očkovací preukaz a šteniatka

bibi123

mango-poplatok za ockovanie je ta najmensia polozka, Odcervovacie tablety jedna stoji cca 1.6eur na 10kg zivej vahy:O))), odcervuje sa 4x do roka, besnota+ ta 3vakciancia urcite do 30eur.preukaz je zdarma, ale k cipu(cca50eur)sa vydava v ramci ceny aj pas.
Dan za psa-zavisi od "cennika" obce...
Drahe su poplatky za krmivo, pre nasu dogu nas - jej jedlo na den stoji asi viac ako to nase:O))) kosticky, hracky,...
ako pisal lost u veterinara su to velke palky, my sme napr. psa dali na vysetrenie(bol tam cely den) a vypytali si 200eur, som myslela, ze zle pocujem:O))), ale uz sme si nejak zvykli, ked bola mala, mala stale problemy, cize nam lietali z penazenky desattisice... ratame s tym, ze v buducnosti bude mat mozno problemy s dysplaziou, takze sa mozno nevyhneme operacii... kamaratka dala operovat rakovinu u psa a stalo ju to 1660eur, cize treba mat nejaku rezervu...

lost

Ale ono to mas so psikom tak, ze staci jedna nehoda (tj. choroba, alebo zlomenina, alebo cokolvek) a uz zas treba platit u veterinara.. Raz som niekde cital, ze sa da pes poistit (lenze je to nehorazne drahe, cca 200eur rocne! a pokryje to len 600-700eur naklady ak nieco, blbost)
a niekto tam pisal, ze si odklada kazdy tyzden/mesiac nejake tie drobne na veterinara.. teda ze ak sa nic nestane, na ucet mu to priratava, ale ak sa nieco stane a zrazu treba zapaltit vela eur, aspon to nezasiahne do rozpoctu tak narazovo :)

Tym nechcem strasit, len upozornit ze tie veteriny su celkom vysoke palky niekedy, no snad ich nikdy nebude nutne pouzit :)

lost

Tusim som platil za ockovanie 8 eur.. (ale mal ich niekolko) a za odcrevnenie neviem presne, ale to boli tabletky (do 6 mesiaca kazde 2 tyzdne podla hmotnosti psika tusim).
A ten preukaz som mal uz so psikom pri kupe..