani stopy. opali ju jedine slnko

lionesssssss

"a kedze mam od prirody bledu pokozku, tak pocas poslednych rokov neprichadza do uvahy ina moznost ako solarium"

to je nutné - byť v lete hnedý ?

ja toto nechápem, ako toto niekto môže riešiť...

rakovina kože nič ? :))

Eva531

Ja ked mam tu moznost, radsej uprednostnim slnko pred solariom, ale bohuzial vzhladom na moju pracu si v poslednych rokoch casovo nemozem dovolit vylihovat na slnku kazdy den, a kedze mam od prirody bledu pokozku, tak pocas poslednych rokov neprichadza do uvahy ina moznost ako solarium, chodim vsak iba cez leto. Zacala som teraz v juni, kazdy stvrty den na 6 minut (pocas menstruacie nie) a takto mi to staci. Ked som bola v puberte, chodievala som kazdy den na kupko - vtedy som byvala velmi pekne do bronzova opalena a dost tmava, omnoho tmavsia ako je moj prirodzeny odtien pokozky. U mna je problem v tom, ze ja mam taky ten teply odtien bledej pokozky, cize sa opalujem do oranzovohneda, ci do broznova, takze moja pokozka ma aj po opaleni vzdy teply odtien hnedej farby (neopalujem sa do sivohneda ako studene typy - vacsina tmavovlasych ludi, ci ludia s mysacimi hnedymi vlasmi a studenou pokozkou, ktori su dost tmavi aj cez zimu). Z toho vyplyva, ze aj ked sa opalim, nech uz som akokolvek tmava, dlho mi to nevydrzi a velmi rychlo vybeldnem. Zatial, co ludia so studenym typom pokozky ked sa opalia a su tmavsi, vydrzi im to pomerne dlho. Preto ked som bola v puberte, dokazala som si udrzat opalenu pokozku cele leto, ale len vdaka tomu, ze som na tom kupku vylihovala kazdy den. No akonahle prisla skola a vsetci spoluziaci sa mi cudovali, aka som zrazu tmava a nechceli mi verit, ze som pri ziadnom mori nebola, iba na kupku, tak tieto zacudovane pohlady trvali iba par dni, pretoze po dvoch, ci troch tyzdnoch chodenia do skoly som uz bola znovu rovnako bleda ako predtym. Teraz to riesim tak, ze do solarka chodim 3 mesiace v roku - jun, jul, august. No nejedna sa mi o to, by som bola taka tmava, ako som byvala kedysi, ked som chodievala cez prazdniny kazdy den na kupko, jedna sa mi iba o to, aby som v case, ked su vsetci ludia o trochu tmavsi ako zvycajne, nebola uplne bleda, proste aby som nebola najbledsia zo vsetkych. Takze za posledne roky uz sa ma nikto nepytal, ci som bola pri mori, ale zaroven sa ani nikto necuduje, preco som uprostred horuceho leta taka bleda, ci som chora a podobne, a prave o to ide - dosiahnut a udrzat si pocas leta taky ten priemerny odtien pokozky, o nieco tmavsi ako moj prirodzeny, ktory sicecez zimu nikto nepovazjue za choro bledy, ale uprostred leta sa zdanlivo javi ako mrtvolna bledost. :)

lioness_01

pax, mňa opáli vždy... tak neviem... a tiež som blondína, pehatá, svetlokožá

ja len hovorím vlastnú skúsenosť

lioness_01

nebolo by lepšie si kúpiť krém na opalovanie a postupne sa opáliť pekne na slniečku? je to zadarmo a ešte ti to aj zlepší náladu...

ja som zásadne proti solárkam, v živote som v žiadnom nebola a ani nepôjdem, takže ti fakt nejako neviem v tejto veci poradiť, ale myslím, že lepšie, jednoduchšie, bezpečnejšie, a lacnejšie je predsa len nejaké to kúpalisko :D