Ako sa zbaviť svojich démonov?

Príspevok v téme: Ako sa zbaviť svojich démonov?
EUEL

Môj príbech je dlhý tak skúsim v skratke:
Bol som vynikajúci športovec a začínal som mať výbornú karieru hral som 1. ligu, no vykašlal som sa na to kvôli dievčaťu. To som mal 15. v 17 sa so mnou rozišla. A všetko bolo v "háji". Určite si hovoríte, že som bol hlúpy, že som v takom mladom veku si od vzťahu sľuboval neviem čo. No ja nemám práve najideálnejšiu rodinu a tak som po rodine túžil (Samozrejme nie v 15tich deti, ale niekoho s kým by som sa mohol porozprávať a mať ho rád)AKo sme sa rozišli zrútil sa mi celý svet. Aby som sa z toho dostal začal som chodiť do fitka, aby som prišiel na iné myšlienky. No opäť som zistil, že som výborný i v tomto druhu športu. Za niekoľko mesiacov som dosiahol toľko čo iný nie za niekoľko rokov. No opäť prišlo ďalšie dievča. A postupe začalo upadať i posilovanie. Nakoniec som musel mať pauzu kvôli zraneniu ale už som sa k posilovaniu nevrátil. S terajšou prijateľkou sme spolu skoro 3 roky.Bavíme sa o spoločnej budúcnosti, vlastnom dobe, deťoch a podobne. Nechcem sa na to spoliehať ale ja vôbec neviem ani čo chcem. Obaja ideme na VŠ,ja som i v škole výborný mávam len 1 aj bez učenia. Zobrali ma na všetky školy kde som mal prihlášku. Osobne by som šiel asi na druhý koniec slovenska aby som ani s rodičmi nemusel bývať ale kvôli dievčaťu idem do iného mesta aby sme to mali k sebe bližšie. Náš vzťah vyzerá na to, že by sme mali mať spoločnú budúcnosť. Ale ja sám neviem čo chcem. Pred a počas môjho prvého vzťahu som veľmi túžil po rodine ale po rozchode sa všetky moje sny rozplynuli. Teraz mi i veľmi chýba šport ale kvôli vzťahu nie je naň čas. A aj školu si nevyberám úplne podľa predstáv. Väčšinu vecí beriem v pohode no niekedy to všetko príde. Vôbec neviem čo chcem, alebo skôr to čo chcem, predstava mojej budúcnosti ale nepatrí do nej moje dievča. Neako sa tam nezmestí. Moje dievča športuje aktívne a chodí na súťaže a je úspešná. NO ja kvôli nej nešportujem, nemali by sme na seba čas alebo len minimum, tak sa s jej úspechov ani neteším ale skôr vždy ak ide na trénenig alebo súťaž sa potichu hnevám.

Prepáčte, že môj príspevok vyzerá tak chaoticky, ale chcem som ho čo najviac zostručniť a ani sám neviem čo som mal a nemal napísať. Snáď pochopíte a poradíte niečo.

EUEL

Chápem čo mi tu hovoríte. Všetci hovoríte o tom, aby som bol šťastný. Ale úprimne koľko percent ľudí je na svete skutočne šťastných? Nie som naivný stredoškolák a tak viem, že ak by som sa aj sa začal venovať športom, vzdelaniu všetkému čo ma baví po čase by mi zase chýbal vzťah pretože, by som sa nemal s kým podeliť o úspech alebo za kým ísť ak sa sklamem. MOŽNO stretnem pri svojich záĽubách iné dievča, MOŽNO sa do seba zaľubime až po uši, MOŽNO to bude pre mňa ideálny vzťah alebo MOŽNO zostanem so svojim terajším dievčaťom, MOŽNO sa zo všetkým zmierim a budem šťastný stále a nie len niekedy, MOŽNO aj budeme mať rodinu... a takto budem pokračovať donekonečna. Idem na technickú školu čiže matematiku, fyziku zvládam super a tu slovo možno neexistuje. Preto je pre mňa ťažké si vybrať že je ideálne. Len zvažujem kde je väčšia pravdepodobnosť, že to víde tak, ako chcem. Neviem či poznáte knihu Tajomstvo a podobné filozofie. Verím, že je to pravda, nie som veriaci v tom zmysle, že verím v boha ale verím v seba. A že táto filozofia o tajomstve funguje o tom som sa presvedčil už veľa krát. Len človek musí vedieť čo chce. Ale ja to teraz už neviem...

