Rodičia - rozvod?

Príspevok v téme: Rodičia - rozvod?
tak ako??

Čaute. Neviem, či mi niekto dokáže pomôcť, ale za pokus to stojí.. Boli sme ideálna rodina. So sestrou sme verili, že naši sú výnimka a nepatria medzi tých, ktorí sa rozvádzajú atď.. Keď som bola malá, našla som tatkovi sms-ku. Neviem, prečo som nešla za ním, ale za mamou, ale to bola iskra k tomu, čo sa teraz deje. Neverím, že moj tato je mame neverný. A možno keď aj niekedy bol, bolo to dávno a je to preč. Ale mama to odftedy nevie prekúsnuť a keď má slabú chvílu, tak to vždy vyhodí tatkovi na oči. Ja ju chápem, ranilo ju to a boh vie, či sa vôbec niečo udialo, ju to bolelo a bolí dodnes. Ale či už urobil niečo alebo nie, každý by mal dostať druhú šancu a odpúšťať je ludské. Cez víkend bola u nás taká situácia, že plakala mama, plakal tatko, my so sestrou a mama spomenula aj slovo rozvod.. Tatko bol zúfalý, že on sa odsťahuje, keď ho doma nechce, že on už nevládze za tie roky, čo mu to vystŕka, že nám bude posielať peniaze a bude niekde bývať sám. To som už nevydržala. Nikdy som ho nevidela plakať.. Nechcem dávať nikomu nič za vinu, ale toto manželstvo sa predsa nemôže rozpadnúť ! Oni sa milujú, každý to vie a vidí, ale ja neviem ako ďalej. Ako pohnúť s mamou, aby mu odpustila - ak je vôbec čo.. Strašne sa bojím, neviem si to predstaviť. Dnes idem hodiť reč s mamou, keď bude tatko doma povypravam sa aj s ním a potom bude asi komplet rodinná porada, ale strašne sa bojím, ako to dopadne. Neviem, ako to riešiť. Som bezradná.. Sestra nekomunikuje ani s tatom ani s mamou, tá je úplne na dne, tak to musím vyriešiť nejak ja. Naši sú spolu 22 rokov a keby ste ich poznali mysleli by ste si, že si vymýšlam, tak sú spolu úžasní. Prosím pomôžte :(

Weva

Ono to po Tvojich dalsich vysvetleniach nevyzera az tak cierne - mozno si to len potrebuju vydiskutovat a trosku si oddychnut... A zase mozno cakali kym dospejete a teraz pojdu kazdy po svojom - keby ste boli este male tak chapel ze zostanu kvoli vam ale takto je to o nich dvoch, o tom ci po tom co deti vychovali maju ako partneri nieco co ich spaja a drzi pokope. Drzim palce - znie to ze na to maju!

Lucia1993

Ahoj!

Keď som si prečítala tvoje riadky, bolo to, ako by si tu napísala presne to, čo sa stalo aj mne! Všetko do bodky!! Akurát s tým rozdielom, že vždy som vedela, že naši nie sú dokonalí, a že nemajú bezchybné manželstvo, veď vždy sa niečo nájde. Ale všetko ostatné sa úplne zhoduje s mojím životom. Moji rodičia sú spolu 20 rokov, a momentálne je to v pohode, našťastie. A tak isto som sa cítila strašne, vždy, keď sa toto stalo. Vždy som na nich nakričala, či sa nevedia normálne rozprávať, a hádali sa kvôli úplnym blbostiam, no nakoniec to prešlo do úplnych extrémov. Viem, že máš asi tú najväčšiu túžbu, aby sa všetko uhladilo, a bolo všetko tak, ako chceš. Neviem, ako by som ti poradila, pretože si musíš v prvom rade uvedomiť, že rodičia sú dospelí a nebudú vás deti počúvať. No ja viem. Najhrošia je tá bezmosnosť, že aj keď by si chcela, nemôžeš urobiť nič. Proste to nejde... pretože sú obaja tvrdohlaví. Ak si veriaca, skús sa pomodliť. Dnes večer sa určite za teba pomodlím aj ja, a za iné rodiny, za rodičov, ktorí si neuvedomujú, ako ubližujú svojim deťom. Vieš, oni ani možno veľa krát nechcú, ale ubližujú, pretože sú tvrdohlaví. Preto Ti prajem veľa veľa síl, nech je všetko ok!

system

Necudujem sa tvojej mame. Nie vsetci ludia vedia take veci odpustat, ja by som to tiez neodpustil, proste zilo by sa mi cudne s tym pocitom. Nebudu ani prvy a ani posledny rozvedeny par. Nemozes mame rozkazat aby mu prepacila. Vzi sa do jej situacie, keby to spravil po 22 rokoch tebe tvoj muz ako by si zareagovala ? ostala by si snim len kvoli detom ? Myslim ze so sestrou ste uz dost velke aby ste to pochopili a zachovali sa k tomu rozumne s chladnou hlavou. Je to urcite smutne co sa u vas deje ale zivot je taky. Drz sa a pevne nervy :)

squash

je pre mna neuveritelne pre ake malickosti sa ludia dokazu rozvadzat :D su pary ktore sa neznasaju ale ziju spolu 30 a viac rokov a trpia sa navzajom. nehovorim ze to je dobre, ale taky je zivot a netreba to brat tragicky. tvoji rodicia maju velku sancu na zachranenie manzelstva, len im treba dat najavo, kolko krasneho co spolu prezili by stratili, pre bezvyznamnu vec. z casu na cas je vecsina manzelov/manzeliek nevernych, ale 1 nevera nie je nieco co by sa nedalo odpustit

tak ako??

