Obeznost uz aj na Slovensku?

Príspevok v téme: Obeznost uz aj na Slovensku?
nautilus

vcera som bol na jednom urade. cakal som vonku pred dverami spolu s dalsimi ludmi. bol som tam tak tri hodiny lebo uradnici robia jak slimaci. a za ten cas preslo vela ludi cez chodbu.
ako tak sledujem, tak som si za chvilu vsimol, ze vsetky zeny kompletne tucne. zacal som to cielene sledovat. a bol som v soku: fakt nepresla jedna normalne stavana zena, vsetky tucne. niektore uplne obezne. mlade, starsie - vsetko jedno. za cele tie hodiny som videl len dve zeny normalnej postavy a tie mali okolo 50 rokov. tie mladsie a mlade boli vsetky tucne.
nedavno som cital o tucnote v amerike a nazoj som si vcera uvedomil ze sa to rozsiruje po celom svete. slovaci boli kedysi predsa uplne normalni. moji rodicia maju slusnu postavu. babky aj dedkovia su skor chudi. a nepoznam medzi starsimi tolko tucniakov. ale co robia ti mladi ze su taky nabuchani sadlom? kde sa to skonci? ved musi to mat nejaky dovod do kelu!

žažiká

co ja viem ked som bola bomba tak som velakrat kupovala zdrave veci aby som uz bomba nebola a aj tk som bomba bola este vela rokov, a baby stihle mali voziky napratane sladkostami a sladkymi napojmi. To je len z pohladu kedysi bomby furt som si vravela preco sa oni mozu takto cpat a nepriberu a ja nie? vela kamaratiek boli ovela lenivsie, ja som este chodila na basket oni doma leharo s cipsami v ruke...tak vsetko by som k tomu nepripisovala, aj ked vo vacsine pripadov to pravda je. ale uz len ked sa pozriete von z okien kde su deti? preco sa vonku nehraju ked napada sneh, ci je krasne pocasie, alebo v jeseni preco neskacu do nahrabaneho listia? maju doma rozne hry, pocitace...nam to nikdy nechybalo ked sme boli decka..sportovali sme od malicka a to nielen na telesnej vychove, kazdy den sme pred blokom hrali vybijanu, nahanacky, skryvacky, basketbal, futbal...ja som sice ani vtedy nebola stihla ako moje rovesnicky...a to som mala pohyb kazdy den na jedlo ma mama musela nahat po sidlisku...

a neviem kde je vobec napisane ze ludia by mali byt stihli,kost a koza... ludia by si mali vsimat ine veci...kazdy ma iny vkus niekto je na radiatory a niekto na bomby...a zakladatel tejto temy, ked sa ti bomby nepacia tak si ich proste nevsimaj... tymto urazas vela dobrych zien ktore s vahou bojuju koli takymto ludom ako si ty...je to smutne

LETICIA

ano aj ja som si to vsimla, len oni si to nechcu pripustit podla nich je to ok, ja si pamatam na strednej som mala spoluziacku co mala cez 100kg a nerobila s tym nic ani chodit nemohla a 19 rocna baba, ale kazdu prestavku zato zjedla 5 x satocka, dalsia prestavka margot, dalsia cely balik chipsy, potom utekala oproti do foodu na hranolky.

jankaaaaaaaaa

tu nejde o to byt chudy lebo je to pekne, ale preto ze je to zdrave. lebo obezita a nadvaha nieje zdrava, sposobuje vseliake kardiovaskularne ochorenia a podobne. ale samozrejme ani prilisna chudost nieje zdrava. ale najviac sa mi "paci" ked zeny s kilami na vyse sa hrnu do "super" diety a pritom to je obycajna hladovka a maju super pocit ze robia nieco pre seba lebo chudnu... ale bez toho aby si uvedomili ze to je tyranie tela a takto sa cely zivot zit neda.. po par dnoch ked skonci dieta zase zacnu jest to co obyvkle, ved predsa hladovka sa neda drzat vkuse. a jasne ze vsetko priberu spat. a potom hor sa do dalsej super diety.. ale zeby sa zacali pravidelne podctivo hybat, cvicit, zdravovat sa ZDRAVO, to nie. lebo im vyhovuje za dva tyzdne schudnut 6 kil hladovjkou

