boze ta anglina...

Príspevok v téme: boze ta anglina...
noenglish

11 rokov sa ucim anglicky, teraz chodim aj na konverzacie sukromne... gramatika je celkom fajn, citanie tiez, pocuvanie tiez, rozpravanie osamote tiez ale akonahle mam ist na pohovor tak koniec. dam ruky prec. kde sa mam ,,hodit do vody,, aby som s niekym rozpravala?ja proste viem ze na tom pohovore nebudem rozumiet a je to ponizujuce. do anglicka nechcem cestovat kvoli tomu (praca, skola, rodina).

noenglish

skusim angl. filmy s titulkami anglickymi tiez...neviete niaky odporucit?najlepsie historicky, resp,. mi sem hodit link.
zaujimave, ked som chcela s dabingom vsade eng titulky a teraz ked potrebujem nic.

lost

podla mna sa aj tak nieco ucis :)
lebo prave to domyslanie celkom pomaha..

ak pocujem vetu kde je napr 10 slov, ale piatemu nerozumiem, zvysnych 9 slov mi da ideu o com je to piate a o to dokonalejsie sa ho naucim, lebo ucim sa "z angliny do angliny" (to je podla mna idealne ucenie, ziadne take ze "svk > en"

pretoze aj ti anglicania sa ucia tak ako my, nic > svk , resp svk > svk a oni to iste len english, cize nezabijaju cas premyslanim nad svk > eng ale myslia vyhradne v anglicky (myslienkove pochody v tom jazyku). potom clovek rozprava daleko krajsie a moze byt crystal clear and fluent in english :)

ale chce to cas a trpezlivost, neodporucam sa sustredit na to co nevies (extremna kritika), pokial nedokazes tuto kritiku dokonale ovladnut (ak to robi vacsie zlo ako dobro), pretoze jazyk je nieco co sa clovek NIKDY NENAUCI :) on sa to uci az do smrti.. (lebo jazyk ma vzdy nove slova, clovek sa vzdy moze pohnut na iny smer (napr pravnicka en, chemicka en, fyzikalna en, bio en, tech en atd..) a zaujimave je, hlavne v anglictine, ze sa meni aj samotny vyznam slov.. po storoci napr.. niekedy staci 20-30rokov a vyznam sa znacne zmenil..

osobne to robim tak, ze english dabing + english subtitles... a ak nie su, tak cisto dabing.. rozumiem tak 98% veci, niekedy len 95% ale isto mi to da viac ako ked by som robil nic alebo pouzival svk titulky (kedze uz pozeram filmy 10+ rokov)

noenglish

no dala som na vase rady... zaujali ma trosku desperate housewifes...lenze... mam podozrenie ze sa nesustredim nakolko podla deja asi vidim o co sa jedna (vadi to?len pocuvat sa asi nedonutim)... nieco rozumiem, ale vacsinu nie. teda viem sem tam oddelit slova ale neviem co znamenaju. mam to stale pauzovat a hladat ich?

smajliQa

noenglish..

uz pred niekolkymi rokmi som si povedala, ze budem letuska...
no nikdy som to neksusila.. a vies preco?? bojim sa toho, ze v lietadle nastane panika, a ja to nezvladnem s recou...

ale ak ide o pohovor,,, aj ked je cely v anglictine, asi by som sa ho nebala. proste by som tam prisla, a keby som im nerozumela, tak sa jednoducho postavim, ospravedlnim sa, a poviem im ze bohuzial, a dovi dopo!!!!

za skusku nic predsa nedas... mozes len ziskat... fajn job..

ta3

ved tu nejde o to, zeby si anglictinu nevedela, ze potrebujes komunikovat, pozerat anglicke filmy ..., Ty nemas problem s anglictinou, ale Ty mas tremu, tam je pes zakopany, musis si zvysit sebavedomie a potom budes bez problemov komunikovat po anglicky aj na pohovoroch, ak si uvedomis, ze ludia, ktori robia s Tebou pohovor su tiez iba ludia, presne taki isti ako si Ty, ze aj oni vsetko nevedia, ze aj oni by mozno mali tremu keby sa Vase ulohy vymenili, budes sa citit na pohovore ovela lepsie a aj trema bude mensia, trema je strasna, poznam to, zabudnes aj na to ako sa volas, ale proti nej treba bojovat, nesmies si dopredu hovorit, ze Ty vies, ze na pohovore im nebudes rozumiet, je to velka chyba, musis si povedat, ja to zvladnem a ak sa aj vyskytne, ze nieco nebudem rozumiet, tak sa opytam este raz a pojde to, ved od Teba nikto nebude ocakavat stopercentnu anglictinu, ked nie je Tvojou rodnou recou, ja zijem tiez v anglicky hovoriacej krajine, tiez som chodila na pohovory, spociatku som sa bala dvihat telefony, ze im nebudem rozumiet, potom som to skusala a skusala, teraz, ked strach pominul, je to ovela lepsie a ak predsa niecomu nerozumiem, nemam problem poziadat, aby to zopakovali este raz a pomaly, zretelnejsie, lebo ze im nemozem rozumiet, ked melu a hltaju koncovky jedna radost

karkulkaa

ja som sa učila angličtinu tiež 11 rokov a keď som odišla do zahraničia tak som nerozumela skoro nič a teraz meliem ako mlynček...takže lepšie je ísť niekam medzi anglicky hovoriacu komunitu,kde si nútená používať angličtinu, ale ako písala smajliQa ak sú na pohovore nie praví angličania tak by si s tým nemala mať až taký problém

a bola si už niekde na takom pohovore?Odkiaľ vieš, že nebudeš rozumieť?Možno si to myslíš iba ty.

native.

Dobre ti radia, ja ti ešte odporúčam videá na youtube, pozeraj to, čo ťa baví :) Ja napríklad pozerám videá o líčení, móde a účesoch, samozrejme od anglicky hovoriacich. Väčšinou z USA, UK, Kanady. Potom dobrá vec je nájsť si cez nejakú sociálnu sieť zahraničnú kamošku, ja som mala kamoša z Brazílie alebo aj pár ľudí z USA a s nimi sa môžeš zhovárať, písať, prípadne Skype, ak budete chcieť :)

katka...

Na zaciatok pozeraj kurz anglictiny Extra, je to taky sitcom. Je velmi dobre rozumiet, rozpravaju pomaly, narocnost sa zvysuje postupne. Ma to asi 30 casti. Potom mozes prejst na nejakych Priatelov a pod. Tam je uz anglictina tazsia.

xy:)

ak chces lahku anglictinu tak kukaj serialy ako friends, desperate housewifes - neviem, aky zaner ta bavi, v tychto pripadoch ide ale o americku anglictinu, ktora je trosku ina ako britska, lahsie jej rozumiet. ak chces britsky humor tak jednoznacne little britain, bohovsky britsky serial, no anglictine je horsie rozumiet, pretoze je jednoducho britska :D

jankaaaaaaaaa

black books. klasicky anglicky humor.. alebo priatelia, krok za krokom, alf, a take tie klasiky, urcite na nete zozenies aj v originaly