ako sa volá choroba....

jajka001_

zivot ta prefacka, potom pochopis. inak to nejde. ak to v sebe zapries, bude to v tebe trcat ako jedna velka otazka, nemala som to robit? facky su dolezite pre osobny rast.

nojom

len taky detail, nie alturizmus, ale ALTRUIZMUS. :)
ziadny bezdomovec nie je altruista, pretoze sa snazi prezit, a ked zobre tak zobre len sam pre seba, ked predava nota bene tak chce ziskat peniaze pre seba, aby mohol niekde prenocovat atd, cize clovek uz ako bezdomovec altruista nie je. Ale pred tym nez sa nim stal, tak mohol byt, a ano mohlo ho to az k tomu bezdomovectvu doviest, ale tym sa to skoncilo. ( a takych pripadov je asi malo- nesudim, len altruizmus, ten skutocny, je fakt diskutabilna vec) . A cize co z toho vyplyva ? ze ak chces byt alebo si, alebo proste niekto je altruisticky, tak nech je, ale casom prestane, lebo zisti ze ho to len vycucava a nici, ake je toho zneuzivane. A popriet sa da vsetko ak mas silnu volu a tazku povahu.

martina1234

ale ja som sa nepýtala, či to urobiť, alebo nie... s tým nemám problém. Pýtam sa, či sa to dá vyliečiť resp. poprieť v sebe, alebo nejakým spôsobom tomu predísť.

martina1234

a čo ak ten krutý trest prijmem a aj tak budem šťastná. Dá sa to? Toto je ten s*rvený alturizmus, nie? Prijať všetok žial s tým, že sa nikdy nikto ani len nedozvie kvôli čomu to všetko robím...Aj tí bezdomovci to koniec koncov kvôli niečomu prijímajú, bohužial ale asi už až z toho alkáču zabudli kvôli čomu. Väčšina z nich to vlastne ani nikdy nevedela

jajka001_

ak chces pomahat, musis mat na to nejake prostriedky. prd niekomu pomozes ked nic nemas. takze na to musis mysliet, ked chces niekomu pomahat. po istom case zistis, ze uplne cudzim ludom sa rozdat akosi nema zmysel. lebo okrem dobreho pocitu ti nic neostane, casto aj s trpkou prichutou lebo mnohi ludia nepoznaju vdacnost a este su schopni ta aj podrazit. tak zacnes pomahat len svojim blizkym. a s rezervou.

tpch

uplne nezistne-o tom by sa dalo polemizovat. Zisk nemusi byt materialny. Aj dobry pocit z toho, ze pomahas ludom, ktori to velmi potrebuju, je zisk. Takze keby si to robila so zlym pocitom a este pritom materialne skrachovala, tak by to mozno bolo nezistne...

martina1234

ok ja to chápem, len mi príde že my, čo celý život zapadáme do tejto skazenej spoločnosti a často predávame samych seba, chceme súdiť tých, čo klesli až na úplne samé dno v prospech "netušíme čoho"... Ale nie o bezdomovcoch konkrétne, vlastne som chcela o tých alturistoch. Že či je možné pomáhať druhým úplne ale úplne nezištne.. A čo to robí s psychikou človeka

tpch

mne bezdomovci prespavaju na lavicke za domom, takze ich situaciu poznam az pridobre. O siestej rano su v potravinach a trasucimi sa rukami sa snazia vyhrabat z vreciek euro na ovocne vino v plastovej flasi. Poznam jedneho slusneho, ktory je cisty a nepije, predava Notabene, ktore si od neho kupujem. Tych, co mi vyziapuju pod oknami, je podstatne viac...