homeopatia a deti

Príspevok v téme: homeopatia a deti
čerešňa

Dcérka máva už dlhšiu dobu tráviace problémy, ale po rôznych vyšetreniach, ktoré sú negatívne, teda nemá nijaké závažné ochorenie sme s jej ošetrujúcou lekárkou usúdili, že by to mohlo mať psychický pôvod. Odporučila ma ku detskej psychologičke, čo samozrejme idem hneď využiť. No dosť ma na detskej lekárke zarazila jedna vec. Takmer za každým, ako sme u nej na vyšetrení a pri akomkoľvek ochorení, nám mimo iných liekov vždy naordinuje aj nejaké homeopatiká. Nezaujala som k tomu zatiaľ žiadne postoj. Občas som na jej odporúčanie nejaké kúpila, ale účinok som nevidela. No začína mi byť už dosť otravné, keď sa ma potom na kontrole pýta, či som ich kúpila a keď poviem pravdu, že nie, tak sa rozhorčí, že ona mi ešte zadarmo poskytne homeopatické poradenstvo a ja sa ani neunúvam kúpiť čo mi odporučila. Zrejme podvedome neverím tomuto druhu liečby, lebo som si na nete prečítala veľa negatívnych ohlasov. Máte niektoré mamičky podobné skúsenosti? A hlavne by ma zaujímalo, či ste zbadali nejaký účiniok tejto liečby na svojich deťoch. Lebo ako sa hovorí topiaci sa už aj..., preto som ochotná vyskúšať všetko, no nie tak, že dcérke viac ublížim ako pomôžem. Vopred ďakujem za vaše príspevky.

čerešňa

Ešte jedno som chcela dodať. Áno ani Ty, ani nikto iný mi nie je povinný pomôcť a o to predsa ani nežiadam ! Tak, ako sa snažím radami pomáhať ja druhým, tak môžem len dúfať, že pomôže snáď niekto zase mne, ale ani vo sne ma nenapadlo, že namiesto pomoci sa môžem dočkať aj niečoho úplne iného.

čerešňa

Slobodná ja predsa vôbec nie som nahnevaná a som otvorená akejkoľvek pomoci. Beriem to všetko pohodovo, ale ako vidím písmenká môžu byť zradné. Súhlasím s Tebou, že pozitívne myslenie je najdôležitejšie a práve týmto sa celý čas riadim. Uzatváram túto tému, lebo je to stále o jednom a tom istom, akoby sa jednalo o mňa a pritom som chcela radu pre svoju dcéru, cez skúsenosti s homeopatiou s inými mamičkami.

Slobodna

Uvedom si jedno, ja ani nikto iný, ti nie je povinný pomôcť. Môžme chcieť a keby sme nechceli tak ti nepíšeme, problém je však ten, že ty musíš chcieť radu a pomoc prijať. Vieš ako sa hovorí, pomôcť môžme len tomu, kto pomôcť chce a dokáže ju aj prijať. Pri každom uzdravení zohráva najdôležitejšiu úlohu zmena myslenia, pozitívne myslenie a samozrejme aj viera, dôvera. Preto ti to píšem, bez toho sa nepohneš ďalej.

Slobodna

:-) jasné, hlavne, že nikoho neosočuješ.
Ja som ti predsa pomohla, len ty to nevidíš, na čo ti mám písať konkrétne? Tvoj postoj je evidentný. Áno, mne homeopatia pomohla, aj zmena stravy, aj biorezonancia, aj rôzne čaje, bylinky atď. Musíš hľadať, študovať, ako vidím v google sa vieš orientovať, len škoda, že hľadáš to čo ti vyhovuje-negatívne ohlasy.
Vysvetli mi jedno, prečo si taká nahnevaná? Prečo je tvoja reakcia taká obranná a útočná? Ale samozrejme, to nie je pravda, ja som tá, ktorá má komplexy :-)