illex

ahoj, je fajn, ze sa vo svojom veku zaujimas o cosi ine, nez je chlast a kde sa s kym vyspat. mas svoje vizie a ciele, za ktorymi chces ist, co je vyborne, pretoze svoj zivot planujes aj zit. ale este nevies, ako na to a co presne robit. to je uplne normalne, takto sa citilo vela ludi a aj ja som sa tak citila, ale postupom casu na to prides. ibaze je tu iny problem. teraz v tejto chvili si NESTASTNY (pravdepodobne aj vdaka svojej priatelke) a ona o tom NEVIE. to budes v sebe dusit a o 20 rokov nestastneho manzelstva jej vyhodis na oci, ze je to krava, ktora sa starala len o svoju karieru, ty si kvoli nej obetoval tu svoju a este si aj nestastny??? dobre, trochu silny priklad, ale stat sa moze. ak svoje pocity dusis v sebe, nema najmensiu sancu vediet, co ti je. a to hovorim z vlastnej skusenosti. zrazu ma postavil pred rozchod a ja som este dlho netusila, kde sa stala chyba...
ona si mysli, ze je vsetko ok, lebo ona to vidi inymi ocami. robi karieru a ty jej doprajes, kvoli nej ides na inu skolu nez si chcel,laska ako hrom, aky zlaty chlapec - takto to mozno vidi ona a okolie. nevie o tom, ze teba to zoziera, ze si prestal so sportom a ze sa musis vracat z intraku tam, kam nechces a ze nejdes na vysnivanu skolu. ako by ju to len mohlo napadnut? ved si jej to nikdy nepovedal.... si nepokojny a nevies co s tym vsetkym robit, z toho sa mozno stavas nervoznym a podrazdenym...o problemoch treba rozpravat, kym sa este daju riesit, ona nie je jasnovidka..
ak ju do toho nechces zatahovat, tak sa skus skludnit, stisit a pocuvat to co chces ty. vyjadrenie \"asi ju milujem\" tiez nie je bohvie co. laska nepozna asi. bud to tam je alebo nie je. nema zmysel zo seba robit mucennika pre niekoho, koho asi milujes. je sice tazke to riesit, bud budes s priatelkou alebo sa venovat svojim oblubenym cinnostiam...ale v kazdom pripade nikam nepovedie, ak si vyberies nieco co ta nerobi stastnym. v prvom rade je to o tebe, vzdy o tebe. (teraz nemam na mysli egoizmus ublizujuci ostatnym) ale rozumies co sa ti tu vsetci snazime povedat? jedinym udelom cloveka na tejto zemi je byt stastnym, je uz jedno ako to dosiahnes...niekto k tomu potrebuje vyhrat milion, niekto facku od zivota aby sa uvedomil... ako tu uz niekto navrhol, skus si najst konicky vtedy ked ona, mozno to pojde a nebude sa vam prelinat cas. alebo rada: skus sa zacat venovat tai chi alebo joge alebo tak. okrem toho, ze tai chi je skvostne bojove umenie, obsahuje v sebe filozofiu zivota. nauci ta ako sa stisit, ako pocuvat svoje vnutro, pracovat s energiami. ak pochopis jeho filozofiu, da ti iny pohlad na zivot a na problemy...mozno to je to co potrebujes, len sa upokojit a vymotat sa z toho bludiska..takto mozno ziskas nadhlad a prehlad a naucis sa veci zvladat v pohode...
tak prajem vela stastia pri rozhodovani

