Môj syn trávi veľa času na záchode

Príspevok v téme: Môj syn trávi veľa času na záchode
Aneta.Martin

Dobrý deň,
začala som to pozorovať už od jeho štyroch rokoch, že trávi veľa času na záchode. Tolerovala som to, v šiestom roku, keď nastúpil do základnej školy, my zavolala pani učiteľka a odporučila pomoc psychológa, hovorila, že môj syn je celé prestávky na záchode, odchádza hneď po zvonení a prichádza po zazvonení. U psychológa nám povedali, že syn je v poriadku, a že by sme to mali tolerovať. Dnes má deväť rokov a dennodenne sedáva celé dni na záchode, vychádza len zriedkavo, kvôli nemu sme museli namontovať druhý záchod aby sme mali kam chodiť my s manželom. Jesť a hrať sa nechce inde ako v záchode. Učenie mu inde tiež nejde. Snažíme sa to tolerovať ale v poslednom čase to je už veľmi ťažké. Máme sa s tým naučiť žiť alebo ísť k ďalšiemu psychológovi? Nechceme to s manželom moc siliť, každý predsa musí mať nejaké súkromie.

H2O.

Inak ma napadlo, chlapec je introvertnejši typ, však? Ti maju veľmi radi samotu a pocit sukromia a zachod si mohol veľmi ľahko prepojiť s tymto pocitom, keďže pred vstupom sa obvykle klope a keď je obsadene, tak tam nikto nemože vstupiť. Nie som psycholog a ani sa tymto veciam nevenujem, ale pride mi logicke vyskušať zaklopať pred vstupom do izby, resp. dokonca vstupiť až po vyzvani. Potom si možno prepoji s pocitom sukromia aj svoju izbu (teda ak ju ma).

talentmania

Ale ked to mal uz od malicka mali ste to riesit asi skor ja neviem tak byt vonku v prirode alebo proste niekde a co kamaratov nema a ked bol v skolke tak tam ako tiez bol na zachode?Treba to asi blizsie opisat ako sa tam hra aky je velky ten zachod ako sa tam uci co tam pise aj ulohy a kde na mise alebo ako.On sa tam aj vyto a potom sa tam hra aj dalej?A co pochopila som dobre on tam aj jedava a to ste mu akoze vsetko tolerovali.Treba urcite nastolit iny rezim ak uz nieje neskoro ale nikdy nieje neskoro sa vravi a urcite zmenu psychologa.A viac to opiste aj ked tu budete citat urcite aj negativne a pospesne prispevky.

Aneta.Martin

Je to veľmi zložitá situácia, k psychológovi ho pôjdem zajtra objednať. Izbu má, ale v nej trávi najmenej času. Zo záchodu ho dostať je nemožné, vždy sa tam zamkne a keď tam sedí je ťažké ho odtiaľ zobrať, drží sa ako kliešť, jedine manžel ho dokáže odtrhnúť. Potom začne plakať a mať záchvaty tak ho tam posadíme. Často sa stáva, že idem večer na záchod a zistím, že malý na záchode spí.

Nicoll

fuuha,tiez sa mi zda divna reakcia psychologa,ze to mate tolerovat,ved to neni normalne aby tolko casu travil na zachode,takze urcite treba navstivit ineho psychologa

talentmania

Asi mate velky zachod lebo ja si neviem predstavit ze by sa moj maly hral v nasom malom alebo sa mylim mate ho taky malicky?

malarada

ked vas na to uz upozornili aj ucitelia, urcite to nebude nic normalne. je to zvlastne, ze vam psycholog povedal, aby ste to tolerovali. urcite by som na vasom mieste navstivil ineho psychologa. toto moze prerast do vaznej poruchy.
ma vas syn svoju izbu, do ktorej mu chodite len ked predtym zaklopete? mozno potrebuje viac sukromia ako je bezne, ale nie cele dni trcat na zachode. a dokonca ste kvoli nemu namontovali dalsi zachod! a ked uz sme pri tom - nic vam nehovoria fekalne bakterie? na zachode by mal byt clovek iba chvilu a potom si dokladne umyt ruky. a nie si tam brat knihy a z nich sa ucit. to je nezmysel.