príloha

Príspevok v téme: príloha
pastelkaa

Ahojte,
prosím, neviete mi poradiť, koľko gramov prílohy cca by malo byť na obed a na večeru? najčastejšie jedávam na obed zeleninu plus prílohu a na večeru kuracie mäso, alebo tofu, mozarellu prípadne cottage a k tomu zeleninu, ale pokiaľ viem, že budem v noci dlho hore, čo je väčšinou, tak okolo 18tej si dávam aj prílohu, a potom ešte nejakú tú zeleninu, alebo niečo s bielkovinami aj okolo 21..len neviem tú gramáž tej prílohy..a ako prílohu mám najčastejšie, špaldové cestoviny, celozrnný kuskus, kukuričnú polentu, natural ryžu, zemiaky len na obed...a akosi to ja nikdy neviem odhadnúť, bu´d je toho veľa, alebo málo..a ešte, čo by sa malo pred a čo po športe? a ako dlho pred a po? to tiež neviem odhadnúť, potom buď nevládzem, keď športujem, alebo vládzem až príliš, ale únava príde potom doma...a snažím sa aj chudnúť :)

Sisi135

Možno záleží aj ako si mäso spravíš... pri mozzarelle pozor na obsah tuku, no ako ,,hlavnú" bielkovinu by som ju nedávala skôr ako dpolnok ku chlebu napríklad a cottage na obed tak 100 - 150 g,

pastelkaa

veď ja ich jem, ale viac na olovrant a večeru, ale viac menej na obed skôr k tej prílohe so zeleninou si dám trocha jogurtu, alebo trocha toho syra (cotagge, mozarella). Neviem prečo mi na obed veľmi neberie mäso, lebo aj keď som doma, na obed si mäso k ryži nikdy nespravím.

Sisi135

Bielkoviny by si mala jesť! Na chudnutie sú veľmi dôležité. Keď ti nechutí mäso čo tak tvaroh alebo cottage? To by si aj normálne jedla studené

pastelkaa

ďakujem sisi, skúsim si to vážiť..a na obed mi nechutí ešte aj bielkovina k tomu, akosi sa neviem donútiť jesť mäso, alebo ryby na obed a ani nemám možnosť väčšinou, lebo si jedlo na celý deň chystám ráno veľakrát a to mäso studené mi ani nechutí..

Sisi1357

Na obed cca 40 - 50 g prílohu ktorú musíš variť (kuskus, ryža, cestoviny,...) a cca 150 - 120 g zemiakov. Na večeru polka z toho a aj na obed jedz bielkoviny nielen príloha so zeleninou inak spomaľuješ metabolizmus. Pred športom hodinu hodinu a pol väčšia jedlo komplexné sacharidy s bielkovina a trochou tuku, po cvičení malý kus ovocia a hodinu dať normálne jedlo ale s prevahou bielkovín