Ockovanie proti rakovine krcka maternice

Príspevok v téme: Ockovanie proti rakovine krcka maternice
opatrna

Ahojte,na trh prisla prva vakcina proti tomuto hroznemu ochoreniu,citala som ze sa ma ockovat pred zacatim sexualneho zivota,ked som sa na to spytala mojej gynekologicky,povedala mi ze vraj to sa ockuje iba ak by som striedala partnerov,alebo ak partner mal viacero partneriek,ale to sa mam kazdeho na prvom rande pytat s kolkymi to uz robil?hlupost... A neviete nahodou kolko to stoji? Za prispevky vopred dakujem.

bambulo77

ja mam uz druhu vakcinu za sebou a obe zatial stali 212 eur a predpokladam ze posledna bude tiez tolko stat takze spolu ma to vyjde 318 eur a pokial viem je to jediny liek, ktory je urceny priamo na rakovinu takze si myslim ze toto ockovanie je prospesne a hlavne vo veku 12 rokov a mam informaciu, ze v tomto veku vakcinu ciastocne preplacaju aj poistovne :)

Isako

ja som teraz tyzden po druhej vakcine, ale mam problem nedostala som menstruaciu. mali ste aj vy s tymto problem alebo mam hladat riesenie niekde inde?

anuska33

ja som sa pytala lekarky na ockovanie proti rakovine krcku,lebo mam 12 rocnu dceru a chcela som ju dat zaockovat a lekarka mi povedala,ze nie je to nutne,ze sa to skor odporuca tym u ktorych sa vyskytuje rakovina.Stoji okolo 465 eur(14000sk)

RNG

Obvykle sa nove lieky a ine prostriedky zavadzaju postupne, najprv v mensich seriach, potom vacsich.
Tato vakcina bola sice vyvijana uz davno a ma rozne patenty, ale schvalena na pouzitie FDA bola az minuly rok, kde by sa mala najprv pouzivat na ockovanie mensej populacie, vyhodnotit po niekolkych rokoch a len potom hovorit o masovej plosnej ockovacej kampani, samozrejme len pre tych, ktory to chcu a nie znasilnovanie protiustavne na celu populaciu, co je proti hromade zakonov, medzinarodnych ludskych prav a vseobecne obmedzujuce osobnu slobodu, bez suhlasu naroda.
Na podporu tohoto tvrdenia udavam rozne dokumenty od FDA na schvalenie tejto vakciny:
www.fda.gov

damian

ale EXISTUJE, aby sa jedy dostali do obehu. Je to jednoduche a zaroven komplikovane. Uz sa tu o tom pisalo.

Ano, mas uplnu pravdu H1N1 je omnoho nebezpecnejsia ako proti HPV. Co sa pripravuje v tomto smere ani nechcem opisovat.

staciii

"Ale o par rokov, ked sa vyhodnoti toto unahlene ockovanie..."

RNG, ale preco unahlene? Tento druh rakoviny neprepukol zo dna na den, aby ta vakcina musela byt tak nevyhnutne rychlo objavena. Rakovina vsakovakeho druhu je tu uz dlhe roky a dlhe roky sa pracuje na jej zastaveni, tak si nemyslim, ze tu vakcinu urobili zo dna na den a do tych davok "slahli" hocico...
A mozno ste to uz spominali, ale preboha, keby ta vakcina bola AZ TAK velmi skodliva, tak NEEXISTUJE, aby sa dostala do obehu, ved su na to kompetentne organy, nemozu sa dostat medzi ludi iba tak a napriek smrtelnym (ako vravite) pripadom dalej kolovat, ved to je chore.
Verim, ze ti, co ste proti tomu, mate pravdu v nieco, ale zas nie v takej miere, ako tvrdite. Strasite ludi. Musite to robit? Netreba to znova a znova rozpitvavat, toto forum je tu, nech si ho precitaju dalsie, co maju zaujem a nech same posudia.
Ja som sa dala ockovat, predcim som na toto forum chodila a kolko raz toto otvorim, doslova mi pride zle, uz si tu rakovinu nejaku sama vsugerujem, lebo mam taky strach, ze mam tu vakcinu v sebe, ze sa jej uz bojim a mozno mi od nej nic nie je.
Btw, nie su nebezpecnejsie tie naozaj rychlo vyvinute vakciny typu H1N1? atd... myslim, ze to je viac na debatu.

damian

1. ockovanie proti HPV ZIADNE dievca pred rakovinou nezachrani

2. Dieva NEZOMRELO NA RAK PLUC!!! LOZ!

3. THE cervical cancer vaccine may be riskier and more deadly than the cancer it is designed to prevent, a leading expert who developed the drug has warned.
www.express.co.uk-

Teda sama vedkyna, ktora sa podielala na vyvoji vakciny, prehovorila, ze vakcina je tak smrtelna ako sama rakovina