Endiometrioza

Miriama1999

Mam 18 rokov a mala som nedavno laparoskopiu endometriozy...mala som ju okolo maternice.... pocula som ze ta hnusna choroba sa vracia...tak ako nechapem preco to nevedia nejako vycistit tak aby sa to uz neukazovalo...bojovala som 4 roky s tym ze nevedeli prist nato ze preco ma boli brucho furt...nato po 4 rokoch na sonde sa ukazali prve som s toho bola sokovana jak mi doktor povedal co je to za choroba...lenze ony mi spravili operaciu nato aby som mohla otehotniet lenze ja bábätko este nechcem je to na mna skoro...

DZOBEK2

JA SOM UZ BOLA 5 KRAT 3 LAAPAROSKOPIE NA LAVY VAJECNIK A 2 KRAT MUSELI AJ REZAT, STALE SA MI TO OPAKUJEM MAM ENDIOMETRIOZU, DAVALI MI UZ JA INJEKCIE NA ROK SOM NEMALA MENZES ,ALE NIC NEPOMOHLO, OTEHOTNIET SA NAM ZATIAL NEPODARILOA TO UZ MAM 37 ROKOV:-(

aloepriroda

Endometrióza alebo ženská plodnosť v ohrození.
Bojuje s ňou čoraz viac žien. Veková hranica sa stále posúva do nižších vekových skupín.Vyšší predpoklad vzniku edometriózy majú ženy ženy so zníženou imunitou.Je to nepríjemná choroba, pri ktorej sa tkanivá sliznice maternice uchytia v tele na nesprávnych miestach.
Môžu sa preniesť na vaječníky,vajcovody ale i do orgánov,ktoré nesúvisia s rozmnožovaním. Je tosíce nezhubné ochorenie ale ak sa nelieči,môže
viesť až k sterilite.
Najčastejšími príznakmi sú: poruchy menštruačného cyklu,bolestivé a dlhotrvajúce menštruačné krvácanie,
bolesti v malej pánve,bolesť pri pohlavnom styku.
Niekedy postačí len medikamentózna liečba a inokedy je potrebný chirurgický zákrok.. Asi polovica žien sa dočká dieťatka.V niektorých prípadoch je nutné odstrániť vaječníky . Tehotenstvo má pri endometrióze liečivý účinok. Za jednu z príčin sa totiž považuje vyššia hladina ženských hormónov – estrogénov
v krvi,od ktorých závisí aj rast ložísk endometriózy.
Vylučovanie estrogénu sa počas tehotenstva pozastavuje. Preto sa ochorenie v druhom stave výrazne
zlepšuje,dokonca môže aj úplne vymiznúť.
Dostupné liečivá navodzujú stav podobný tehotnosti.
Na nejaký čas sa pozastaví menštruácia. Bohužiaľ jedným z nežiadúcich sprievodných znakov liečby
medikamentami je vznik osteoporózy. Je tu však možnosť ako liečbe endometriózy napomôcť produktami na prírodnej báze. Lieky potom lepšie zaberajú a aj následné otehotnenie je ľahšie.
Pri endometrióze je veľmi dôležité užívať protizápalové produkty a antioxidanty.
Osvedčila sa mi kombinácia :
čaj Aloe Blossom Herbal tea
Aloe Berry Nektár
Lýcium plus , A Beta CarE
viac info na:www.aloepriroda.com ,môžete sa zaregistrovať a máte zľavu 15 %.