illex

ahoj, je fajn, ze sa vo svojom veku zaujimas o cosi ine, nez je chlast a kde sa s kym vyspat. mas svoje vizie a ciele, za ktorymi chces ist, co je vyborne, pretoze svoj zivot planujes aj zit. ale este nevies, ako na to a co presne robit. to je uplne normalne, takto sa citilo vela ludi a aj ja som sa tak citila, ale postupom casu na to prides. ibaze je tu iny problem. teraz v tejto chvili si NESTASTNY (pravdepodobne aj vdaka svojej priatelke) a ona o tom NEVIE. to budes v sebe dusit a o 20 rokov nestastneho manzelstva jej vyhodis na oci, ze je to krava, ktora sa starala len o svoju karieru, ty si kvoli nej obetoval tu svoju a este si aj nestastny??? dobre, trochu silny priklad, ale stat sa moze. ak svoje pocity dusis v sebe, nema najmensiu sancu vediet, co ti je. a to hovorim z vlastnej skusenosti. zrazu ma postavil pred rozchod a ja som este dlho netusila, kde sa stala chyba...
ona si mysli, ze je vsetko ok, lebo ona to vidi inymi ocami. robi karieru a ty jej doprajes, kvoli nej ides na inu skolu nez si chcel,laska ako hrom, aky zlaty chlapec - takto to mozno vidi ona a okolie. nevie o tom, ze teba to zoziera, ze si prestal so sportom a ze sa musis vracat z intraku tam, kam nechces a ze nejdes na vysnivanu skolu. ako by ju to len mohlo napadnut? ved si jej to nikdy nepovedal.... si nepokojny a nevies co s tym vsetkym robit, z toho sa mozno stavas nervoznym a podrazdenym...o problemoch treba rozpravat, kym sa este daju riesit, ona nie je jasnovidka..
ak ju do toho nechces zatahovat, tak sa skus skludnit, stisit a pocuvat to co chces ty. vyjadrenie "asi ju milujem" tiez nie je bohvie co. laska nepozna asi. bud to tam je alebo nie je. nema zmysel zo seba robit mucennika pre niekoho, koho asi milujes. je sice tazke to riesit, bud budes s priatelkou alebo sa venovat svojim oblubenym cinnostiam...ale v kazdom pripade nikam nepovedie, ak si vyberies nieco co ta nerobi stastnym. v prvom rade je to o tebe, vzdy o tebe. (teraz nemam na mysli egoizmus ublizujuci ostatnym) ale rozumies co sa ti tu vsetci snazime povedat? jedinym udelom cloveka na tejto zemi je byt stastnym, je uz jedno ako to dosiahnes...niekto k tomu potrebuje vyhrat milion, niekto facku od zivota aby sa uvedomil... ako tu uz niekto navrhol, skus si najst konicky vtedy ked ona, mozno to pojde a nebude sa vam prelinat cas. alebo rada: skus sa zacat venovat tai chi alebo joge alebo tak. okrem toho, ze tai chi je skvostne bojove umenie, obsahuje v sebe filozofiu zivota. nauci ta ako sa stisit, ako pocuvat svoje vnutro, pracovat s energiami. ak pochopis jeho filozofiu, da ti iny pohlad na zivot a na problemy...mozno to je to co potrebujes, len sa upokojit a vymotat sa z toho bludiska..takto mozno ziskas nadhlad a prehlad a naucis sa veci zvladat v pohode...
tak prajem vela stastia pri rozhodovani

Enius

Moj nazor je, ze Sportova skola a tam si hladaj zensku, ktora ma take iste konicky ako ty. Prestan byt naivny za par rokov to krachne, hlavne, ked budes vo veku pred 30 a zistiz, ze proste niektore veci uz nedosiahnes. Na zeny mas cas cely zivot. Chod na sportovu skolu a rob to co milujes, inak nebudes vyrovnany a silit vztah koli tomu, ved to je smiesne... Zeny ti urcite radsej odporucia, aby si ju lubil, spravil si plno deciek a potom zacnes chlastat, lebo ti bude prepinat z toho, ze si nemohol robit to co si chcel. Najprv kariera, potom rodina, kto je proti tak aj dopadne ako vela manzelstiev po 10 rokoch, ked zacnu zistovat, ze su nevyzity. Zien budes mat este vela, tak sa netrap, ZIADNA nie je jedina a posledna a nenahraditelna, lasku najdes vzdy.

User_37597

ja si myslim ze chuda tvoja priatelka.ako ked toto zistis po 3 rokoch co si snou tak to je smutne.myslim si ze si mal na to skor mysliet ze co od zivota chces a cakas.teraz ked sa snou rozides a dovodom rozchodu bude to ze chces mat konicky,vzdelavat sa tak si o tebe dobre pomysli.naozaj si neskoro zacal nad tym uvazovat.

M74

Prečo si stále myslíš že šport je iba o nejakej vrcholovej úrovni? Ja som to napríklad nikdy takto nebral. Predtým som si myslel ako by to bolo super, ale teraz vidím ako je ľudské telo zraniteľné a aké zdravotné problémy môže intenzívne športovanie priniesť. Nie sú to veci ktoré by ohrozovali život, ale celkom môžu brániť pestovaniu rekreačného športu vo vyššom veku.
A keď dievča športuje, prečo nerobíš nejaký šport vtedy keď aj ona? Nie vždy sa to to dá asi ideálne zladiť, ale aspoň by sa ten časový dopad vzájomných športových aktivít trocha eliminoval.

sway.