M74

Minule som videl v TV nejakého extra tlsťocha, schudol tuším skoro 300kg a potom zistili že má na sebe ešte 70kg nadbytočnej kože.

talentmania

Nemusi byt kazdy chuducky nie? Aj plnostihla postava moze byt ak to uz nezasahuje do zdravia.Skor by som povedala ze v prvych prispevkoch opisujete len tu vyzaz a to je kazdeho osobna vec ak chce byt stihly tak nak na sebe maka ak chce byt tlsty tak nak sa preziera.Vsade sa propaguje len modelink stihlost a ja neviem co este a potom uz su z toho aj deti zblbnute lebo na kazdom kroku je riesena len krasa.Sa necudujem ze je tolko anorekt.,bulimiciek a neviem co este.Kazda druha tema vo forach je len DIETA.Kazdy nak je taky aky chce vyzerat a ten co nechce tak vyzerat nech sa snazi to zmenit ale kvoli sebe a nie kvoli okoliu ak mu to zdravotny stav dovoli.

jankaaaaaaaaa

tiez som zhrozena ani nie tka z toho ze je cim dalej tym viac tucnych ludi, aspon u nas na slovesnku to tak nieje podla mna este, ako napr. v usa.. ale je pravda ze ludia co raz menej sportuju a hybu sa, sedia doma za pc, vozia sa autobusmi, autami, nerobia nic prospesne pre seba.. je to smutne, ale taka je dnesna cela spolocnost, ked aj clovek si chce ist zasportovat, jasne ze to stoji vela penazi, ale da sa sportovat aj zadarmo, to urcite, ale ked je zle pocasie vonku..?

jankaaaaaaaaa

pohyb treba tak ci tak, ci uz je nabeh na obezitu dany alebo nieje!
ja som dnes chcela ist plavat ale plavaren je zatvorena :( chcela som sa ist korculovat ale bude prsat :( co mam robit? :D

User_37597

ale inak ako tak pozeram len chlap mzoe napisat takuto temu.ako je on nespokony so zenami lebo su "tucne".
inak rozmyslal si niekedy aj nad tym ze ked uz to zena schudne (ale tak ze mala pred tym 120kil) ze jej ostane nenormalne vela nadbitocnej koze?a akoze co s tym?ta ktora sa netopi v peniazoch si nema ako odstranit tu nadbitocnu kozu! a ver mi ze koza neni do nekonecna elasticka.
ale ze ako sa to dobre hovori stihlim ludom ze vsetci na okolo su tucny.zacnite byt aj vy STIHLI trochu kritickejsi aj na seba nielen na okolie dobre?!

Anaya

NESUHLAS --- Nesúhlasím s tebou! Niekomu je geneticky dané, že mu metabolizmus pracuje dobre, niekto má problémy so štítnou žľazou...preto nemôžu byť všetci super štíhli.
A spomínať v tejto súvislosti koncentračné tábory, je dosť od veci. Jasné, že tam všetci boli "štíhli", lebo nedostávali jesť. To teraz všetci, čo nemajú "modelkovské" postavy, majú hladovať a privodiť si x rôznych iných ochorení plynúcich z toho???
Iste sú takí, ktorí sú obézni vlastnou vinou, ale sú aj takí, ktorým taký stav spôsobili zdravotné ťažkosti.......( napr. môj otec bol celý život štíhly, v 50tke začal mať psychické problémy a keď bral antidepresíva, tak z nich pribral a má o 20 kíl viac, ako zvyčajne a bude ich brať ešte dlho)

Sisi135

Ako aj moja spolužiačka minule: ,,prídem domov zapnem FB a dovečera sa od neho neodtrhnem" a potom že prečo má cez 90 kg