Urealplazma urealyticum

Príspevok v téme: Urealplazma urealyticum
nicca

dobrý, chcela by som sa spýtať, že čo je to vlastne zač tá baktéria urealplazma urealyticum. mne osobne ju našli pred niekoľkými mesiacmi pri vyšetrení moču pretože chodím na nefrológiu nakoľko sa liečim na močové cesty. nefrológ mi podal ATB a neskôr som išla aj na gyndu...a tam mi predpísala ďalšie a aj môjmu partnerovi, pretože môj nefrológ mi stále zdôrazňuje že to môže byť len a len pohlavným stykom inak že som nemala šancu to dostať...aká je teda vlastne pravda?keď som sa rozprávala s gynekologičkou ta to nevidela tak čierne ako mi opisoval doktor na nefrológii...opisoval mi to ako pohlavnú chorobu, že nebudem môcť mať deti a potom začal narážať nato či mi je partner verný...alebo či ja som jemu...chodíme spolu už vyše dvoch rokov a je prvý čo sa táka pohlavného života...teraz po pár mesiacoch som išla opäť na kontrolu a stále ju mám...a začalo sa to znova vraj sa mám zamyslieť nad svojim životným štýlom že svoj život mám vo svojích rukách a podobne... čo mám teda robiť ako sa mám toho zbaviť???môžem to mať chronické alebo sa to znovu a znovu objavuje zdôvodu zlého preliečenia??dokonca mi aj doktorka obvodná vravela že mám oslabenú imunitu keď som v poslednom čase bola dosť chorá...mala som angínu a zápal hrdla...dokonca som začala používať mydlo len výhradne na intímnu hygienu s obsahom kyseliny mliečnej... teraz mám ďalšie antibiotiká a verím a moc dúfam že sa toho už konečne zbavím lebo tá nevedomosť je naozaj hrozná...

nicca

na internete som sa dočítala že to mali prevažne ženy s problémamy obličiek alebo močovými cestami môže to s tým súvisieť? a ako sa dá zistiť že či to mám chronické alebo nie? avšak nikdy som s niečím podobným problémy nemala je pravda že výdlesky moču som mávala negatívne čo nie je ani dobré ani zlé...a teraz mám sterilné ale tie baktérie sú tam stále...aj som rozmýšľala nad tým či som to nechytila v jednom takom jazierku kde som sa minulé leto kúpala pretože bolo dosť špinavé a môj priateľ mal potom povyhadzované nohy...ale najviac sa bojím aby to nebolo tým pohlavným stykom

doubledog

ureaplazmu mozes chytit napr. aj z vody, z nejakeho jazera.
a mozes ju mat aj na inych organoch, nema to priamy suvis so sexualnym spravanim.

je velmi pravdepodobne, ze to mas chronicke, v tom pripade ti antibiotika tazko pomozu, len si oslabis telo, takze nezvladne boj s chorobou.