zihlavka po fyzickej aktivite

Príspevok v téme: zihlavka po fyzickej aktivite
Trudiola

Dobrý deň,
mám 20 rokov, pred vyše rokom sa mi začali objavovať na tele výražky. Kým som prišla k doktorovi, zmizli, fotila som ich, sledovala som stravu, v podstate mi nikto nikdy nepovedal, o čo ide. Až prednedávnom som prostredníctvom internetu a fotiek zistila, že mám žihľavku. Doktori zareagovali dosť nezaujato, vraj sa mám zastaviť, keď budem čas, no super, ten štrajk im asi lezie na mozog. Odsledovala som tiež, že žihľavka sa najintenzívnejšie objavuje pár hodín po fyzickej záťaži. Nie je to však vždy, cvičím pomerne pravidelne, ale povedzme že sprievodným javom občasnej svalovice je aj žihľavka. To, samozrejme, nerátam sex, po sexe mám vysypané celé telo, je to neskutočne sexy :D Takisto po opaľovaní, alebo často len nevinnej prechádzke pod slnkom, samozrejme nie tak agresívne. Som liečený alergik, takže pravidelne užívam antihistaminiká, ale nemyslím si, že by to priebeh žihľavky nejako ovplyvňovalo. Existuje na svete niečo, čo by mi mohlo pomôcť? Oleje, liečba, stravovanie, bylinky, čokoľvek? Ospravedlňujem sa, ak táto téma už exituje, nič také som tu nenašla

jajkafr

Trudiola
ak máš alergiu na nejakú potravinu niekedy sa nemusí prejaviť v kľude, ale prejaví sa až po záťaži... vravela si, že si sa sledovala čo ješ a pod. sledovala si aj to akú stravu si jedla pred záťažou po ktorej si sa vyhádzala? antihistaminiká tlmia alergickú reakciu ale nedokážu ju zastaviť... tiež som alergička a aj napriek liečbe som dostala astmatický záchvat či anafylaktický šok :)