Nie som stastna vo vztahu, kde robim chybu?

Príspevok v téme: Nie som stastna vo vztahu, kde robim chybu?
asi naivna

Mam 5 rocny vztah, dali sme sa dokopy v 3 rocniku na vysokej skole. Zo zaciatku to bolo pekne, ale asi po roku, ked sme boli na vylete v Parizi s priatelom, jeho kamaratom s frajerkou, kvoli hadke pred nimi, mi povedal, ze je koniec......uprosikala som ho, ked som plakala a ponizovala sa pred jeho kamaratmi....po 3 hodinovom prosikani v letiskovej hale a v lietadle, nakoniec povolil....MOJE PRVE SKLAMANIE,
Potom to klapalo dobre, s obcasnymi vycitkami z mojej strany, lebo som nechcela pochopit, preco ma chcel nechat vtedy v Parizi. Po troch rokoch vztahu, som sa dozvedela, ze sa stretol s ex-priatelkou, (jeho prvou laskou, na kt nevedel zabudnut, lebo ona nechala jeho nepeknym sposobom(. To stretnutie prebehlo v spolocnosti jeho kamaratov, ja som tam nebola........s ex si vyliali city a uzmierili sa.......Vsetko mi povedal...

Moje sklamanie, prislo, ked som sa nahodne dozvedele, pri otvoreni jeho emailovej schranky, ze to stretnutie s ex nebolo iba jedno, ale viacere a ze si takmer rok dopisovali a tajili to predomnou a jej priatelom......asi im to lichotilo, dvihalo ego a vzajomne si vylievali srdcia
Od toho okamihu sa zacal kolotoc vycitiek z mojej strany, obvinujem ho, ze zlyhal........mala som a mam hrozne depresie......

Vztah pokracoval.

Po skonceni vysokej skoly, som odisla do BA, kam sme mali ist povodne spolu, ale nakoniec to nevyslo.......priatel zostal v rodnom meste a potom po pol roku odisiel pracovat do Ciech.

V BA som zostala rok a pol a bolo to najhorsie obdobie mojho zivota, vidavali sme sa minimalne, lebo nechcel za mnou cestovat, moje depresie sa zhorsili a aj moje vycitky sa stupnovali.

Po roku a pol, som sa vzdala vsetkeho, co som si vybudovala v praci a odisla som za nim do Ciech, lebo som strasna ziarlivka priznavam a bala som sa, ze nas vztah krachne.

Dnes mam za sebou skoro 5 rocny vztah, plny sklamani, plny vycitiek, obrovskych psychickych problemov,malych fyzických atakov a depresii......boli aj pekne veci......ale to zle sa na mne podpisalo.......fyzicky

Ciastocne si za to mozem sama, lebo som vecny pesimista, mam sklon k depresiam, som ziarliva a zavisla na partnerovi

Jeho postoj ku mne sa zmenil.........uz neplanuje spolocnu buducnost, vzdy mi povie, ze ma ma rad, ale s vyhradou, resp. s podmienkou, ze nebudem mat psych. problemy.

Neviem, co mam robit, som zufala, neviem, ci mam zostat v tomto vztahu.

Priatel bol poznaceny zo svojho prveho vztahu tym, ze ho nechala ex a akoby sa blokol, nikdy o mna nebojoval...nikdy neprejavoval extremne city....vzdy, ked som mala depresie a vycitala som mu nieco, navrhol mi rozchod....nehladal riesenie

Neviem, co mam robit so svojim zivotom, prosim poradte mi...

Dakujem

Kikus9

Linda7 ahoj, je to uz starsia tema, akurat som si ju docitala. Zazila som a este zazivam nieco velmi podobne... a ty? Je to tazka situacia, velmi tazke je to pochopit, prijat, ist a nechat ist... Ale snazim sa :( aj ked to ide tazko a pomaly. Nemyslim, ze v takomto pripade je hlavna chyba v tom.muzovi. Chyba je v tej dievcine, sama som to zazila. Lubila som muza podla seba a chcela mat dokonaly vztah, a jeho tiez. Mala som ho lubit takeho aky je. On mna miloval s chybami, s mojimi vrtochmi, a ja som mu vzdy vsetko vycitala, kazdu vec co mi na nom vadila. Vravela mu, ze nedokaze pre nas vztah zmenit to, co nam najviac ublizuje (jeho lahostajnost, ked prisli hadky a rozchody, nic neriesil, bral to ako to prislo a bodka). Ale ked sa spatne pozeram, ani ja som nedokazala zmenit na sebe a v nadom vztahu nic. Nedokazala som to. A preto mi skoncil 8 rocny vztah. Je to obrovsky kus mojho zivota prezity s nim. Molujem ho nadovsetko, stale...jemu na mne uz nezalezi, taketo boli nase posledne slova. Neostava nic ibe len zmierit sa s tym... Ale ako?

