Bezlepkové a bezlaktozové vyrobky - BA

Príspevok v téme: Bezlepkové a bezlaktozové vyrobky - BA
animka

Kde sa prosim vas daju zohnat bezlepkove a bezlaktozove vyrobky ? ... vsimla som si ze nieco maju z bezlepkačov aj v DM ... nieco malo z bezlaktozovych vyrobkov som zas videla v Bille ... ale potrebovala by som nejaky obchod ,ktory sa na to specializuje...veci ako tvaroh,ryzovu alebo kukuricnu muku, smotanu a podobne...Hlavne teda co sa tyka veci na pečenie zakuskov...Zatial s tym nemam nijake skusenosti takze ak ma niekto nejake rady a odporucania velmi sa potesim :) Dakujem .

sweet_lolitta

Jasne, zasobuju to tam tusim vzdy vo stvrtok, vtedy je tam dost ludi zvycajne aj.

A pseno odporucam, su z neho vyborne psenove bezlepkove halusky alebo kolace alebo namiesto ryze, ci inej obilniny ako priloha :)

Ivka 1

Veľmi dobré je aj pšeno - proso bez semenných šupiek (častá potrava vtákov). Guličky sú malé, žltkasté a chutia sladkasto. Obilnina má pôvod v Číne. Obsahuje bielkoviny (12 %), tuky (4 %), sacharidy (68 %), minerály a vitamíny (B). Má vysoký obsah železa a kremíka. 10 dekagramov pšena obsahuje 1490 kJ.
Pšeno je dobre stráviteľné, výživné, chutné a sýte, vhodné aj pre celiatikov, pretože neobsahuje lepok. Nutričnou hodnotou sa vyrovná ovseným vločkám. Nenáročné na prípravu. Môže sa pripravovať na sladko aj na slano.

lost

Maju tam aj sladkosti?
Ak ano,
Maju tam aj viac ako jeden a pol kusa z kazdej sladkosti?
Ak ano,
tak idem zabalit stan :D

sweet_lolitta

Musim odporucit obchod, do ktoreho chodievam ja 1x tyzdenne na celkom velky nakup, lebo je naozaj bohaty na sortiment a podla mojho nazoru ma snad naj ceny v BA (aspon co som ja stihla porovnat s predrazenymi bioobchodmi). Nachadza sa na Dullovom namesti a vola sa Slnecnica. Videla som tam vela bezlpekovych a bezlaktozovych vyrobkov (tie bezlaktozove kupujem aj ja :)).

lost

A u nas nic nie je :D

vsade lepia ten lepok..

V BILLE je taka muka, vola sa Promix T .. je tusim bezlepkovy (ale nie osm si isty)

RNG

Spalda(Triticum spelta L) je len stary druh psenice, ktory obsahuje lepok tak isto, snad trochu menej drazdivy. Najmenej reakcie z beznych obilnin je na ovos.

Ale naozaj bezlepkove su len kukurica, ryza, quinoa, pohanka a chia.
Kazde z uvedenych sa moze zomliet a pouzit na vyrobu akehosi chleba a peciv. Na to, aby to drzalo dokopy(to robil u obilnin lepok) treba samozrejme zmenene rozne recepty.
Ryzove a kukuricne pagace su dnes znacne rozsirene, v USA na juhu pecu bezne "corn bread" tj verziu kukuricneho chleba.

animka

no to viem ze v Rakusku :( nejedna sa priamo o mna ...ale moj priatel ma vsetky tieto trampoty a chcela som mu nieco dobre urobit len Rakusko kedze nemam auto je pre mna odruky. Inak tam chodievame nakupovat no len to uz potom nebude prekvapko...co sa tyka peciva tak kupuje peciva aj muku od Schär.

ajka004

v rakusku. v bille maju aj smotanu, tvaroh, mlieko, jogurt, syry... ale je to fakt tazke. ja mam problem s pecivom. ktory chlieb a pecivo jes? nikde nie je napisane, ze je to vyslovene bezlaktozove...:((