Zuby múdrosti

Príspevok v téme: Zuby múdrosti
Eiffel

Ahoj. Tak strucne: mam 17 rokov a pri poslednej preventivnej prehliadke pri mojom zubarovi mi povedal, ze mam narastene zuby mudrosti a oni musia byt vybrate, lebo mi mozu pokrivit neskor ostatne zuby, ked budu rast. Povedal mi, ze on mi ho vytrhnut nemoze, lebo je tam nerv a ten nemoze byt poskodeny... Nikdy som s tymi zubami ziadne problemy nemal, neviem v akej polohe ich mam lebo polovicu kazdeho mi zakriva dasno a dokonca ani neviem kedy mi narastli :D. Tak zajtra idem do KE do nemocnice, este som sa neobjednaval ani nic podobne, idem prvy krat. Tak sa chcem opytat: som v priaznivej situacii? Budu mi ich zajtra vyberat, alebo mi este len zrobia rtg, prip. ine vysetrenia? Ako dlho este budem musiet lezat po vybrati v nemocnici? Cital som, ze v mladom veku sa uzdravuju rychlejsie a navyse ked s nimi niesu ziadne problemy tak to vraj ide lahsie a pooperacne komplikacie by nemali byt. Dakujem

owecka

mne to robili tiež...som mala 18:D ja som ho mala zarastený úplne pod ďasnom, že mi ho ani vidieť nebolo:D a ten zákrok bol v pohode....ale potom tá bolesť...týždeň som bola na novalgine...a papala som také všeliaké rozmixované veci...ale ani mi moc nechutilo...a hlavne som mala potom polku tváre strašne napuchnutú, asi dva týždne:D

Requiem

Akurát dnes idem na chirurgický zákrok ja :) zub bolel pred pol-rokom, keď sa mu prerezával prvý špicík :) teraz má už vonku celú "hlavičku", bolá už dva týždne urgentne neznesiteľne a rastie mi do kosti a žuvacích svalov, nakoľko mám len 16 a malú sánku. Ide mi to môj zubár rozrezať (aby "mal za čo chytiť" :D:D), vybrať a zašiť tú veľkú dieru, čo tam zostane (mala to aj moja mamka, ale v tridsaťpäťke :D...) na oboch stranách, teda sa teším ako nebudem jesť pár dnní , len logať repíkový čaj :)

matolog

z vlastnej skusenosti - mam 29. o jeden mudry zub som uz prisiel, ostatne som zachranil nepocuvanim rad zubara ze to treba vybrat. o jednom mi hovoril asi pred desiatimi rokmi, ze nema sklovinu a ze bud ho vyberu alebo o par mesiacov aj tak pojde dolu. mam ho doteraz. je to asi individualne, skor si myslim, ze ak uz narastli, tak maju nejaku funkciu a netreba sa ich zbavovat. mozno maju s nimi zubari zle skusenosti, lebo je k nim najhorsi pristup - ci uz pri cisteni zubov, alebo pri ich "udrzbe" u zubara, tak preto sa ich co najskor chcu zbavit.

sofija

Fuuuha drz sa ... mna to o par rokov asi tiez caka ...nedavno ma boleli zuby ,a nevedela z coho tak ma poslala na RTG ,tak tam ukazalo ze sa mi uz tlacia pomaly zuby mudrosti ,najhorsie ze ho nemam klasicky ako rastie zub ,ale nalezato ,takze sa tesim na tu bolest aaa

Lukino23

ja uz mam nastastie vybratie zubov mudrosti za sebou a velmi dakujem doktorovi, ktory mi poradil brat Wobenzym, pretoze sa mi vsetko pekne a rychlo zahojilo, nemal som ziadne komplikacie.

simka111

ja ani nechcem ist do celkovej anestezy, ale zubar povedal ze ich mam komplikovane ulozene a že by sa tam ťažko dostal, ku tomu ja velmi nemozem otvorit usta a ked ich mam dlho otvorene bolia ma klby, proste nevydrzim mat dlho otvorene usta u zubarky, niečo mi tam vadi a musim ich hned zatvorit, takze neviem

system

a co sa tyka celkovej anestezie tak podla mna zbytocnost, zbytocne vybavovat blud vysetrenia. citit nebudes nic lebo ta napichaju, jedina nevyhoda ze budes pocut a vnimat okolie a mozno aj otrasy nejake ak ti tam bude supat s niecim ;) BE COOL

system

ale bludy ti hovori, je to u kazdeho individualne, niekomu to trhaju v dospelosti a do 40 tky mu to nevadilo. poznam take pripady znamych ked ich v 30 tke bolel zub a zistili ze mu tam tlaci na spodny rad tento zub mudrosti. zase niekomu sa to moze zapalit a bude to problemovejsie vytrhnut potom... takze, radim ti objednat sa a mat pokoj :D neber si priklad zo mna :)

simka111

dakujem, musim to zvládnut ved čo mi ostáva.... aj tak som cele letne prazdniny prechodila po doktoroch, najhoršie bude ze sa tam objednava na 3-4 mesiace dopredu.. nechcela by som byt v nemocnici okolo Vianoc, potom ani nemozem poriadne jest nič fajne, :) takze neviem či to nechat az na buduci rok.... moja zubarka vravi že stači az ked sa zacnu prerezavat, 2-3 roky a zubark ze by trebalo uz teraz pretoze mi draždia tie klby ktore mam nejako zle polozene,...