Preteba

Linda 7, problémy vo vzťahoch majú jeden spoločný menovateľ. My chceme, aby partner robil to, čo chceme my, aby robil to, čo nás robí šťastnými. A to je chyba. Keď chceme mať pekný vzťah a dlhodobý, nebrať, ale dávať. My by sme mali urobiť šťastného toho druhého, a keď bude on šťastný, budeme aj my.

Linda7

asi naivna,

ak to tu prečítaš niekedy, som zvedavá, ako dopadol tento životný príbeh. Tiež som niekedy na tom rovnako, ako si bola, že som prosila partnera a nedostáva sa mi toľko pozornosti, koľko by som chcela..

merynka13

zita22331: ja som bola kedysi neskutocne ziarliva na mojho prveho chalana..a on sa isiel posrat za tymi jeho slecinkami,coz ma neskutocne stvalo! nastastie nechal on mna,lebo ja by som to nedokazala. A teraz mam noveho chlapca a myslim,ze ten je do mna zalubeny az po usi. Je mi jasne,ze ked spolu nie sme,tak sa za nejakou obzrie,ale dolezite je,ze pri mne to nerobi a ze viem,ze som prenho jedina...

zita22331

merynka13: tak jasne, ze to bude tazke a bude to boliet ale to by som sa len zbytocne trapila, nenecham sa ponizovat. Dufam, ze sa to uz nestane, ale nie som si ista uvidime. Chcela by som raz takeho chlapa co bude mat oci len pre mna, ale to som asi naivna :D ktovie ci taky existuje!

merynka13

zita22331: pokial si takto rozhodnuta,ze ked sa to bude opakovat,tak ta velmi obdivujem a zaroven podporujem...ja sama neviem,ci by som to dokazala...ale isto je to spravne!kazda z nas si predsa zasluzi chlapa, ktory jej bude plne oddany :)

zita22331

merynka13 - muselo mu to docvaknut, lebo som mu to povedala, ze ako sa mam citit ked si takto pise s byvalou. Ja mam 23 a on 31. Vzdy som bola na starsich :) aj ked niekedy sa pri tych starsich citim ako decko, lebo moj terajsi priatel ma vo vsetkom poucuje takze niekedy je to dost otravne, ale niekedy mi pomoze pozriet sa na vec z ineho pohladu, alebo mi dobre poradi. Urcite ho opustim, ked mi to este raz urobi to znamena, ze sa to bude dookola opakovat. A takto pri nom stastna nebudem, to budem radsej sama a potom snad najdem niekoho lepsieho.

merynka13

zita22331: ti chlapi si podla mna vobec neuvedomuju,ze takymito ich hlupostami dokazu tym tajblizsim poriadne ublizit :/ pokial mu ale teraz veris-aspon trochu,ze uz nic take nerobi,tak je to myslim v poriadku :) Hlavne nebud paranoidna,moznoze mu docvaklo,ako sa ta tym dotkol...ale tazko povedat :/ Kolko mate rokov,ak sa smiem spytat?a myslis si,ze ked sa nieco take zopakuje,budes mat silu opustit ho?:( to je to najhorsie,co v zivote existuje :(

zita22331

merynka13- no jasne, ze jej to lichotilo inak by si s nim nepisala, najskor som myslela, ze napisem jej mnazelovi :) nech vie co ma doma, ale ze kaslem na to mozno jej manzel raz zisti co ma doma. Neviem ci mu napise, ale aj keby je mi to jedno, chcela som len vediet ako to bolo tak nakoniec som sa dozvedela ze ani pre nu to nic neznamenalo moj priatel tiez ze to bolo len take pisanie neviem ci im to tak dobre fungovalo v posteli, ze nevedia na seba zabudnut, ale urcite ked este raz nieco take priatelovi najdem tak kaslem nanho uz teraz sa citim podvedena takze mu davam poslednu sancu. Mozno by som mu to mala vratit tiez s niekym flirtovat, aby vedel ake to je...ked budem mat moznost tak mu to vratim :)

asi naivna

Dakujem vam vsetkym velmi pekne za rady, v mnohom ste mi otvorili oci......musim este vela popracovat na sebe ale dam aj priatelovi sancu, aby popracoval na sebe....nechcem to vzdat...asi som taka povaha........a ked tato posledna sanca nevyjde, budem to riesit radikalne

Dakujem za vas cas a ochotu