Ako mam vyvolat hnacku - vyprazdnenie?

Príspevok v téme: Ako mam vyvolat hnacku - vyprazdnenie?
Maja2959

chcela b som sa spytat ako sa da vyvolat hnacka?uz nevladzem...mam strasne nafuknute brucho o 2kg viac stolicu mam raz za 2/3dni a stale citim tlak a boli ma v oblasti konecnika...boli ma uz aj pohlavny styk s priatelom...po tom ma boli cele brucho...najprv som sa bala ci nie som tehotna ale urcite by som nemala no vyzeram tak fyzicky...brucho je take tvrde nafuknute...casto krat mam pocit ze chcem ist na zachod ale ked pridem tak nic...uz som mavala take problemy a vtedy to prerastlo az tak ze som musela do nemocnice...teraz nechcem ale chcem sa co najskor vyprazdnit...co mam robit?moze to byt aj tym ze om brala escapelle(tabletku po)?

panča

no s bananmi to neskusaj, pretoze zapekaju. Ako rychlu pomoc vyskusaj Senny list. *kupis v lekarni -dobre citaj navod, moze sa stat, ze kupis taky, co sa zalieva studenou vodou a potom sa pije macerat(ak taky uvaris, tak sa na to tata poser..s)

a rozhodne treba zmenit stravovacie navyky/zlozvyky. Do stravy zarad psylium, otruby a ine semienka. najlepsie poradit sa v nejakej bio predajni (je tam najvacsi vyber a najlepsie znalosti predavajucich)

macka26

mas priserne stravovacie navyky, necuduj sa potom ze proste nevies ist na velku potrebu. zmen stravovanie. to v prvom rade , v druhom rade, jedz susene slivky, tie pomahaju stolici aby nebola taka tvrda, ze places na zachode. a psyllium je fajn...

Tungsten

no mne na toto najviac pomáha káva, keď ju pijem každý deň (napr cez skúškové, inak kávu nemám extra rada) nemám žiaden problém, ale keď ju nepijem, som rada, keď idem na wc 2x za týždeň :) ale myslím, že by si si celkovo mala dať do poriadku trávenie, určite si kúp v lekárni probiotiká a pi aj kefír a takéto vecičky.

dazdovka666

tpch, presne hento ma napadlo... vsak pri takom stravovani z nej ani nema co vyjst kazdy den... "na obed trosku hranoliek a horalku"...

Noami

Ahoj, kúp si v lekárni čaj zo Senného listu, vypiješ a za 8 hodín sa dostaví účinok. Inak tie sušené slivky sú naozaj veľmi dobre, hlavne ráno na prázdny žalúdok si daj za hrsť aj s kávou. Veľa, veľa zeleniny, ovocia, slivkové kompóty.

Bady

Ahoj, viem o niečom čo by ti pomohlo. Samozrejme vyžaduje si to viac informacii preto ak mas zaujem mozes sa mi ozvat na danovamaria@post.sk