Ked vas dieta ignoruje....

GoFruit

Preboha kafik to je zlá rada s tým odmeňovaním. To akurát do budúcnosti vytvorí emotívne jedenie a naučí dieťa nesprávnej motivácii. Bude robiť veci len ak dostane odmenu. Z dlhodobého hľadiska je to veľmi negatívne pre dieťa. Dieťa treba učiť správnej motivácii. Aby robilo veci pretože je to dobré a nie preto že dostane odmenu.

WATERmelon

Tu pomôže jediné stanoviť si a jemu hranice. Dodržiavať a neustupit. Ak dieťa vidí že stále ustupite, neváži si váš a robi si čo chce. Skúste knihu od Townsend a Cloud, Hranice s deťmi

lála28

Ahojte, ja mám chlapčeka,v apríli mal 2 roky a tak isto ma neposlúcha, keď mu hovorím niečo tak ma úplne ignoruje.Nepomôže dať po zadku, nepomôže krik.Keď mu nedám to čo on chce,tak sa začne jedovať, kopať do všetkého a pod.Neviem ako mám ísť na neho aby poslúchal čo hovorím.Má 7 ročného brata, a malý krpec mu robí strašne zle.keď sa ide s ním starší hrať, tak mu všetko malý berie, a jačí,škrečí že sa to ani počúvať nedá.Keď sa s ním nehraje tak mu zase robí zle lebo sa nechce s ním hrať.Takže ani tak,ani tak.Neviem ako mám docieliť aby poslúchal.

talentmania

Neviem si to predstavit lebo presne ma iba 3 roky jemu sa treba proste venovat neviem ako by mohol ze ignorovat ak to ze si neuprace hracky po sebe?To deti robia v skolke je s nim tiez problem?Lebo v skolke si hracky upratat musi aj moj syncek ale doma sa mu uz nechce vsak mu ich upracem ja a on mi potom zacne pomahat.Ako neviem ja sa vzdy ked som doma tak si porobim svoje hnet z rana to si pusti rozpravku ale uz sme dohodnuty ze potom sa budeme spolu hrat a ked si porobim svoje tak sadnem do detskej izby na zem povypinam PC,TV a nic ma nezaujima len on hrame sa na vsetko mozne co vymysli a ked uz nevladzem tak si dame knizky pred seba a but mu citam alebo mi ukazuje zvieratka a tak proste nemame cas na to zeby sme sa ja neviem vadili ze nerob teraz hraj sa sam ja neviem dietatu sa treba podlamna venovat a tym nebude mat cas byt plany.Alebo ako vas ignoruje ze sa nechce s vami hrat?Alebo v com ja dokonca mu dovolim aj so mnou varit jemu dam napr. zemiak nak si ho cisti takou detskou skrabkou a kym ho ocisti tak ja mam uz aj navarene xi xi.Lenze vela rodicou tiez len na tie deti pokrikuje teraz varim bez sa hrat nepocujes ze varim neber to nepapaj to este je to surove proste len nerob toto nerob tamto.Dieta sa potom nudi a ak nema ani surodenca tak sa necudujem.Dieta je v tomto veku strasne zvedave chce robit to co robite vy ak nerobite nic napr.ak pozerate Tv tak sa chce s vami hrat ja si myslim ze kazde dieta je skoro take.

blondula

ani ja si neviem predstavit zeby si niekto nedal rady s malym dietatom.takymto sprndlom sa treba velmi venovat,hrat sa s nimi,ukazovat stale nieco nove a vela sa rozpravat ,chodievat von.... moj 8 mesacny syn tiez robi stale opak toho co mu poviem a aj ukazem "na na na" :DDD aj tak vsetko povala po zemi,postrha,otvara dvierka a vytahuje vsetko... :DDD ....ukaze mi "kis kis bee bee" ,zasmeje sa a urobi si po svojom :DDD a trestat ho tym,ze mu nedas jest je totalne hlupost !! radsej by som mu nedala hracku,poslala do izby a ked sa ukludni porozpravala by som sa s nim.a ked nepomoze,asi ma nejaky psychicky problem,sla by som k lekarovi...

talentmania

naozaj neviem ako sa neda zvladnut 3 rocne dieta to vam az tak skace po hlave?Lebo si neviem predstavit co az take vyvadza ze ho treba trestat tym ze mu nedam najest a tak.Dieta v tomto veku porobi kadeco ale az tak ze si naozaj ako rodic neviete rady.

tinusska

ja by som mu povedala, ze tak sa staraj o seba sam.. nedala by som mu najest a keby uz bolo fakt vyhladovane, tak by som sa s nim porozpravala, ze ked nebude take mudre, papulnate a protivne, tak ty sa budes o neho s laskou starat.... ze vidi, ze ked je maly, nevie si veci okolo seba sam spravit a potrebuje tvoju pomoc a ze on ti to vobec neulahcuje....

Lili2470

babeny,dakujem Vam všetkym za rady a určite niečo vyskušam už zajtra.. :) dufam,že dačo z toho bude fungovat :)

kafe

Odmeňovať a trestať. Čo má syn rád? Motivuj ho k upratovaniu, počúvaniu na 1x.. tým, že mu dáš čo má rád (žuvačku, upečieš koláč ak bude celý deň pomáhať, jeden cukrík, nálepku..) a ak nepomôže, nepočúva, tak nedostane nič. Ešte sa poteš, jej ako dobre aspoň nemusíš piecť/ zjedz cukrík pripravený pre neho a vychutnaj si ho, mňam aký dobrý. Ak ideš na nákup, nech si uprace hračky (napr.) a ak to urobí, môže si vybrať niečo malé v potravinách. A chváliť, chváliť, chváliť: pred susedou, predavačkou, kámoškou, otcom aký bol krásny veľký chlapec čo mame pomáha (pospomínaj konkrétne veci).
Trest je asi menej účinnejší než odmena. Ale kým sa človek preorientuje a zameria na dobré čo deculo robí, tak nedovoliť rozprávky, capnúť po zadku.. jednoducho nedávať mu všetky veci ako samozrejmosť.
Tiež by to chcelo prečítať si nejaké knihy o výchove, sú tam zaujímavé veci. Vedieť povedať dieťaťu NIE, dávať mu veci po ktorých aj nejaký čas túži, nechať mu možnosť rozhodovania v malých veciach: čo si oblečie, kde na ktoré ihrisko sa chce ísť hrať (určite by som dieťaťu nedávala na výber čo chce jesť, jesť má to, čo je navarené, ak nechce, nech zostane hladné).. len ono to chce celkovo iný prístup a pohľad na dieťa. Poradiť ti pár trikov, ak deculo rozmaznávaš, je na figu. Proste nebudú fungovať. Deculo ťa nepočúva, lebo veľmi dobre vie, že si to môže dovoliť, nič sa mu nestane.