Pozeranie hororov - psychika

RNG

Mam mnoho poli zaujmu, studujem cely cas, citam dobre knizky, pozeram stare filmy, kde este boli kladni hrdinovia a moralka,mam plno programu cely cas, aj sa nam podari z roboty uvolnit, vypadneme na par sni na "prazdniny"(cesty po USA a zahranici). Stretavam sa so zaujimavymi a hodnotnymi ludmi atd.
Ked si aj obcas nieco v televizi pozrem novsieho a je tam privela krvi alebo zlocinu a sexu, tak to radsej vypnem, nepotrebujem dusevne drogy, zivot mam plny a hodnotny aj bez umelej stimulacie.

lost

Pochybujem, to musim zit potom na momentalne zavostalej planete, ak hry, filmy ci cokolvek ovplyvni cloveka natolko, ze ohrozi svoje okolie.

Za mladi (od 9) som pozeral extremne krvaky a hral extremne hry (ktore boli neskor zakazane a stiahnute z predaja v istych statoch) a co ?!

pozeral som ogrish a rotten.. a co ? :)

take nechutnosti, krasne ma to ovplyvnilo otvorilo mi to fantaziu.. je to extremne nechutne coho by som bo lshcopny.. to co citate na novom case je len slaby odvar..

a nie je mozne aby som bol sam, cize ludia aj ked cumia na blbosti, musia mat pud sebazachovy.. ani nie tak z dovodu ze chcu prezit, ale z dovodu ze nie su RETARDI...

Ak niekto niekoho zabije, lebo t ovidel vo filme, tak takeho by mali zmazat skor ako nieco poskodi...

RNG

Pozeranie hororov, explicitneho sexu , nahanaciek v autach a zlczinu je akoby droga pre ludi, co maju vsedny nudny nezaujimavy zivot.
Ale je to ich chyba, lebo clovek si ten zaujimavy produktivny zivot moze sam vytvorit, realny, nie imaginarny drogarsky.

lenca45

To Lucia: ved pisem, ze ako zabava, pointa, ci dalsie myslienky (napr. tema exorcizmu je nepochybne zaujimava) alebo ako vravis ty - druh umenia - to vsetko je ok. Ale pozerat horor preto, aby som sa bala??? To mi pride ako trochu chory dovod, zial, typicky pre dnesnu spolocnost.

RNG

Su ludia s labilnou psychikou,, ktorych to moze uplne vykolajit.Tj nielen deti, ale aj dospelych.
Mnohym sa tie rozne sceny objavuju vo snoch a kazia spanok, tj definitivne je to skodlive.

bezS_

ten exorcizmus to je v moci diabla nie? no každopádne to som videla dávno a pre mňa nuda. Ja už som videla celú našu videopožičovňu celé oddelenie hororov a trilerov je to môj obľubený žáner :D

Lucia1993

Lenca45 to je v pohode, je to tvoj názor. Viem, čo sa vo svete deje. A niekedy je to nič oproti tomu, čo je v horore, lebo vo svete je to skutočnosť a vymyslený horor je vymyslený horor. Ale, neviem, prečo tu hovoríš o skutočnom svete, keď sa to podľa mňa nedá porovnávať. Horor je druh filmu, je to druh umenia.(Hovorým o tých kvalitných filmoch-hororoch). Na takom filme sa aj narobia kým ho spravia, tak ako na ostaných filmoch. :)

lenca45

Mne sa to zda trochu chore - sledovat nieco, aby som sa bala. Pri strese z prace a HLAVNE okolnostiach, ktore su vo svete aj teraz aktualne (koncentraky v KLDR, chudoba v Afrike, pohromy a tisice dalsich veci), nehovoriac o korupcii a rastucej nespokojnosti aj na SK - este mat potrebu sledovat nieco, aby sa clovek bal? Nepoviem, ze pre istu pointu, zabavu, pridanu hodnotu pozerat film...ale kvoli strachu? Mozno by vam nezaskodilo pozriet si radsej, co sa deje vo svete... sry

Lucia1993

LucnyKVet, tak si pozry Exorcizmus Emily Rosovej, podľa skutočnej udalosti, a možno sa budeš. Je to silný odvar. :)