Aky mobil?

Príspevok v téme: Aky mobil?
sumsumienka

Dobry den, planujem si v blizkej dobe kupit nejaky dobry dotykovy mobil. Vedeli by ste mi poradit? Ja som v tomto uplny amater, doteraz som mobil pouzivala len na volanie a smsky (mam nokiu 6120 :D ), ale chcem, aby to aspon malo dobry fotoaparat s bleskom, pekny displej a dobre moznosti.

Cena moze byt tak do 450€.
Na vianoce som si prezerala na internete Nokiu N8, co sa mi zdala velmi super. Potom som sa s otcom (ktory mi to financuje) bavila o Samsungu Galaxy S, ktory ma presviedcal na tento mobil. Dost ma od neho odradza, ze nema blesk. A zasa kamarati mi hovoria, ze si mam kupit napr. HTC Desire HD, co je podla mna obrovsky a tazky mobil, alebo Sony Ericsson Xperia X10. Ja skutocne neviem.

Ake mobily mate vy, na co ich pouzivate a co by ste mi poradili? :) Dakujem za odpovede.

system

HTC Desire je super, tie novsie a drahsie telefony uz maju android (operacny system), vyhoda je ze ma dobludu aplikacii nato ;) Galaxy S, Desire ale aj X10 vsetky su super fony ;) (mne by bolo jedno ktory z nich mam :D )

Na to svetlo nekukaj to je totalny drist:
1. - tieto telefony maju taky velky displej ze ako prisvetlenie v noci ti to dostatocne bude stacit ;)

2. - nemysli si ze jedno led svetielko (nanajvis 2) ti nahradia normalny blesk ako na fotoaparatu. vazne zbytocnost. Ba ani telefon sa nepouziva za nahradu fotoaparatu len na zachytenie momentiek. Ak ma mobil 8 Mpx neznamena to ze foti rovnako dobre ako fotoaparat s 8 Mpx. vela ludi pozera na Mpx ale malo kto vie ze Mpx neovplivnuje kvalitu fotiek iba velkost (rozlisenie), kvalitu ovplivnuje velkost snimaca resp sosovky (optika) fotoaparatu.

A tie mobily fotit bezne momentky hravo zvladnu ;)