EUEL este nepotrebujes priatelku.Ved si totalne rozpolteny..sloboda a veci,ktore mas rad nefunguju s tvojim vztahom.Ako sa mozes takto tyrat? A ano je vela sportov,ktorym sa mozes venovat vo vyssom veku.Napriklad kolegyna je majsterka sveta v raftingu a zacala okolo 30tky - teraz ma pred 50tkou.

EUEL

Vo vzťahu nehrám druhé husle. Len jedine nemám koníčky aby sme mohli byť spolu. A A ide o to, že na nejaký šport som už starý aby som mohol mať nejakú karieru. Počuliste o niekom kto sa niečomu začal venovať skoro v 20 a bol úspešný? Síce aj športy ktorým som sa venoval som začal o 4-5 rokov neskôr ako ostatní a vynikal som v nich ale teraz sa mi to zdá byť naozaj neskoro. A aj škola, keby mám ísť tam kam chcem, s priateľkou by som mohol byť raz do mesiaca možno len. Veď aj pôvodne som plánoval, že z intráku sa nebudem vracať, s rodičmi sa necítim dobre ale kvôli nej musím. Ona v tomto smere má všetko v poriadku tak nemá takéto problémy. A takéto podobné veci sa tiahnu mojim životom asi skoro už 5 rokov. A najhoršie je to po prvom rozchode. Vlastne keď sa nad tým zamyslím po rozchode som sa cítil mizerne (myslel aj na to najhoršie...) Ale mal som pre seba kopu času, robil si čo som chcel. Začal som aj študovať a prichádzal na veci o ktorých vie možno len málo ľudí, prispieval som i na rôzne fóra a všetci boli prekvapený s mojich poznatkou a zistení. Mal som čas i na šport. Len som bol aj sám a aj som pochopil, že ak by som sa tomuto mal venovať aj ňaďalej zostanem sám navždy. Veď prečítať nejaké knihy v krátkom čase a zapamätať si z nich čo najviac, overiť si fakty na nete to dá veľa práce. Potom prišla priateľka a všetko je fuč. Vlastne som s ňou aj začal chodiť aby som nebol sám ale potom sa mi zapáčila a zrejme som sa aj zamiloval. A môj najväčší problém je, že okrem rodiny neviem čo od života chcem. A cítim, že rodina nie je to právé úplne čo ma láka. Som šťastný ale čas od času sa všetky tieto spomienky a pocity vynoria a začínam všetko ľutovať. A neviem ako sa s tým zmieriť, že som sa v živote rozhodol, tak ako som sa rozhodol.

úlik

no je to fakt chaoticke a tazko sa tam hlada nit ktora je ta hlavna.
ale pokusim sa. podla toho, co pises to vyzera, ze prave tato priatelka nie je ta uplne naj. ze sa sice bavite o buducnosti, ale tebe do toho ona velmi nepasuje.
co je na figu, ze prakticky vzdy kvoli dievcatu koncis so vsetkym, v com by si bol v zivote dobry a co by ta aj bavilo. to je velka chyba. aj ked tuzis po rodine, na tu mas narok az ked budes ty sam zrely a samostatny. aky by to inak malo zmysel? dievca ti nenahradi rodicov. a ked budes zrely, pride aj ta prava zena. no a kedy budes zrely? ked si stanovis svoje ciele a pojdes za nimi. ked sa prestanes iba podriadovat a byt nestastny, ale budes vediet co chces a pojdes za tym. v tvojom pripade to nie je take tazke dosiahnut. uz to, ze nad tym uvazujes znamena, ze sa v tebe nieco rodi. ked nic ine, tak aspon nespokojnost. a od tej sa potom lahko odpichnes.
myslim ze v prvom rade by si mal dobre prehodnotit terajsi vztah a alebo ho ukoncit, alebo trvat na tom, aby sa aj partnerka prisposobovala tebe, nielen ty jej. v tom totiz robis zakladnu chybu. kompromisy musia vzdy robit obaja partneri, nielen jeden. ked sa budes venovat cinnostiam, ktore ta tesia a prinasaju ti uspech, v tvojom zivote sa vsetko zmeni. len musis zabudnut na druhe husle. tie uz nikdy vo vztahu nehraj. vztah je o rovnocennosti.