čerešňa

Slobodna neosopila som sa na nikoho, len som sa možno bránila a snažila sa tak lepšie vysvetliť prečo som tu napísala a čo chcem. Píšeš že mi radu chcete poskytnúť, tak prečo to neurobíš? Prečo nenapíšeš nič konkrétne čo Ti pomohlo a o akú chorobu sa jednalo? Ja nestojím o vaše osopčovanie nas moju osobu, na mnme nezáleží, ja sa snažím pomôcť mojej dcére, ale ako vidím, asi si tu niekto potrebuje vybiť komplexy z prekonanej chorby a je mi ľúto, že práve takýmto spôsobom. Prosila som o radu, nič viac ! To keď hneď nesympatizujem s homeopatiou tak som narušená a neviem čo chcem, alebo ako ? Teraz asi začínam ľutovať že som tu napísala. Čakala by som viac pochopenia, veď nežiadam nič mimoriadne a som otvorená všetkému. Doubledog, na jedne strane mi píšeš, že ničomu a nikomu nedôverujem a potom sa čuduješ, že prečo mám takú dôveru k lekárom. Sa trošku zamysli nad tým čo píšeš. No nič, skúsim teda skúmať ďalej a inde. Lebo tu asi len strácam čas. Ďakujem Vám.

doubledog

prave naopak, ceresna.
ja si velmi rozmyslim, co do svojho dietata naladujem.
prave preto nechapem tvoju vieru v nasich lekarov a zaroven pochybnosti o homeopatii.

sama pises, ze lekari nevedia tvojej dcere pomoct.
ako je mozne, ze tento fakt nijak neovplyvnuje tvoju doveru v nich?

Slobodna

Problém je ten, že ty neveríš nikomu a ničomu, takže darmo ti niekto niečo poradí, na každého sa osopíš. My všetci, ktorí sme si prešli závažnými ochoreniami, s ktorými nám klasický lekári a klasická medicína nevedela pomôcť, naopak, náš stav len zhoršovala, sme si pomohli sami- homeopatiou, zmenou stravy, naštudovaním všetkého možného, alternatívnou medicínou. Takžé áno, dá sa vyliečiť týmto spôsobom podľa mňa z akejkoľvek choroby. Lenže to by si musela v prvom rade chcieť. Dám ti jednu radu- neodsekávaj pomocnú ruku. Ty hľadáš pomoc, ty chceš pomôcť, je našou dobrou vôľou, že ti ju chceme poskytnúť. Ale pokiaľ nezmeníš svoj prístup...mimochodom keby šlo o moje milované dieťa tak vyskúšam všetko možné aby bolo zdravé.

čerešňa

Milý doubledog. Ja som sa ani v slovku nezmienila o niečom takom, že by som nedôverovala lekárom !!! Ale zdá sa mi nemiestne, aby lekárka povyšovala homeopatiu nad bežnú, klasickú a rokmi overenú liečbu. Znova opakujem, že som zatiaľ k tomu nezaujala žiaden postoj a práve, že som vyskúšala aj tento druh liečby. No mám o ňom pocbynosti a je dúfam pochopiťeľné prečo aj ! Jedná sa o zdravie mojej dcéry, čiže je normálne že skôr ako do nej začnem pchať homeopatiu, podelím sa s ostatnými o skúsenosti. Naša detská lekárka je homeopat a samozrejme by som jej mala v tomto bezhranične dôverovať, no ptrepáč, nie je to tak. Ty snáď, keby sa jednalo o Tvoje dieťa, ani by si sa nezamýšľal nad tým čo mu naordinújú, ale slepo by si mu to podával ? Ja viem, že naši lekári majú na to adekvátne vzdelanie a pri závažných ochoreniach si inej pomoci ako od nich neviem predstaviť, ale keď niekto všetko lieči homeopatou, je to už akési podozrivé, nemyslíš ? Na prvom mieste je zdravie mojej dcétry a preto sa jej snažím všemožne pomôcť, no nie za tú cenu,aby som sa spoliehala na jeden druh liečby a to práve na ten, ktorý ani nie je poriadne overený. Ak sa Ti zdá divný niekto, pre koho je zdravie jeho dieťaťa najdôležitejšue a snaží sa to riešiť, tak potom nezdieľam Tvoj scestný názor.