Janka222 - to ma mrzí, že ti to tak dopadlo. Ja som mala vtedy neviem 16 ? Teraz mám 24 a sestra 28. Naši sú spolu 30 rokov, nie 22. Som zle spočítala.. Rozprávala som sa s mamou a povedala, nech to neberiem tak tragicky. Že je to skrátka problém, ktorý sa celé roky len odkladal a teraz to buchlo. Že ona si uvedomuje, že to je ich chyba, lebo to neriešili, ale že proste nemali čas. Ospravedlnila sa, že nechcela, aby sa to dostalo až sem atď Teraz budú mať dovolenku a povedala, že pôjdu spolu niekam preč, na výlet a tam to spolu v klude vyriešia. Svitla mi nádej a po tomto rozhovore to už nevidím tak zle. Len dúfam, že ešte neni neskoro.

majka_21

Je to tazke, ale pochop, ze su urcite veci, ktore si musia vybavit tvoji rodicia len medzi sebou. Starost o rodinu a vychova deti je dost narocna a ci to niekto poprie alebo nie, je to vacsinou na matke a zene rodiny. A ked ju otec mozno podviedol, zrejme sa jej to dost dotklo. Nevies, ci to nespravil len raz alebo co bolo neskor, ked mu to vyhadzovala na oci. Ja tvojich rodicov nepoznam, ale nemyslim si, ze len jednu jedinu sms-ku by mu vyhadzovala na oci cele roky. A vies... kebyze ja mam deti, manzel ma podvedie, tak by som detom tiez nepovedala vsetko - uz len preto, zeby som ich nechcela trapit. Dusila by som to v sebe, pohadala sa s manzelom, navstivila by som popripade psychologa ci manzelsku poradnu, ale detom by som sa s tym urcite nezverovala, pokial by neboli dost stare a nebolo to iste, ze sa manzelstvo naisto ruca. Rodicia by sa mali porozpravat s detmi, preco robia to co robia (preco sa rozvadzaju...), ale rozhodnutie je na nich - ty to nezmenis. Tvoja mama si vzala otca za manzela, nie ty alebo tvoja sestra. Navzajom si slubovali lasku v dobrom aj v zlom - a otec to porusil (ak je pravda, ze ju podviedol). Takze nechaj ich, nech si to vydiskutuju medzi sebou. Ak sa vydas, tiez nebudes chciet, aby tvoje problemy riesilo 50 ludi naokolo, ale aby si si to vyriesila len ty s manzelom - aj keby slo o rodinku. Neboj, nech to dopadne akokolvek, dopadne to tak, ako ma byt a aby to bolo co najlepsie. Ak teba a tvoju sestru rodicia lubia, nedovolia, aby ste boli nestastne. A pochybujem, ze otca neuvidis - to je hlupost. Uvidite sa podla mna dalej cez vikendy, len uz nebude doma... Ale tym, ze sa rozvedu rodicia (ak k tomu dojde), neznamena, ze sa "rozvadzas" aj ty s otcom...

Weva

Nasi sa tiez rozviedli a z podobnych dovodov - a teda nemyslim si, ze ak si mu sms nasla raz, ze to bolo prvy a posledny krat co sa v jeho zivote vyskytla ina zena. Ved pises, ze si bola mala. Nechcem Tvojmu otcovi krivdit, ale ja mam take skusenosti. A pre nasich bolo lepsie ist od seba ako sa takto trapit.

U vas to je mozno i tou pracou v zahranici - ze sa mame tazko doveruje, ked otca vidi par dni (a noci) v tyzdni).. Asi jej chyba a potrebovala by ho mat pri sebe ako oporu.

Ako tu uz viac ludi pisalo - Tvoji rodicia su dospeli a mozno ani Ty nevies celu pravdu o tom, co ich trapi alebo rozdeluje.

Ta poradna nie je zly napad - ak o seba stoja a lubia sa mozu to ustat (spatne si myslim, ze i nasi mohli aj ked preco by mama (teraz myslim moja) mala stale znova a znova odpustat len pre dobro rodiny??).

Janka222

povedz ocovi, nech vysvetli mame ,ci sa daco stalo ,ci ju podviedol alebo nie.nech jej povie ,ako ju lubi a ze nechce stratit svoju krasnu rodinu :) a urcite ani tvoja mama nechce, aby sa vasa rodina rozpadla.Ak ju naozaj podviedol,nie kazdy clovek,vie odpustit nieco take.ALe aspon nech sa to otec pokusi napravit.priznat si chybu...alebo ja neviem.Ja mam rodicov rozvedenych, ked som mala 10 alebo 9 rokov, sa to stalo.Moj otec si nasiel inu:-( a opustil nas.Hovoril mi kecy ako "odchadzam od mami,nie od teba a vsetko bude medzi nami ako predtym" ale to boli samozrejme len kecy :( uplne sa vsetko zmenilo.Po case, moj otec odisiel do zahranicia, nakolko jeho frajerka dlho zije v zahranici a otca vidam raz do roka.Volame si cez skype obcas, ale je to take, ze sa ledva pozname.proste onicom.Takze pokial sa da, udrzte si rodinu.Ked je to naozaj tak, ako pises, ze sa velmi lubia vasi a tak, tak sa to nejak vyriesi :)) drzim palce.pri rozvode najviac trpia deti, tak nech na vas myslia (neviem, kolko mate so sestrou rokov) ja mam 15 a stale ma to trapi co sa stalo.Ani nie tak ten rozvod, ako to ze to uz s otcom neni take, ako bolo.Vela stastia a nech to dopadne dobre ;)