Aka je farmacia (VS odbor)?

Nyx

Fufko, co to trepes? Nejaky radovy zamestnanec vo firme asi tazko ovplyvni tych najvyssich. Okrem toho, kazdy absolvent farmacie nemusi hned pracovat vo farma spolocnosti, moznosti je dost.

fufko

www.zdravie-zivot.estranky.sk

www.noveslovo.sk

+ kniha: Nežiadúci účinok smrť

...nech sa páči, kto chce, môže študovať farmáciu a pracovať v tomto priemysle, ja by som nedokázal povýšiť biznis nad zdravie ľudí a pozerať sa im potom do očí..

fufko

Načo farmaceut študuje chémiu keď vôbec neparticipuje na výrobe a vývoji liekov? Určite že ho nevyvinie na kolene, ale je výrazne limitovaný potrebami farmaceutických firiem a až na posledných miestach sú potreby chorých ľudí..

veda.sme.sk

tpch

fufko, vies ty vobec, ze liek sa neda vyvinut takpovediac na kolene? Ved lieky vyvijaju najviac farmaceuticke firmy, su to ich ludia, ktori ich vymyslia, zosyntetizuju a vyvinu liekovu formu..
Ale inak diky za superinformovany a zasveteny pohlad na vec :-D

fufko

pre tpch:
Farmácia môže byť ťažká, podobne ako zopár ďalších odborov na iných školách. Tuto ako poznamenaj niekto máš počas semestra veget, na iných školách treba makať aj počas semestra...ale nešlo mi o to porovnávať školy, lebo povedzme že ju toto dievča vyštuduje, vyvinie nejaký super dobrý a lacný liek ale potom jej ho farmaceutická firma nezoberie, lebo by z jeho výroby nemali žiaden zisk...čo je to potom za povolanie? Pomáhať ľuďom, alebo robiť biznis farmaceutickým firmám?