Aky batoh/ruksak ?

Príspevok v téme: Aky batoh/ruksak ?
bagpack

Ahojte,
Aky je podla vas najlepsi ruksak?
Musi byt vodotesny (inak nema ziadny vyznam).
Idealne taky 'stredny' (zeby okolo 30l?) proste nech je len na chrbte a nech nie je pod/nad/vedla
Musi byt lahko prenostny, nizka hmotnost, no aj napriek tomu extremne spolahlivy.
Poznate nieco take, kde na Slovensku (a okoli) sa take nieco da zohnat, idealne aj vyskusat ?
Dik

doubledog

tak tak, ten chrbtovy vetraci system je dobry v lete, v zime je fajn, ked mas na chrbte batoh, ktory ta trosku chrani pred vetrom a zimou.

je vela roznych znaciek, podstatny je skor material a konstrukcia, znacka je skor o style, kazda ho ma iny a clovek si tak moze vybrat.

jankaaaaaaaa

ved ja tu netvrdim ze si ma kupit snowboardovy vak. pisala som o znacke burton ze som s vakom nadmieru spokojna, vydrzal atd. je pravda ze na turistiku je vhodny vak s tou silnou vystuzou na chrbte, ale predpokladam ze aj vaky znacky burton existuju turisticke. takze odporucala som len znacku nie konkretny typ vaku

Jankaaaaa :)

mám od Salewy turistický batoh presne s tým chrbtovým systémom čo spomína doubledog...je to pravda, že sa až tak potiť nebudeš, ale potiť sa tak či tak trošku budeš...v lete je ten chrbát super, ale na jeseň, v zime cítiť ako popod batoh prúdi vzduch, čiže keď je chladno tak ťa ten batoh nezohrieva...niekomu to vyhovuje niekomu nie :)))

doubledog

hentaka vodotesnost je podla mna zbytocna, co v nom chces prenasat vodu?

dobre je, ked je viac priestorovy, a s roznymi moznostami pripnut nanho nejake vybavenie

tiez je fajn, ked ma na chrbte taku konstrukciu, ktora ho oddeluje od tvojho chrbta, nebudes sa tolko potit

vyskusat si ho mozes priamo v predajni :)

Jankaaaaa :)

Najprv si treba uvedomit na čo ten batoh budeš najviac používať...keď som si kupovala svoj Burton povedala som si jeeej fasa batoh, aj do školy, aj na notebook, super aj na snowboard, možno sa bude aj na túru dať zobrať...no človek časom príde na to že ak sa niečomu venuje seriózne take kompromisy neexistujú...snowboardový batoh nikdy nebude na turistiku taký dobrý ako turistický od značiek ako je Salewa, Deuter, Vaude atď. Sú užšie, tým lepšie sedia na chrbte, vo veľkej väčšine majú lepšie chrbtové systémy ako značky ako Burton, Dakine a ďalšie snowboardové...Nepremokavosť nejak na batohu riešiť netreba, lebo na väčšinu sa dá kúpiť a používať raincover...čo sa týka veľkosti, 30 litrov je na jednodennú túru či snowboardovačku podľa mňa veľa...stačí tak do 25l, ale koniec koncov ani 30 litrovým nič nepokazíš...tak veľa šťastia :)))

jankaaaaaaaaa

este dodam ze ho mam uz asi 4-5rokov a este sa mu absolutne nic nestalo. nic sa neodparalo, zipsy funguju, vyzera uplne ako novy, je bez jedinej chyby. a to si so mnou prezil fakt vela :D

jankaaaaaaaaa

urcite zajdi do tych sportovych obchodov, sice neviem odkial si ale v kazdom meste je takych obchodov vela, tam ti najlepsie poradia
no ten moj vak este nikdy nepremokol ked lialo, mala som ich uz na viacerych turistikach, stanovackach atd, ale je uplne super. ale neviem ci by cez neho nepresla ani jedina kvapka keby som ho napustila vodou :D to som veru neskusala :D

bagpack

nepremokavy = vodeodolny?

take nieco, kde napustim doplna vodu, dam to nad platno a ani jedna jedina kvapka neprejde tym ruksakom?

intersport a expisport nepoznm az tak velmi.

ale myslim ruksak, ktory by som mohol zobrat na turistiku, cize taky, na ktory mozem spolahnut aj svoj zivot :)

kazdopadne skusim sa aj tam pozriet, dik za typ, lebo na nete je ich Million a nie je mozne si z nich rozumne vybrat..