piercing nad hornú peru - info od tých, ktorí ho majú

Príspevok v téme: piercing nad hornú peru - info od tých, ktorí ho majú
miIa

Ahojte, pred necelým týždňom som si dala piercing nad hornú peru, je z chirurgickej ocele. Chcem sa opýtať, tá tyčka sa volá labreta - alebo celý šperk aj s kamienkom? Prvé 3 dni som mala opuchnutú hornú peru - ľavú časť, tam kde je piercing, teraz už je odpuchnutá, zapálilo sa mi to, trochu to hnisá, a kamienok mi stále zapadá do dierky,tak som si okolo kamienka dala taký malý alkoholový obrúsok z lekárne, ktorým mi chlapík z piercing. štúdia odporučil si to čistiť. Piercig je veľmi blízko červenej časti vnútornej strany pery, má to tak byť? Prečo mi ten kamienok zapadá do dierky - je krátka labreta, alebo je to tým, že tá rana je čerstvá? Pls poradte, keď sa to zahojí čo s tým ďalej, nejakú labretu z bioplastu alebo titánu?

jahodka123

Labreta je len ta tyčka. Že to opuchlo je normalne. Pery a jazyk zvyknú puchnúť, preto sa dáva dlhšia tyčka, aby to malo vôlu a nebolo to stlačené. Prečo ti do dierka zapadá kamienok, tak to fakt nechápem, veď ta dierka ma byť maličká...Alkoholový obrusok - najväčšia blbosť. Piercing - hocijaký - sa nesmie čistiť ničím, čo obsahuje alkohol. Ten ranu vysušuje ! Čisti si to bórovou vodou (kúpiš za pár drobných v lekárni)alebo slaným roztokom (čista vlažná voda + ČL soli) Choď s tým radšej na kontrolu, lebo toto sa mi vôbec nezdá..